Kúpeľňa

Najlepšie možnosti pre dlaždice do kúpeľne


Dlažba do kúpeľne je k dispozícii v prekvapujúcom množstve materiálov. Keramické, porcelánové a vinylové dlaždice sú to, na čo si treba myslieť ako prvé, a to z dobrého dôvodu: Možno sú to najpraktickejšie možnosti. Ale existujú veľa možnosti sú dnes dostupné, od kameňa po korok. Spoznajte svoje možnosti, tento sprievodca po najlepšej dlaždici v kúpeľni a vaše rozhodovanie príde s trochou ľahkosti.


1. Vinylové dlaždice

Vinyl je najobľúbenejší materiál do kúpeľňových podláh, a to z dôvodu jeho nízkych nákladov a vysokej praktickosti. Je vhodný pre všetky kúpeľne v dome, od hlavnej kúpeľne až po práčovňu. Ruky nadol prekonávajú ďalšie obľúbené možnosti týkajúce sa bezpečnosti, pohodlia a trvanlivosti. Takmer dôležité je, že vinylové dlaždice prešli dlhou cestou v estetickej príťažlivosti a ľahkej inštalácii. Materiál je priľnavý a dá sa rezať pomocou noža.

Ceny začínajú na 0,95 dolárov za štvorcový stopa.


2. Keramické a porcelánové dlaždice

Či už váš vkus beží na kamenné alebo drevené vzhľady, farebné dlaždice penny alebo štvorce so vzorom, pravdepodobne zistíte, že ponuka keramických a porcelánových dlaždíc patrí medzi najlepšie dlaždice v kúpeľni. Rovnako ako vinyl, aj keramika má vysoké skóre, pokiaľ ide o údržbu, ale nie je zďaleka tak pohodlné na holú nohu. Inštalácia sálavého podlahového tepla to pomáha zmeniť, ale tvrdý povrch je tvrdý, či už je alebo nie je teplý. Inštalácia keramiky nie je taká jednoduchá ako vinyl, hoci ide o prácu, s ktorou sa môžu dobrodružní do-it-yourselferi vyrovnať. Ak je keramika chránená kvalitnou glazúrou, odoláva opotrebeniu a poškriabaniu. Porcelánové dlaždice sú tvrdšie ako dlaždice na báze hliny a môžu mať farbu celého tela, čo je výhodou, ak dôjde k štiepaniu.

Ceny začínajú na približne 1,09 dolárov za štvorcový stopa.


3. Sklenené dlaždice

Estetická príťažlivosť sklenenej podlahovej dlaždice je dvojaká: Pokrytie časti podlahy v tenkej vrstve skla vytvára ilúziu hĺbky a, ak je zafarbená, krásny farebný efekt. Ak je táto dlaždica správne nainštalovaná, drží ju dobre - nezabudnite vybrať štruktúrované sklo, aby ste predišli pošmyknutiu. Drobné sklenené dlaždice s množstvom spárovacích škár sú tiež protišmykové. S ohľadom na tieto tipy zvážte prispôsobenie sprchovej podlahy (možno aj po stranách) malými štvorcami zo sklenených dlaždíc, aby sa v kúpeľni vytvoril vynikajúci prvok.

Ceny sa líšia.

PRO TIP: Pri kúpe keramických, porcelánových alebo sklenených dlaždíc sa uistite, že sú určené na použitie na podlahách. Na podlahy si vyberte keramickú dlaždicu so stupňom 1 alebo 2. Keramická dlaždica sa dodáva aj s koeficientom trenia (COF). Z bezpečnostných dôvodov si vyberte jeden s hodnotením 0,50 alebo viac. Hodnotiaci systém Porcelánový emailový inštitút (PEI) sa počíta opačným spôsobom; rozhodnúť sa pre dlaždice, ktoré majú najmenej PEI III.


4. Kamenné dlaždice

Kamenné obklady boli kedysi obmedzené na foyer. V poslednom desaťročí sa však stali populárnymi aj v iných izbách vrátane kúpeľne. Vyrobené z vápenca, mramoru, žuly a bridlice, kamenné obklady sú k dispozícii vo farbách od krémov po modrú, červenú, zelenú a zlatú. Dostupné textúry sú takmer také početné a zahŕňajú rozštiepené, drvené, pieskované, leptané a plameňové variácie. Kameň vyžaduje viac údržby ako keramická dlažba; odporúča sa pravidelné čistenie a utesnenie. Navyše, kameň je zvyčajne drahší ako podobné keramické alebo porcelánové dlaždice.

Ceny sa líšia.


5. Plastové laminátové dlaždice

Plastové laminátové dlaždice (bežne dostupné ako dosky) sú tiež dobrou voľbou, najmä ak prerábate. Podobne ako laminátový materiál, ktorý pokrýval kuchynské dosky pre generáciu alebo dve generácie, dlaždice významne nezvýšia výšku existujúcej podlahy, čo uľahčuje plánovanie prechodu z miestnosti do miestnosti. Aj keď je laminát odolný a ľahko sa udržuje v čistote, pokiaľ ide o vlhkosť, nedosahuje jeho kapacity. Stojatá voda môže preniknúť do jadra drevovláknitej dosky, čo spôsobuje, že sa materiál rozširuje a pracka spôsobuje, že je to jedna dlaždica, ktorá by mohla fungovať lepšie v polovičnom kúpeli ako v plnom kúpeli. U laminátov je dôležité utlmiť medzery pozdĺž stien, okolo toalety a (ak je v kúpeľni), aby sa zabránilo prenikaniu vody. Ďalšie kon: Lamináty neprichádzajú v úplne rovnakom množstve štýlov, aké nájdete u keramiky a vinylu.

Ceny začínajú na 0,49 dolárov za štvorcový stopa.


6. Linoleum podlahové dlaždice

Linoleum je vyrobené z ľanového oleja, korkového prášku, drevnej múky, mletého vápenca a pigmentov. Je doma v modernom alebo retro prostredí a dobre sa hodí do kúpeľne. To je ponúkané ako prirodzene inhibuje rast mikroorganizmov a je schopný odpudzovať prach a nečistoty, to všetko pri zachovaní jeho farby. Dizajn dosiek „click-in-place“ uľahčuje inštaláciu a nie je pochýb o tom, že tento materiál vyzerá skvele. Vzhľad však stojí za to, pretože linoleum je relatívne drahé.

Priemerná cena za meter štvorcový: 4 doláre.


7. Korkové dlaždice

Korková podlaha je na dotyk teplá a na nohách veľmi ľahká a dlaždice sú zafarbené rôznymi farbami. Inštalácia lepidla nie je náročná, ale na pokrytie podlahovej vrstvy a zabránenie prenikaniu vlhkosti do podkladu sa dá použiť niekoľko vrstiev polyuretánu, aj keď si kúpite hotové dlaždice. Vo všeobecnosti sa korkové dlaždice inštalujú pomocou stierkovaného lepidla, ale sú k dispozícii aj výrobky s plávajúcou podlahou na mieste.

Priemerná cena za meter štvorcový: 2 doláre.