Dvere a okná

Trubicové svetlíky: Prirodzené denné svetlo, kde to najmenej čakáte


Každá izba má výhodu denného svetla. Obývacia izba je príjemnejšia a pohodlnejšia, kuchyňa je vhodnejšia na varenie, stolovanie a zábavu, rodinná izba je nekonečne príjemnejšia a spálne a záchody naplnené svetlom a kúpeľňou. Ale čo interiérové ​​priestory a oblasti vášho domu, ktoré nemajú výhodu ani jedného okna: chodby, práčovne, schodiská, kúpeľne a skrinky? Faktom je, že až donedávna bolo veľmi málo, čo ste mohli urobiť, aby ste nevymieňali spínač svetla. Dnes existujú rúrkové svetlíky, ktoré prinesú prirodzené svetlo takmer do ktorejkoľvek časti domu.

Obrázok: Solatube International

Rúrkové svetlíky, známe tiež ako solárne trubice, svetelné tunely, systémy denného osvetlenia, sú cenovo dostupné, vysokovýkonné riešenia osvetlenia, ktoré prinášajú denné svetlo do vnútorných priestorov, v ktorých sa tradičné svetlíky a okná jednoducho nedajú nainštalovať. Vysoko reflexná trubica pomocou strešnej kupoly na zachytenie slnečných lúčov prenáša svetlo do interiéru, kde je rozptýlená cez stropný difúzor.

Na rozdiel od tradičných svetlíkov, ktoré si vyžadujú priamu viditeľnosť, môžu byť trubicové zariadenia ľahko nakonfigurované tak, aby sa vyhlo prekážkam v podkroví a aby poskytovali svetlo tam, kde je to potrebné - v niektorých prípadoch až 40 stôp s výrobkami spoločnosti Solatube Interational, Inc. Samotná trubica je kompaktná a podľa výrobcu je k dispozícii v tuhých, nastaviteľných a flexibilných prevedeniach, inštalácia je tiež cenovo dostupnejšia a menej náročná na prácu. To znamená, že oblasti, ktoré dnes nemajú prirodzené denné svetlo, môžu byť zajtra zaplavené svetlom - vlastne za pár hodín pre systémy denného osvetlenia Solatube. A keďže prirodzené svetlo znižuje závislosť od elektrického prúdu, inštalácia trubicového svetlíka tiež vedie k úsporám energie.

Kde teda môžete ťažiť z prirodzenejšieho svetla?

steny
Okrem toho, že by skrinky neboli nikdy dosť veľké, sú úmyselne vyrábané bez okien, čo sťažuje hon na správnu košeľu, nohavice, topánky a opasok. Dokonca aj s elektrickým osvetlením sa môžu skutočné farby vizuálne meniť, takže vaše námorníctvo vyzerá čierne a marónové bordó. Solatube Daylighting System vytvára dokonalé podanie farieb, takže môžete vidieť s väčšou jasnosťou a presnosťou.

PRÁČKOVÉ IZBY
Zatiaľ čo práčovne už nie sú odsunuté do suterénu alebo bahna, stále sú často zastrčené do malých častí okna bez okna, od kuchynskej špajze po halu na poschodí. Zmätené podmienky nielen sťažujú vykonávanie potrebných práčovní, ale robia prácu oveľa nežiaducou. Jasné, prirodzené svetlo z trubkovitého svetlíka nielen uľahčí triedenie, skladanie, ošetrenie škvŕn a spárovanie náhodných ponožiek, ale tiež spôsobí, že miestnosť bude menej stiesnená.

chodby
Aj keď sú chodby dobre cestované, chodby sú dobre známe tým, že sú slabo osvetlené. Ak máte úzku predsieň bez prirodzeného svetla, pravdepodobne narazíte na elektrické osvetlenie často, dokonca aj počas dňa. Vďaka dobre umiestnenému systému denného osvetlenia Solatube je možné do interiérov haly ľahko dodávať jasné a prirodzené svetlo. A keďže je prístroj navrhnutý s patentovanou strešnou kupolou zachytávajúcou svetlo, ktorá presmeruje nízkoúhlé slnečné svetlo a odmieta nadmernú silu letného slnka cez deň, môžete si byť istí, že bude počas celého dňa neustále prirodzené osvetlenie.

schodiskách
Schody, ktoré nemajú dostatočné osvetlenie, môžu byť tmavé a nebezpečné. Vypadnutie na schodoch alebo chýbajúce držadlá na zábradlí môžu viesť k vážnym pádom. V závislosti od jeho umiestnenia a dizajnu by vám tiež mohla chýbať príležitosť zdôrazniť jednu z najzaujímavejších architektonických prvkov vo vašej domácnosti. Trubicové svetlíky môžu zaplaviť priestor prirodzeným denným svetlom, čo výrazne zlepšuje viditeľnosť a vzhľad.

KÚPEĽNE

Ak máte vnútornú kúpeľňu bez prístupu k oknám, už poznáte problémy, ktoré predstavuje - a závislosť od elektrickej energie, ktorú vyžaduje. Trubicové svetlíky v kúpeľni poskytujú nielen inteligentné riešenie denného osvetlenia, ale môžu byť vybavené rôznymi plochými, zapustenými a dekoratívnymi stropnými svietidlami, ako aj zahrievacími a zmäkčovacími šošovkami, ventiláciou, stmievačmi a snímačmi obsadenosti.

Rúrkové svetlíky, rovnako ako tradičné svetlíky, majú samozrejme jeden problém. Keď nočné pády alebo oblaky prejdú nad hlavou, svetlo zmizne alebo zmizne. Solatube International, popredný výrobca a inovátor produktov denného osvetlenia, ponúka inovatívne riešenie so svojou technológiou Smart LED. Ak je dostatok slnečného svetla, trubica dodáva prirodzené svetlo. Príliš veľa svetla voliteľný motorový usmerňovač tlmí výstup. V noci sa automaticky zapnú energeticky úsporné LED. Výsledkom je plynulé a energeticky efektívne zmiešavanie prírodného a LED svetla po celý deň a noc.

Tento príspevok je sponzorovaný v mene spoločnosti Solatube International. Jeho fakty a názory sú názory a názory