Trávnik a záhrada

Rádio: Backyard Chickens


Ak ste na trhu s čerstvými, lokálne vypestovanými vajcami, nemôžete získať viac miestneho miesta ako váš vlastný dvorek. Tu je niekoľko vecí, ktoré by ste mali zvážiť, ak uvažujete o záhradnom družstve.

Počúvaj NA BACKYARDOVÝCH KURČÁCH alebo si prečítajte nasledujúci text:

Prvým je kontrola miestnych zákonov - nie všetky obce umožňujú kurčatá na záhrade. Ak máte združenie vlastníkov domov, skontrolujte, či aj kurčatá môžu byť legálne vo vašom meste, ale nie vo vašom okolí. Napríklad kurčatá sú v poriadku v New Yorku, ale nie na mnohých predmestiach a dokonca ani v niektorých malých komunitách v rámci mesta.

Ďalej sa začnite vzdelávať o tom, čo kurčatá potrebujú, pokiaľ ide o priestor, krmivo a starostlivosť. Uistite sa, že môžete chrániť svoje vtáky pred dravcami, ako sú psy, kojoti a mývalové.

Keď ste pripravení, kúpte si svoje mláďatá a chujte ich, až kým nie sú pripravení začať produkovať vajcia, zvyčajne okolo piatich alebo šiestich mesiacov. Zdravá sliepka môže produkovať 200 až 300 vajec ročne až do veku dvoch rokov, keď sa produkcia spomalí.

Kurčatá na záhrade sa stali tak populárnymi, že vaši susedia sa pravdepodobne nestrhnú, keď uvidia vaše vtáky, ale ak áno, pravdepodobne niekoľko desiatok čerstvých vajec zmení názor.

Pamätajte, že sliepky môžu žiť osem alebo desať rokov, čo z toho robí dlhodobý záväzok. Porozprávajte sa s niekým, kto to urobil, aby ste pochopili výhody a nevýhody skôr, ako začnete skok.

rádio je novo zavedený denný rozhlasový spot prenášaný na viac ako 75 staniciach po celej krajine (a rastie). Svoju dennú dávku môžete získať tu počúvaním alebo čítaním 60-sekundovej rádiovej špičky domáceho kúrenia Bob.