Trávnik a záhrada

Najlepšie buriny na každý dvor


Ak je na vašom trávniku veľa „prerušení“ - príbehov, kríkov, dlaždíc a chodníkov, je to, že zápasíte s objemnou kosačkou na manévrovanie s niektorými z terénnych úprav. Perfektný doplnok k sekačke na trávu. Zariadenie na oddeľovanie buriny rieši zarastenú trávu v ťažko kositeľných oblastiach. Tento nástroj na trávnik, nazývaný tiež „jedlík burín“ alebo „strunový vyžínač“, používa radšej monofil (silnú, flexibilnú líniu vyrobenú z jediného vlákna z plastu) namiesto čepele, aby urobil presne to, čo jeho názov naznačuje: rana burín.

Pretože na trhu existuje veľa variácií buriny, hľadanie takej, ktorá spoľahlivo rezy rastom môže byť skľučujúcou úlohou. Pokračujte v čítaní, aby ste zistili, čo treba hľadať pri nákupe jedného, ​​a objavte päť najlepších dnes dostupných modelov wackerov:

 1. NAJLEPŠIE NABITÉ BATÉRIE: EGO Power + 15-palcový lítium-iónový lítium-iónový akumulátorový strunový vyžínač
 2. NAJLEPŠÍ PLYN / STRAIGHT SHAFT: Strunový vyžínač PowerSmart PS4531
 3. NAJLEPŠÍ PLYN / OBRÁBANÝ VZDUCH: Strunový vyžínač Husqvarna 17-palcový 129C, plynový zakrivený hriadeľ
 4. NAJLEPŠÍ ROZPOČET ELEKTRICKÁ: BLACK + DECKER BESTA510 6,5 A elektrický strunový vyžínač / hrana
 5. NAJLEPŠÍ ROZPOČTOVÝ KOUPEL: Worx WG154 12-palcový, 24-voltový lítium-iónový akumulátorový zastrihávač tráv / trávnik

Aby ste sa uistili, že pre svoj dvor vyberiete najlepšie zariadenie na odstraňovanie buriny, začnite tým, že pochopíte dostupné modelové varianty.

Vyberte si svoju silu.

Zdroj paliva, ktorý často potrebujete, závisí od veľkosti záhrady a od toho, ako dlho bude potrebné zabrzdiť burinu, aby sa práca dokončila. To znamená, že budete musieť premýšľať aj o tom, čo k celkovej hmotnosti stroja pridáva batéria alebo nádrž na palivo.

 • Plynové zásobníky burín sú výkonné a neviazané, čo dáva používateľom voľnosť pohybu po dvore bez predlžovacích káblov. Keďže emisie z výfukových plynov sa stávajú väčším problémom ako kedykoľvek predtým, niektorí výrobcovia zaviedli modely poháňané plynom, ktoré spôsobujú menšie znečistenie bez toho, aby obetovali výkon. Ak máte záujem o kúpu ekologickejšieho plynového zabalovača buriny, pozrite sa na obale na slová „s nízkymi emisiami“. Aj keď tieto zariadenia na ničenie buriny dokážu lepšie zvládnuť dlhé buriny ako ich náprotivky s elektrickým pohonom, sú tiež drahšie. Oni sú tiež ťažšie, s mnohými modelmi váži na niečo menej ako 13 libier.
 • Elektricky poháňané zariadenia na burinu bývajú ešte ľahšie a funkčnejšie, či už si zákazník vyberie batériu s dobíjateľnou batériou alebo dobrý staromódny kábel. Verzie s káblovými káblami občas spôsobujú problémy s manévrovaním v okolí nehnuteľnosti, pretože kábel sa môže zamotať alebo sa môže minúť, ale sú tiež cenovo najvýhodnejšou možnosťou. Akumulátorové verzie sú na druhej strane extrémne prenosné a ľahko sa s nimi manipuluje, ale ich batéria (alebo batérie) sa musí nabiť medzi každým použitím a nemusia fungovať tak dobre ako káble vo vysokých trávach. To znamená, že nedávne technologické vylepšenia pomohli káblovým a bezšnúrovým zariadeniam na ničenie buriny pri doháňaní ich náprotivkov poháňaných plynom z hľadiska výkonu.

Ovládateľnosť mysle.

To, či potrebujete náradie s kolesami, do značnej miery závisí od typu terénu, s ktorým sa stretnete na svojom pozemku.

 • wacker na kolesové buriny, niekedy nazývané „chodítko“, ideálne na manipuláciu s veľkými plochami nerovného terénu vďaka manévrovateľnosti zabezpečenej kolesami a zvyčajne širšími rezacími dráhami. Väčšina z týchto strojov pracuje na plynový motor podobný kosačke na trávu a beží na dvoch alebo štyroch kolesách.
 • oddeľovač buriny bez kolies, je však omnoho bežnejšia a všeobecne účinná aj pri tých najsmutnejších kútoch trávy. Pokiaľ nežijete na pozemku s rozsiahlymi burinami a drsným terénom, pravdepodobne to zvládnete s modelom bez kolies.

Vyberte tvar.

Telesá oddeľovačov burín majú dva tvary: zakrivený hriadeľ a priamy hriadeľ.

 • Zakladače buriny so zakrivenými hriadeľmi majú ohyb na konci hriadeľa, v blízkosti čepelí, ktorý ich robí kratšími a v kombinácii s ľahšou hmotnosťou sa pohodlnejšie používa. Tieto zariadenia na ničenie buriny najlepšie fungujú pre majiteľov domov, ktorí potrebujú riadiť rast trávy a rastlín okolo (ale nie pod) stromami a inými objektmi, pretože ich dizajn sa celkom nezmestí na ťažko dostupné miesta.
 • zúžiť rovné hriadele na buriny sa môžu pochváliť väčším dosahom pre vysokých používateľov a pre tých, ktorí sa potrebujú orezávať hlboko pod kríkom alebo jedinečnými krajinnými prvkami, ale majú tendenciu ich používať tvrdšie kvôli vysokej váhe a vysokej úrovni vibrácií.

Nájdite ten správny pocit.

Najobľúbenejšie zariadenia na burinu sa pohybujú v rozmedzí od 5 do 15 libier. Káblové modely so zakriveným hriadeľom sú zvyčajne najľahšie, zatiaľ čo plynové vozidlá poháňané plynovou priechodkou sú najťažšie. Navyše väčšina burín má priemer reznej dráhy niekde medzi 12 a 17 palcami.

Po dôkladnom porovnaní recenzií od spotrebiteľov a vydavateľov sme zaokrúhlilo tie najlepšie hodnotené wackery, ktoré sú dnes k dispozícii, aby sme vám pomohli nájsť ten, ktorý vyhovuje vašim potrebám a rozpočtu vašej domácnosti. Nižšie nájdete najlepšie wackery na burinu, aby ste znížili svoj problém s burinou - a nákupné cesty na riešenie - krátke.


1. NAJLEPŠIE NABÍJANÉ BATÉRIE: Napájanie EGO + 15-palcový lítium-iónový akumulátorový strunový akumulátor s napätím 56 V (vrátane batérie a nabíjačky)

Tento model pracuje na vysoko účinných lítium-iónových batériách a bezkomutátorovom motore, čím eliminuje výfukové plyny a nadmerný hluk bez obetovanie ktorejkoľvek moci. Navyše sa nemusíte starať o jeho pripojenie a zakopnutie o dlhý kábel. Jeho nízka hmotnosť (iba 9 libier), výsuvný hliníkový hriadeľ a 15-palcové kosenie umožňujú ľahké manévrovanie. Zastrihávač sa dodáva s 5-ročnou zárukou a na batériu sa poskytuje 3-ročná záruka.

2. NAJLEPŠÍ PLYN / STRAIGHT SHAFT: Strunový vyžínač PowerSmart PS4531

Orezávač plynu ponúka extra výkon s nulovými šnúrami, vhodný pre veľké lodenice, ktoré vyžadujú značné množstvo práce mimo dosahu elektrickej zásuvky. PowerSmart tvrdí, že jeho zariadenie na odstraňovanie buriny „beží čistejšie a produkuje menej hluku“, vďaka vysokoúčinnému štvortaktnému motoru, ktorý nemieša plyn a olej, aby sa vytvorilo spaľovanie. Tento model váži robustných 25 libier a má dlhý, rovný hriadeľ, vďaka čomu je vynikajúcou voľbou pre orezávanie ťažko prístupných oblastí. Zákazníci sú rovnako spokojní so svojou „hladkou a výkonnou“ manipuláciou. Tento vyžínač je chránený dvojročnou obmedzenou zárukou.

3. NAJLEPŠÍ PLYN / NÁKRES SHAFT: Strunový vyžínač plynu Husqvarna 17-palcový 129C

Plynový zastrihávač Husqvarna, ktorý sa vyznačuje ľahkou manipuláciou so zaoblenými vyžínačmi hriadeľa, sa môže pochváliť aj dvojtaktným plynovým motorom navrhnutým pre profesionálne aj osobné použitie. Husqvarna je s hmotnosťou 10 libier dobrý model strednej veľkosti a jeho ergonomický dizajn hriadeľa pomáha pri držaní tela a manipulácii. Medzi bonusové funkcie patrí automatické „inteligentné“ ovládanie pre ľahké spustenie a zastavenie.

4. NAJLEPŠÍ ROZPOČTOVÝ ELEKTRICKÝ: ČIERNY + DECKER BESTA510 6,5 A elektrický strunový orezávač / orezávač

Ak zastrihávač občas používate alebo máte malú záhradu, zvážte túto vynikajúcu a lacnejšiu voľbu. Ako bonus sa 14-palcový elektrický zastrihávač BLACK + DECKER premení na hranu, aby sa zvýšila presnosť. Elektrický kábel má automatickú podávaciu cievku, ktorú je možné podľa potreby vysunúť alebo vysunúť. S výkonom 6,25 A a hladkým prevodovým systémom je tento nastaviteľný výškový vyžínač tiež ľahký iba 7 libier. Zákazníci to pochvália za „lacné, ale nie lacné“. Dodáva sa s obmedzenou dvojročnou zárukou.

5. NEJLEPŠÍ ROZPOČTOVÝ ŠNÚR: Worx WG154 12-palcový, 24-voltový lítium-iónový akumulátorový zastrihávač trávy / hrana (zahrnutá batéria a nabíjačka)

Ak uprednostňujete elektrickú energiu, ale nepáči sa vám byť priviazaný šnúrou, skúste tento bezdrôtový model Worx na zníženie emisií plynov. Aj s batériou (ktorá je súčasťou balenia spolu s nabíjačkou) váži toto elektrické náradie o niečo viac ako 8 libier. Použitím technológie odolnej lítium-iónovej batérie sú špecifikácie výrobkov Worx na špičke (doslova). Tento akumulátorový model sa vďaka svojej trojpolohovej otočnej hlave premení na hranu a funguje rovnako ako kúzlo. Nezabúdajte, že úplné nabitie batérie trvá päť hodín, aby sa zabezpečilo až 25 minút prevádzky s plným výkonom. Podrobnosti o záruke vám poskytne výrobca.