Natieranie

Rádio: Odstránenie farby z betónu


Ak ste niekedy kvapkali farbu na chodník alebo ste si zmenili názor na ten lak, ktorý kladiete na konkrétnu kvetináč, viete, aké ťažké môže byť odstránenie farby z betónu. Tu je to, čo potrebujete vedieť o odstraňovaní farby z betónu alebo iného muriva.

Počúvaj O ODSTRÁNENÍ BARVY Z BETÓNU alebo si prečítajte nasledujúci text:

Začnite dôkladným zametaním alebo vysávaním, aby ste odstránili všetky uvoľnené častice. Potom povrch očistite mydlovou vodou alebo roztokom TSP a vyčistite kefou s dlhou rukou. Nezabudnite nosiť rukavice. Nechajte povrch úplne vyschnúť.

Ďalej, ak je maľovaná plocha malá, možno ju budete môcť dostať pomocou orbitálnej brúsky. Pri väčších povrchoch budete pravdepodobne musieť použiť odstraňovač chemických farieb. Na tento účel noste odolné rukavice a uistite sa, že oblasť je veľmi dobre vetraná. Aplikujte chemikáliu a nechajte ju pracovať. Táto fáza môže trvať niekoľko hodín, preto postupujte podľa pokynov na plechovke. Ak pracujete vonku v blízkosti rastlín, nezabudnite ich zakryť, aby ste ich chránili pred chemikáliami.

Keď chemikália vykonala svoju prácu, oškrabajte miesto drôtenou kefou alebo škrabkou na farbu a zvyšok zlikvidujte na likvidáciu. Dôkladne opláchnite oblasť. Veľmi veľké maľované povrchy alebo tvrdé škvrny môžu byť potrebné otryskať tlakovou umývačkou.

rádio je novo zavedený denný rozhlasový spot prenášaný na viac ako 75 staniciach po celej krajine (a rastie). Svoju dennú dávku môžete získať tu počúvaním alebo čítaním 60-sekundovej rádiovej špičky domáceho kúrenia Bob.