Nástroje a dielňa

Príručka pre kupujúcich: Priestorové ohrievače


Stále rastúce náklady na energie môžu sťažiť vykurovanie celého domu počas najchladnejších mesiacov v roku. Aby sa zachovalo pohodlie obsadených priestorov, napríklad domáca kancelária od 9 do 5 alebo obývacia izba počas filmového maratónu, zatiaľ čo zvyšok domu ostáva vyhrievaný len dosť, mnohí majitelia domov sa obracajú na vykurovacie telesá ako prostriedok na šetrenie energie.

Tí, ktorí sú na trhu za náhradu alebo doplnenie, sú za príjemné prekvapenie. Dnešné modely ponúkajú základné funkcie vykurovania za dostupnejšie ceny ako v minulých rokoch a oplývajú novšie zvončeky a píšťalky vrátane vylepšených bezpečnostných prvkov. Naučte sa, ako sa orientovať vo všetkých možnostiach na trhu - a prečo považujeme týchto šesť ohrievačov priestoru za najlepšie vo svojej triede:

 1. NAJLEPŠIE PRE RÝCHLE TEPLO: Keramický ohrievač vzduchu s nastaviteľným termostatom
 2. NAJLEPŠIE NA POUŽITIE TABLETOPU: NEXGADGET Mini Space Ohrievač
 3. NAJLEPŠIE PRE DOMOV BEZ DETSKÝCH DETÍ: Radiátorový ohrievač vzduchu Aigostar Pangpang
 4. NAJLEPŠIE PRE KÚPELE: OPOLAR Keramický kúpeľňový ohrievač
 5. NAJLEPŠIE PRE HĽADÁ: Priestorový ohrievač série Lasko
 6. NAJLEPŠIE PRIESTOROVÉ OHRIEVAČE ON-THE-GO: Rxment Instaheater Miniature Wall Space Ohrievač

Najskôr zvážte bezpečnosť. Ohrievače priestoru sú hlavnou príčinou domácich požiarov v zime, preto je inteligentné skladovať také, ktoré sa môžu pochváliť ďalšími bezpečnostnými prvkami, ktoré znižujú riziko popálenín a požiarov. Výrobcovia zaviedli automatické vypínanie, ktoré sa spustí, keď sa jednotka prehrieva alebo neúmyselne prevrhne, a vonkajšie puzdrá udržujú chladnú jednotku na dotyk, kým je ohrievač v chode. Niektoré modely sú dokonca vybavené snímačmi pohybu, ktoré zisťujú a vypínajú kúrenie, keď je zviera alebo dieťa príliš blízko. Ak chcete pri kúpe získať pokoj, hľadajte písmená „NTRL“ na obale ohrievača priestoru; tieto indikujú, že model bol testovaný na bezpečnosť Národne uznávaným skúšobným laboratóriom.

Poznámka: Predtým, ako sa vydáte na kúpu priestorového ohrievača, zavolajte poisťovaciemu agentovi vášho domu. Niektoré poistné zmluvy sa nevzťahujú na škody spôsobené požiarom spôsobeným ohrievačom priestoru.

Poznajte svoje potreby kúrenia. Bežnou sťažnosťou spotrebiteľa v súvislosti s akýmkoľvek vykurovacím telesom je, že jednotka miestnosť nezohrieva dostatočne. Posúdenie vašich potrieb - ako aj obmedzení miestností - pomôže zabezpečiť, aby ste našli najlepší ohrievač priestoru, ktorý vyhovuje vašim potrebám.

Ako všeobecné pravidlo platí, že si zvoľte ohrievač priestoru, ktorý bude produkovať 10 wattov energie na každú štvorcovú stopu podlahovej plochy. Napríklad na vykurovanie miestnosti s rozmermi 10 stôp po 12 stôp je potrebné si kúpiť 1200-wattový ohrievač priestoru. Veľmi veľká miestnosť môže vyžadovať viac ako jedno vykurovacie teleso, aby sa udržala pohodlná teplota v celom objeme.

Medzi ďalšie faktory, ktoré ovplyvňujú účinnosť ohrievača vzduchu, patrí výška stropu, izolačný faktor vonkajších stien, počet okien a dostupné vývody. Kým vysokovýkonné ohrievače ponúkajú viac tepla ako modely s nízkym príkonom, obmedzujú sa na kapacitu elektrických zásuviek, do ktorých sú zapojené. Pretože domáca štandardná 110-voltová elektrická zásuvka môže poskytovať iba 1 500 W energie, to je to, na čo by sa pri každom stroji, ktorý je k nej pripojený, obmedzil príkon.

Nájdite správny typ.

 • Ohrievače priestoru pre ventilátory patria medzi najlacnejšie modely na trhu, pohybujúce sa v cene od 25 do 80 dolárov, ale dizajn, ktorý ohrieva vzduch okolo elektrickej cievky alebo drôtových prvkov a rozptyľuje teplo pomocou ventilátora, neponúka rovnakú účinnosť ako ostatné typy ohrievačov priestoru. Navyše, motor ventilátora môže byť dosť hlučný. Najlepšie sa ukladajú do miestností bez prievanu a na prípady, keď potrebujete rýchlo zahriať malý priestor.
 • Ohrievače priestoru teplý vzduch cez keramické platne alebo disky a nechajte ho prirodzene prúdiť späť do miestnosti. Niektoré modely zahŕňajú ventilátory na rýchlejšie vykurovanie a podobne ako ohrievače s jednoduchým ventilátorom fungujú najlepšie v miestnostiach bez prievanu. Konvektory sa dodávajú v kompaktných alebo vežových modeloch, často s vonkajšími puzdrami, ktoré sú na dotyk chladnejšie. Ceny sa pohybujú od 30 do 80 dolárov, v závislosti od výkonu a pridaných funkcií.
 • Infračervené ohrievače priestoru patria medzi najtichšie možnosti pre domácnosť, začínajúc na 60 USD za jednotku. Vytvárajú teplo rýchlo, nie zohrievaním vzduchu v miestnosti, ale vyžarovaním tepla na predmety pred nimi. Pretože tento typ ohrievača vás ohrieva, nie vzduch, je to dobrá voľba pre použitie v drafantných miestnostiach. Jednoducho namierte na stoličku a užívajte si.
 • Ohrievače priestoru naplnené olejom chvíľu sa zahriať, ale keď áno, vyžarovať nepretržité teplé teplo. Tieto jednotky sa obzvlášť dobre hodia do väčších miestností, kde sú ponechané po dlhú dobu. Vzhľadom na hmotnosť olejového a oceľového puzdra, mnoho z týchto ťažkých ohrievačov využíva kolesá pre ľahké premiestnenie. Ceny začínajú okolo 65 dolárov za malé jednotky a narazia na stovky pre väčšie modely.
 • Micatermické ohrievače priestoru kombinujú procesy prúdenia a sálavého vykurovania. Navrhnuté ako panel, ktorý stojí alebo visí na stene ako na obrázku, vytvárajú príjemnú atmosféru pre všetky zmysly tým, že napodobňujú vzhľad skutočného ohňa a sálavého tepla. Niektoré modely obsahujú ventilátory pre vyššiu účinnosť a diaľkové ovládače pre väčšie pohodlie. Tieto pokrokové ohrievače sa pohybujú v cene od 300 dolárov do viac ako 1 000 dolárov pre dizajnérske modely.

Po porovnaní recenzií od zákazníkov s ohrevom sme zaokrúhlilo na šesť najmodernejších modelov, ktoré sú dnes k dispozícii, aby sme vám pomohli nájsť ten, ktorý vyhovuje vašim potrebám a rozpočtu vašej peňaženky. Bez ohľadu na to, kde potrebujete trochu tepla navyše, jeden z nasledujúcich šiestich ohrievačov priestoru je určite vhodný pre účet.

NAJLEPŠIE PRE RÝCHLE VYKUROVANIE: Fannel Ceramic Space Ohrievač s nastaviteľným termostatom

Počas prevádzky nebudete musieť kričať, aby vás niekto počul cez keramický ohrievač vzduchu v miestnosti. Zákazník oceňuje produkt za jeho tichú prevádzku a schopnosť rýchlo vykurovať miestnosti až do 150 štvorcových stôp. Je dodávaný s nastaviteľným termostatom, vypínaním prehriatím a tiež vypínaním preklopením. Vysoko ako 15 palcov a s hmotnosťou niečo málo viac ako 2 libry je ohrievač Fannel malý, ale veľký na tepelný výkon. Dodáva sa s ľahko prenášateľnou rukoväťou pre presun z miestnosti do miestnosti podľa potreby. Kúpte teraz.

NAJLEPŠÍ PRE POUŽITIE TABLETOPU: NEXGADGET Mini Space Heater

Ak potrebujete nočné teplo na nočnom stolíku, na pracovnej doske alebo na stole (alebo pod ním), s priestorovým ohrievačom NEXGADGET mini sa vám nedarí. Fanúšikovia kúrenia hovoria, že je to „malý, ale mocný“, zaberá malú miestnosť, pričom je stále schopný zahriať okruh 4 až 7 stôp. Vďaka svojej malej veľkosti - menej ako 7 palcov a 5 palcov - je ideálny na nasadenie na stolovú dosku. Je dodávaný s turbofanom, ktorý vás zahreje rýchlo, a možnosťou iba pre ventilátory pre použitie v horúcich dňoch. Má ochranu pred prehriatím a prevrátením a kryt ventilátora zostáva na dotyk chladný, aj keď je zapnuté vyhrievanie priestoru. Kúpte teraz.

NAJLEPŠIE PRE DOMOV BEZ DETSKÝCH DETÍ: Ohrievač vzduchu Aigostar Pangpang s olejom naplnený radiátorom

Ak potrebujete nepretržité teplo v miestnostiach do 160 štvorcových stôp, zvážte radiátorový ohrievač naplnený olejom Aigostar Pangpang. Toto veľké sálavé vykurovacie teleso (vysoké 26 palcov, šírka 15 palcov a hmotnosť takmer 20 libier) je určené na vykurovanie celej miestnosti bez zvuku. Je dodávaný s programovateľným časovačom, tromi nastaveniami teploty a vypínaním. Olej ohrievača sa dodáva v trvalo utesnenej jednotke, aby sa zabránilo úniku. Pretože Aigostar je skutočný radiátor, na dotyk je veľmi horúci, takže nie je vhodný pre domácnosti s batoľatami. Okrem toho je jedinou nevýhodou, že ohrievanie oleja trvá asi 20 minút. Kúpte teraz.

NAJLEPŠIE PRE KÚPELE: OPOLAR Keramický kúpeľňový ohrievač

Väčšina vykurovacích telies sa neodporúča používať v parných kúpeľniach kvôli riziku kondenzácie na ohrievači. S keramickým kúpeľňovým ohrievačom OPOLAR to však nemusíte robiť starosti, pretože je vybavené vodotesným krytom a zástrčkou na ochranu obvodu. Medzi ďalšie bezpečnostné prvky patrí ochrana pred prehriatím a ochrana pred preklopením. S hmotnosťou nepresahujúcou 4 kg. Pri meraní výšky menej ako 14 palcov a šírky 9 palcov sa OPOLAR ľahko premiestňuje (jeho integrovaná rukoväť tiež pomáha). A vďaka nastaviteľnému termostatu a schopnosti oscilovať o 80 stupňov vydáva jednotka správne množstvo tepla a rovnomerne ho distribuuje v celom priestore. Kúpte teraz.

NAJLEPŠIE PRE HĽADÁ: Ohrievač série Lasko Designer

Priestorový ohrievač série Lasko Designer je dodávaný v atraktívnej mäkkej opálenej farbe, má hladký tvar a je postavený na ozdobnej základni, takže vyzerá skôr ako umelecké dielo ako kúrenie v miestnosti. Návštevníci vášho domu ani nebudú vedieť, že ide o ohrievač priestoru! Nejde však iba o vzhľad; efektívne vykuruje miestnosti až do 150 štvorcových stôp. Prepínajte medzi nastaviteľnými nastaveniami tepla pomocou programu na diaľkové ovládanie, ktorý sa podľa potreby vopred zapína a vypína a ventilátor Lasko hladko kmitá zo strany na stranu pre rovnomerné rozloženie tepla. Kúpte teraz.

NAJLEPŠIE PRIESTOROVÉ OHRIEVAČE ON-THE-GO: Miniatúrny nástenný ohrievač Rxment Instaheater

Potrebujete trochu tepla navyše, keď ste na cestách? Ak je to tak, miniatúrny nástenný ohrievač Rxment Instaheater je len lístok. Tento nepatrný ohrievač priestoru (merajúci iba 5,6 x 5,5 x 4,5 palca a vážiaci len niečo málo cez 1 libru) sa pripája priamo do steny, aby vám poskytol upokojujúce teplo bez ohľadu na to, kde sa práve nachádzate. Prenášajte ju z miestnosti do miestnosti pri svojich aktivitách alebo ju odneste do práce az práce. Pokiaľ je vývod v blízkosti, budete mať okamžité teplo v priestore 3 až 6 stôp pred vykurovacím telesom. Hlavným lákadlom je teplo na mieste, prenosnosť a pohodlie, ale Rxment má tiež nastaviteľný termostat a intuitívny digitálny displej. Kúpte teraz.