Steny a stropy

Púzdro pre obrazové lišty v modernom dizajne interiéru


Obrázkové koľajnice sú lišty s rozmermi 1/2 palca až 2 palce, ktoré priliehajú k stenám a prebiehajú horizontálne okolo miestnosti, zvyčajne vo výške, ktorá je zarovnaná s hornými okrajmi akýchkoľvek okenných tabúľ alebo tesne nad plným okrajom. Niekedy sa však môžu takmer zmiešať s lištou, umiestnenou len pár centimetrov od stropu. To, čo odlišuje toto obloženie od ostatných v miestnosti, je jeho (potenciálna) funkcia.


Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok zdieľaný Mattom Willis Interiors (@mattwillisinteriors) 30. januára 2019 o 14:02 PST

Tento typ formovania bol kedysi elegantným spôsobom zavesenia umeleckých diel na ťažko prenikajúcich omietkových stenách. Populárne obrazové koľajnice, ktoré sú populárne v mestách Nové Anglicko a Južná v období viktoriánskej éry, sa môžu javiť ako kuriózny návrat, ale dnes môžu vyzerať sviežo a slúžiť účelu.

Pre zberateľov umenia, ktorí často striedajú diela, prenajímateľa, ktorý riadi časté zmeny nájomcu, a pre každého majiteľa domu, ktorý má rád iba steny bez otvorov pre nechty, obrázkové koľajnice ponúkajú praktické riešenie.


Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok zdieľaný Nic (@painted_goose) 30. januára 2018 o 23:04 PST

Ak bol váš dom postavený pred druhou svetovou vojnou, možno budete mať to šťastie, že táto železnica bude bežať vo vašich obytných priestoroch. Vzhľad však možno dosiahnuť aj v modernejších domoch a štýloch rezačiek cookie.

Vyberte štýl obrázkovej koľajnice.

Domáce obchody majú zvyčajne niekoľko možností, pokiaľ ide o obrázkové koľajnice, takže je jednoduchšie, ako by ste si mysleli vystopovať tento materiál. Je to tiež cenovo dostupné! 1-palcová masívna borovica z Lowe's beží iba 1,49 dolárov za lineárnu stopu. Dom starožitného hardvéru prináša možnosti formovania fotografií Colonial Revival, Classic Ogee, Craftsman a viktoriánskeho umenia, ak hľadáte originálny profil vášho domova. Tieto historicky presné štýly sú trochu drahšie a pohybujú sa v rozmedzí od 1,73 do 4,27 dolárov za lineárnu stopu.

Vyberte štýl výlisku podobný a nie hrubší ako obloženie okolo dverí a okien v miestnosti. Objednajte si dosť na to, aby ste preklenuli steny vášho domu bez okien a dverí. (Nezabudnite urobiť úpravy pre pokosové rezy a chyby pridaním asi 1 stopy na dĺžku každej steny.)

Plán umiestnenia.

Zmerajte od stropu až po vrchol otvárania vášho okna a nezabudnite, bude to vzdialenosť od stropu k obrazovej lište. Potom označte túto vzdialenosť od stropu na všetkých stenách na viacerých miestach. Spojte tieto bodky s maliarskou páskou alebo kriedovou čiarou, aby ste si mohli plne vizualizovať, ako by tu vyzeralo tvarovanie. Toto je vaša šanca určiť, či ju chcete z estetického hľadiska posunúť nahor alebo nadol.

Teraz môžete skontrolovať, či bude lišta rovinná.

Skôr ako stúpa na stenu, zafarbte alebo upravte lištu obrazu.

Ak ste si zakúpili nedokončenú úpravu, teraz sa rozhodnite, či chcete škvrny alebo maľovať. Ak dôjde k zafarbeniu, je to najlepší postup, ako ho pripevniť k nástenným tapetám, samozrejme sa môže stať aj po nechtoch. Ak maľujete výlisok, naneste najskôr základný náter, pripevnite výlisok na stenu a výplň natrite až po úplnom zaschnutí výplne do nechtov.

Pripevnite lištu obrazovej lišty k stene.

Aby sa podporila všade, kde je to potrebné, mala by byť lišta pripevnená k nástenným čapom. Vyhľadajte a označte ich pomocou hrebeňa pozdĺž dráhy obrazovej lišty. Potom kladivom alebo pomocou klincovej pištoľe vložte 3'-dlhé dokončovacie klince cez lištu do drevených klincov. Zapínajte tieto spojovacie prostriedky pomocou klincovej súpravy.

Vyplňte otvory na nechty a namaľujte novú lištu s obrázkami.

Kdekoľvek uvidíte divota, vyplňte drevnou výplňou a prebytočný piesok vyhladte. Koniec s korálikom tesnenia pozdĺž horného a dolného okraja lišty, kde sa stretáva so stenou. Počkajte, kým oba produkty nevytvrdia, skôr ako na svoju novú koľajnicu vymaľujete alebo niečo zavesíte.


Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok zdieľaný Carlosom Sánchez-García (@carlosgarciainteriors) 8. marca 2018 o 23:32 PST

Akonáhle je lišta na mieste, budete potrebovať hardvér, ktorý sa háčik okolo profilu lišty a nesie váhu umeleckého diela. Tieto háčiky je ťažké nájsť. Niektoré miestne hardvérové ​​predajne obsahujú vo svojej časti na zavesenie obrázkov možnosti, ale nemali by ste sa spoliehať na veľké reťazce, aby túto špeciálnu položku mali.

Internetové stránky Van Dyke's Restorers, House of Antique Hardware a Omladenie obsahujú skvelé a cenovo dostupné verzie. Najbežnejšou verziou sú ”” - a ¼ ”verzie, pričom ½-palcová tendencia je stabilnejšia.

Štandardná povrchová úprava je mosadz, ale dom starožitného hardvéru má niekoľko saténovo bielych, starožitných a saténových čiernych možností. Na vytvorenie slučky medzi hardvérom rámu a háčikom na obrázok vyššie použite kovový alebo neviditeľný závesný drôt (myslite na rybársku čiaru) správneho prierezu.

Ak naozaj chcete autentický viktoriánsky vzhľad, tieto rovnaké zdroje obsahujú aj súpravy káblov s medailónom plus háčik, šnúrku a strapec. Tento pohľad nie je pre milovníkov moderného dizajnu medzi nami, ale skôr pre ochranárov a historicky zmýšľajúcich.

S trochou plánovania a premýšľania môžu existujúce domy a nové stavby profitovať zo stien bez otvorov pre nechty


Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok zdieľaný Janet (@daffodils_and_gin) 3. februára 2019 o 22:54 PST

Okrem funkčnosti môže byť táto línia tesne nad úrovňou očí silným dizajnovým prvkom, ak viete, ako ju navrhnúť. Zvážte nasledujúce možnosti pre

  1. Maľujte lištu s obrázkami tak, aby zodpovedala vášmu tvaru. Ostatné okenné lišty, kryty dverí a lišty v miestnosti sú často natreté krémovou bielou farbou, ktorá vytvára ostré línie proti akejkoľvek farbe farby, ktorú si vyberiete. Nemajte strach z tmavých farieb: Lesklý čierny výlisok proti svetlým stenám môže byť rovnako dramatický, zatiaľ čo tvarovaný výlisok sa považuje za farbu v miestnosti - či už je to pastelový alebo jasný odtieň - svieži.
  2. Maľujte obrázkovú lištu tak, aby zodpovedala vašim stenám. Zmiznutie obrazovej koľajnice oproti vašej stene sa zameriava skôr na vaše zarámované obrázky, ako na to, ako visia, ak takto zamýšľate koľajnicu použiť. Žiadny záujem o nástenné umenie? V miestnosti s minimalistickou schémou dizajnu použite sotva ozdobnú lištu obrazovej lišty ako textúru.
  3. Vyrobte z lišty deliacu čiaru medzi dvoma farbami steny. Môžete pridať viac vizuálneho záujmu a drámy pomocou menej Maľovanie, ako by bolo potrebné na maľovanie celej miestnosti jednoduchým vyfarbením buď priestoru pod stenou alebo priestoru nad rámom na obrázky.Bonus: Priraďte farbu nad koľajnicou k stropu a vyťažením očí nadzálohujete.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok zdieľaný domom My Victorian Home (@myvictorianinterior) 20. januára 2019 o 6:50 PST