Hlavné systémy

Príručka pre kupujúcich: Inteligentné termostaty


Inteligentné termostaty idú ďaleko za hranice svojich programovateľných predchodcov a ponúkajú úplne novú úroveň regulácie obytnej klímy - s pridaným bonusom úspory energie. Všetky tieto špičkové, užívateľsky prívetivé zariadenia vyžadujú na fungovanie domácu sieť Wi-Fi, ale funkcie sa medzi jednotlivými jednotkami mierne líšia. Niektoré inteligentné termostaty sledujú a analyzujú spotrebu energie vášho HVAC, monitorujú vlhkosť a upozorňujú vás, keď je čas vymeniť vzduchový filter. Iné modely majú zmysel, keď sú cestujúci doma, a automaticky upravujú teplotu tak, aby vyhovovala, a napriek tomu ostatní vedia, keď ste na ceste domov, a upravujú teplotu tak, aby bola pri príchode pohodlná.

Prepnutím termostatu na taký, ktorý ponúka toľko kontroly, že si doma iba vykurujete alebo chladíte, keď a ako potrebné, môžete ušetriť 20 a viac percent na účte za služby. Túžite vidieť tieto úspory? Začali by sme týmito piatimi inteligentnými termostatmi, z ktorých každý je prispôsobený na mierne odlišné potreby zákazníkov:

  1. NAJLEPŠÍ ROZPOČTOVÝ VÝBER: Wi-Fi Emerson Sensi
  2. NAJLEPŠÍ VZDELÁVACÍ TERMOSTAT: Termostat Nest Easy Learning
  3. NAJLEPŠIE MOŽNOSTI INTEGRÁCIE: ecobee4 Inteligentný termostat
  4. NAJLEPŠIA MOŽNOSŤ DOTYKOVÉHO OBRAZOVKA: Dotykový termostat Wi-Fi Emerson Sensi
  5. NAJLEPŠIE PRE PRENÁJOM: Inteligentný termostat ecobee Lite

Čítajte ďalej, aby ste porozumeli kritériám používaným na označenie týchto modelov najlepších inteligentných termostatov, ktoré sú dnes k dispozícii - a zistite, prečo sa umiestnili tak vysoko, aby ste si mohli vybrať ten správny inteligentný termostat pre svoj domov.

Pri nakupovaní zvážte nasledujúce kritériá, aby ste v nadchádzajúcich rokoch skončili s najlepším inteligentným termostatom pre váš domov a životným štýlom.

  • Snímanie obsadenosti. Je to schopnosť inteligentného termostatu zistiť, či je niekto v miestnosti, a automaticky nastaviť teplotu tak, aby vyhovovala. To sa vykonáva inštaláciou diaľkových senzorov v rôznych častiach domu. Keď snímač zistí pohyb, inteligentný termostat nastaví teplotu na pohodlnú úroveň. Diaľkové senzory je možné použiť so štandardnými systémami HVAC a tiež so systémami s priestorovým vytápaním, ktoré umožňujú vykurovanie selektívnych miestností v dome. Väčšina inteligentných termostatov je vybavená snímačom obsadenosti.
  • Geofencing. Tento detekčný systém založený na GPS šetrí náklady na energie, pretože nezačne vyhrievať alebo chladiť, kým nie ste na ceste domov. Geofencing funguje prostredníctvom stiahnutej aplikácie na vašom smartfóne. Jediné, čo musíte urobiť, je naprogramovať okruh okolo vášho domu - napríklad tri míle - a keď smartfón vstúpi do okruhu, signalizuje vášmu inteligentnému termostatu, aby sa začal pripravovať na vykurovanie alebo chladenie v rámci prípravy na váš príchod.
  • Mobilné aplikácie. Všetky inteligentné termostaty je možné ovládať z smartfónov pomocou aplikácií na stiahnutie. Väčšina inteligentných termostatov má aplikácie, ktoré pracujú so zariadeniami iOS aj Android, ale nie so všetkými, takže pred nákupom si ich skontrolujte. Aplikácie sú k dispozícii na stiahnutie v obchode Google Play (pre zariadenia s Androidom) a Apple iTunes (pre zariadenia s iOS).
  • Inteligentná domáca integrácia. Inteligentné termostaty sú navrhnuté na integráciu s populárnymi systémami domácej automatizácie, ako sú Amazon Alexa, Wink, Vera, SmartThings a Logitech Harmony. Niektoré sú však kompatibilné iba s jedným alebo dvoma systémami, takže budete chcieť zabezpečiť, aby sa kúpený termostat integroval do systému, ktorý používate.
  • Potreby energie. Inteligentné termostaty vyžadujú na napájanie svojich sieťových pripojení a funkcií GPS viac elektriny ako manuálne alebo programovateľné termostaty. To znamená, že vybratý model môže vyžadovať spoločný vodič (známy aj ako vodič C), ktorý vedie z termostatu do systému HVAC. Ak je váš domov mladší ako 10 rokov, pravdepodobne už má kábel C. Ak nie, môžete si ho nainštalovať, alebo si môžete kúpiť inteligentný termostat, ktorý na svoju činnosť nevyžaduje kábel C. Niektoré termostaty sa dodávajú so súpravou na predlžovanie energie (PEK) ako alternatíva k C-vodiču.

Či už chcete diaľkovo ovládať váš systém HVAC alebo úplne automatizovať vykurovanie a chladenie vášho domu, jeden z nasledujúcich inteligentných termostatov je pre vás ten pravý.

1. NAJLEPŠÍ ROZPOČTOVÝ VÝBER: Wi-Fi Emerson Sensi

Tento cenovo výhodný inteligentný termostat ponúka geofencing, sedemdňové plánovanie, výstrahy o teplote a vlhkosti a správy o spotrebe energie. Inštalácia je jednoduchá vďaka video inštrukciám krok za krokom, Emerson môže byť napájaný buď C-wire alebo Power Extender Kit a je integrovaný s Google Assistant, Amazon Alexa, Wink a Apple HomeKit (C-wire) je potrebné pre Apple HomeKit). Kúpte teraz.


2. NAJLEPŠÍ VZDELÁVACÍ TERMOSTAT: Nest (tretí generácia) termostat s ľahkým učením

Jeden z najobľúbenejších inteligentných termostatov v okolí, Nest (3. generácia) Easy Learning Thermostat (produkt Google) sa integruje s Google Assistant a Amazon Alexa a synchronizuje sa s ostatnými zariadeniami Nest Home Smart pre úplnú integráciu inteligentných domov. Keď vykonávate opakujúce sa úlohy, ako napríklad zníženie teploty pred spaním a jej zníženie nasledujúce ráno, termostat sa naučí a zapamätá si vaše voľby a začne meniť nastavenia za vás. Súčasťou hniezda je aj snímanie obsadenosti a geofencing (senzory sa predávajú samostatne). Kupujúci majú tendenciu hodnotiť ho veľmi vysoko pre svoje jednoduché nastavenie, obrazovku s vysokým rozlíšením a svoju neobvyklú schopnosť naučiť sa rodinné vzorce. Termostat pracuje buď s nabíjateľnou lítium-iónovou batériou alebo pripojením k C-vodiču. Kúpte teraz.


3. NAJLEPŠIE MOŽNOSTI INTEGRÁCIE: inteligentný termostat ecobee4

Pre širokú škálu možností pripojenia je ťažké poraziť inteligentný termostat ecobee4, ktorý pracuje so zariadeniami iOS aj Android. Je dodávaný s vlastným reproduktorom, mikrofónom a vstavanou funkciou Alexa, takže pomocou hlasu a hudby môžete ovládať teplotu domácnosti a ovládať z nej inteligentné svetlá a ďalšie zariadenia Alexa. Tento model sa inteligentne integruje aj do inteligentných domácich systémov Samsung, Apple a Wink. Ekobee môže byť napájaná káblom C alebo pripojená k súprave Power Extender Kit (je súčasťou dodávky). Zahŕňa jeden snímač (na snímanie obsadenosti) a ďalšie senzory (predávané samostatne) sa môžu pripojiť na zhromažďovanie informácií o teplote v rôznych miestnostiach domu a na zabezpečenie geofencingu. Kúpte teraz.


4. NAJLEPŠIA MOŽNOSŤ OBRAZOVKY: Dotykový termostat Wi-Fi Emerson Sensi

Okrem pripojenia iOS aj Android umožňuje dotykový termostat Wi-Fi Emerson Sensi používateľom jednoduché ovládanie všetkých funkcií termostatu pomocou veľkého dotykového panela s vysokým rozlíšením. Na prevádzku je potrebný drôt v tvare C (žiadna iná možnosť) a integruje sa do mnohých inteligentných domácich systémov vrátane Alexa, HomeKit, Google Assistant a Wink. Termostat je vybavený inteligentnými výstrahami, ktoré sú určené na detekciu extrémnych teplôt alebo vlhkosti a upozorňujú vás prostredníctvom smartfónu. K ďalším obľúbeným funkciám patria správy o spotrebe energie, sedemdňové plánovanie a geofencing. Upozorňujeme, že snímanie obsadenosti nie je na tomto modeli k dispozícii. Kúpte teraz.


5. NAJLEPŠIE PRE PRENÁJOM: ecobee3 Lite inteligentný termostat

Ak kábel C nie je k dispozícii - alebo ak ste prenajímateľ a nemôžete nainštalovať jeden - inteligentný termostat ecobee3 Lite je vynikajúcou možnosťou. Dodáva sa so súpravou Power Extender Kit a dobíjateľnou lítium-kovovou batériou. Zákazníci nadšene sledujú svoje schopnosti snímania obsadenosti a geofencingu. Ecobee3 Lite je kompatibilný so zariadeniami iOS aj Android a integruje sa s Alexa, Google Assistant, Wink, HomeKit a Samsung SmartThings. Na rozdiel od svojho veľkého brata (vyššie uvedený model ecobee4), ecobee3 neprichádza so zahrnutým senzorom, ale senzory si môžete kúpiť osobitne. Kúpte teraz.