Podlahy a schody

Ako na to: Grout Tile


Možno som jediný človek (najmenej vo veku troch rokov), ktorý dostane kop z robenia neporiadku, ale stále by som tvrdil, že škárovanie je najlepšou súčasťou obkladačskej práce - a to nielen preto, že sa začnete rozmazávať. bahno všade. Injektážna doska je, keď sa všetko začne spájať. Váš projekt prestane vyzerať ako súbor jednotlivých dlaždíc a začne vyzerať ako dokončená podlaha (alebo stena alebo pult). Neporiadok nie je známkou toho, že by sa práca vykonala zle, ale skôr to, čo sa týka kurzu!

Táto časť projektu dlaždíc môže byť ľahko pripravená, ak ste sa oprášili o tom, ako dlaždice injektovať a začať so správnymi materiálmi pre váš povrch dlaždíc. Sme tu, aby sme vás obaja sprevádzali.

Tradične existujú dva rôzne druhy zálievky: „pieskované“ a „nepiesané“ odrody. Prvý je odolný a často sa používa v podlahových aplikáciách, zatiaľ čo druhý je najvhodnejší pre obklady stien so škárami menšími ako ⅛ palca. Na účely tohto návodu na injektážne dlaždice hovoríme o piesku so zmiešaným pieskom.

MATERIÁLY A NÁRADIE Dostupné na Amazone
- Veľké plastové vedrá (2)
- Brúsená zálievka
- Nôž
- Vŕtací nástavec na miešanie injektáže
- Plávajúce plavák
- Štrbinová špongia


Predtým ako začneš, pripraviť projekt v plnom rozsahu. S dlaždicami začnete na jednom z dvoch miest:

  • Ak máte už existujúci povrch dlaždíc, ktorý si vyžaduje opätovnú injektáž, Najprv budete musieť odstrániť starú škárovaciu hmotu skôr, ako budete postupovať podľa týchto jednoduchých krokov, ako škárovať dlaždicu. Dobrá voľba je injektážna píla (ako je tento ručný nástroj na Amazone) alebo vrták na odstraňovanie škár pre rotačný nástroj (ako je tento vysoko hodnotený vrták na Amazone).
  • Ak obkladáte nový povrch, Pred injektážou sa uistite, že sú všetky dlaždice správne nastavené a rozmiestnené.

KROK 1: Zmiešajte balenie škár s vodou v vedre.

Pri miešaní zálievky budete samozrejme chcieť dodržiavať pokyny výrobcu. Ale tu je to, čo robím, aby som dosiahol správnu konzistenciu: Nalejte do vedra iba tri štvrtiny odporúčaného množstva vody a potom pridajte zálievku. Po zmiešaní potom pridajte zvyšnú vodu, až kým nebude vyzerať ako oblátkové cesto - niečo také.

Zistil som, že najlepšia je práca v menších dávkach a ručné miešanie pomocou stieracieho noža alebo miešacej tyčinky, ale na urýchlenie postupu môžete použiť aj nástavec na miešanie zálievky.


KROK 2: Použite plavákovú zálievku na vtlačenie zálievky do priestoru medzi dlaždicami.

Najprv posuňte plavákovú zálievku - špeciálne navrhnutý vyhladzovací nástroj, ktorý má plochú a väčšinou pevnú gumovú podložku cez priestory v uhlopriečke, aby ste sa uistili, že je zálievka vyplnená.


Potom druhý potiahnite hornú časť, aby ste hrče vyčistili.


KROK 3: Očistite nadbytočnú škárovaciu hmotu, ktorá bola rozmazaná na povrchu dlaždíc.

Teraz máte podlahu plnú bahna, ale viete, že zábava nemôže trvať večne! Nechajte škárovaciu hmotu 15 až 30 minút a prebytočnú škárovaciu hmotu utrite hustou špongiou namočenou vo vode. (Ak si myslíte, že to bude trvať dlhšie ako 30 minút do zálievky všetko dlaždíc a buďte pripravení na čistenie, možno budete musieť pracovať v menších častiach.)

Počkajte tri hodiny a urobte to znova, tentokrát sa uistite, že na dlaždici ani mimo nej nie je nadbytočná škárovacia hmota. Držte vedro vody blízko, aby ste špongiu vypláchli, a vymeňte ju tak často, ako je to potrebné.


KROK 4: Čistite podlahu.

Nezáleží na tom, ako ste dobrí pri špongii, akonáhle je všetko suché (zvyčajne cez noc), na podlahe bude ešte stále hmla škár. Budete v pokušení použiť vlhkú handričku na jej utretie, ale dostanete sa do začarovaného cyklu odstraňovania škár. Lepším nápadom je použitie a sucho uterák otrieť akýkoľvek opar. Prach sa potom môže zamiesť.

Ak tento trik nefunguje, vyskúšajte jeden z týchto štyroch ďalších spôsobov, ako odstrániť zálievku škár.

Naučiť sa, ako malty dlaždice je tak ľahké! Po vyschnutí všetkého by som odporučil dobrý tmel. Pozrite si naše odporúčania týkajúce sa najlepšieho tmelu, aby ste si určite kúpili ten správny typ pre svoj projekt.


Pozri si video: How To Grout Tile: Correct Technique Makes It Easy (Jún 2021).