Suterén a garáž

Ako na to: Nainštalujte olejové čerpadlo


V ideálnom svete by nedošlo k záplavám v suteréne. Ale v skutočnosti, napriek nášmu najlepšiemu úsiliu riešiť základnú otázku, je vlhkosť v suteréne pre mnohých majiteľov domov niekedy drahá a vždy nepríjemná. Jedným zo spôsobov, ako sa na to pozerať, inštaláciou odtokovej pumpy môžete liečiť príznak a nie chorobu - zdroj vlhkosti. Ale v prípade absencie vynikajúcich a lacných možností je čerpadlo vane účinnou zátkou. Majte na pamäti, že táto technológia nerobí nič komplikované: v podstate zhromažďuje povodňovú vodu a potom ju prečerpáva do vonkajšieho prostredia, kde môže bezpečne odtiecť do zeme. Aj keď - alebo možno pretože-čerpadlo vane funguje tak jednoducho, inštalácia jedného môže zmeniť svet. Čítajte ďalej, aby ste sa dozvedeli, ako nainštalovať prečerpávacie čerpadlo do suterénu.

MATERIÁLY A NÁRADIE Dostupné na Amazone
- elektrické ponorné čerpadlo na kal
- Nádržka na kalové čerpadlo
- Sane alebo kladivo
- Flexibilná vypúšťacia hadica (alebo PVC a lepidlo)
- Skontrolujte ventil
- Hadicové svorky
- Filtračná tkanina
- Štrk
- Cement
- Jeden finišer, ktorý sa vojde do spodnej časti nádrže
- Vŕtačka / skrutkovač s vrtákom
- Tesnenie odolné voči poveternostným vplyvom

KROK 1
Identifikujte najnižší bod vo vašom suteréne, oblasť, kde si zvyčajne prvýkrát všimnete hromadenie vlhkosti. Tu vykopte otvor dostatočne široký a hlboký, aby sa v ňom nachádzalo čerpadlo na odčerpávanie vody (ktorého horná hrana by nakoniec mala byť v jednej rovine s úrovňou podlahy). Samozrejme, keď je podlaha v suteréne betón, ľahšie sa dá povedať ako vykopať dieru. Na prelomenie musíte použiť buď sánky alebo kladivo. Po vniknutí do muriva pokračujte v kopaní, až kým sa dutina nezmestí do nádrže čerpadla.

KROK 2
Najúčinnejšie čerpadlá na vane majú typicky plavákové otvory, ktoré umožňujú, aby voda prenikla zo strán a zdola. Ak nemáte tieto dôležité perforácie, urobte si čas na ich vŕtanie. Ďalej obalte vonkajšiu časť nádrže vrstvou filtračnej tkaniny, aby sa zabránilo upchatiu kalu a kalov. Pridajte dva alebo tri palce štrku do spodnej časti diery, ktorú ste vytvorili, potom dajte nad tieto kamienky dlaždicu alebo dlažebný kameň, aby ste vytvorili stabilnú platformu. Teraz umiestnite prečerpávacie čerpadlo do otvoru a doplňte po jeho obvode vyťažené nečistoty. V tomto okamihu by sa jednotka nemala kolísať, aj keď ju jemne strkáte.

KROK 3
Aby mohlo čerpadlo odpadovej vody vykonávať svoju prácu, musí sa jeho plavákový ventil voľne pohybovať hore a dole. Keď hladina vody stúpa, zaplaví sa aj plavák - a keď sa tak stane, zapne sa aj vaňa. Skôr ako budete pokračovať, je dôležité vyskúšať plavákový ventil. Rukou pohybujte nahor a nadol, aby ste sa uistili, že nič nebráni.

Rovnako dôležitý je spätný ventil, ktorý odvádza vodu z nádrže (nikdy späť do). Medzi ventilom a vonkajším domom spustite pružnú vypúšťaciu hadicu alebo rozpätie rúrky z PVC (s lepenými spojmi a, ak je to potrebné, lakte). Ak sa výstup stretne so stenou suterénu, urobte otvor dostatočne veľký na to, aby sa do nej hadica alebo potrubie zmestili. Použite na to vŕtačku / ovládač vybavený vrtákom s otvorom. Akonáhle budete potrubie pretekať dierou, pritlačte okolo neho, aby vyplnil všetky medzery, veľké alebo malé.

KROK 5
Nakoniec pripojte čerpadlo a vyskúšajte ho. Naplňte nádrž takmer vodou. Plavák by mal stúpať, čerpadlo by sa malo zapnúť a voda by mala čerpať. Skontrolujte pripojenia, či nie sú netesné, a ak sú všetky funkčné, umiestnite veko nad umývadlo. Posledné, čo musíte urobiť, je zakrytie otvoru obklopujúceho čerpadlo. Zvyčajne ide o cement: Zmiešajte malú dávku do konzistencie arašidového masla a potom ju rozložte, aby ste zakryli všetko okrem veka pumpy.

Hotovo! Až nabudúce príde veľká búrka, môžete si byť istí, že nebudete musieť bežať dole v šialenstve, aby ste zvlhčili / vysušili vysávač!