Trávnik a záhrada

Najlepšie trávnikové hrany pre každý dvor


Bez ohľadu na to, či je váš dvor veľký alebo malý, minimálne upravený alebo plný kvetinových záhonov, jedným z najjednoduchších spôsobov, ako ho udržať ostrým, je investovať do kvalitného okraja trávnika, ktorý skrýva nespravodlivé okraje. Podobne ako pri zarámovaní obrázka sa vylepšuje kresba vášho domu, udržiavanie rovnomerne orezaného obvodu zvyšuje celkový vzhľad vášho trávnika. Jeho ostré hrany označujú dobre udržiavanú nehnuteľnosť, najmä ak venujete veľkú pozornosť rastu pozdĺž okrajov príjazdovej cesty, chodníka, záhradných postelí a turistických chodníkov.

Zjednodušte vyhľadávanie najlepšieho trávnika pomocou identifikácie potrieb vašej nehnuteľnosti pomocou nákupného sprievodcu nižšie a zaokrúhlením na najviac odporúčané a dobre preverené modely v okolí.

 1. NEJLEPŠÍ BEZDRÔTOVÝ PRÁVOMOCI: Trimmer / orezávač trávy Worx 20 V (vrátane batérie a nabíjačky)
 2. NAJLEPŠÍ ELEKTRICKÝ KOORDINOVANÝ PRÁVO: ČIERNA + DECKER Šnúra s ryhovaním a ryhovačkou 2 v 1
 3. NAJLEPŠÍ SPÔSOB PRÁCE NA PLYNOVÝ ZÁKON: Southland Walk-Behind trávnik Edger
 4. NAJLEPŠIA HODNOTA: GreenWorks Corded Edger
 5. NAJLEPŠÍ MULTIPURPOSOVÝ PRÁVNY NÁSTROJ: Akumulátorová strunová kosačka BLACK + DECKER 3 v 1, kompaktná kosačka a kompaktná kosačka (vrátane dvoch batérií)
 6. NAJLEPŠÍ PRE VEĽKÉ ZARIADENIA: McLane plynom poháňaný trávnik Edger

Naštartujte (s) svoje motory.

Všeobecne povedané, existujú dva druhy trávnikov: ti s elektrickým motorom a tí, ktorí jazdia na plyn.

 • elektrickým pohonom- Uľahčite cenovo priaznivejšiu alternatívu a najlepšiu voľbu pre majiteľov domov s malým vonkajším priestorom - dôjde buď k vybitiu batérie alebo k dlhšiemu káblu do elektrickej zásuvky. Napriek tomu, že sa môže pochváliť iba 18 voltmi, model napájaný z batérie vám umožní orezať kdekoľvek, bez ohľadu na vzdialenosť k najbližšej zásuvke. Alternatívne je kompromisom pri káblovom modeli väčší výkon (obvykle 10 až 12 ampérov) pre mierne menšiu mobilitu (alebo minimálne použitie predlžovacieho kábla pre väčšie úlohy).
 • plynový hrana, k dispozícii v dvoj- alebo štvorcyklovom formáte, je výkonnejšia, a preto je vhodnejšia pre väčšie lodenice. Aj keď sú dvojtaktné motory bežnejšie, vyžadujú, aby ste na sklade a tankovali benzín a ropu oveľa menej šetrné k životnému prostrediu ako štvortaktné motory, ktoré bežia čisto, ale stoja a vážia viac.

Kolesá hore.

Kým ľahké odľahčovacie ručné hrany sa nepohybujú nič iné ako podľa pokynov, ktoré im dávate, hmotnosť motora si zvyčajne vyžaduje tri alebo štyri kolesá, aby zakryli pôdu bez námahy. Vo všetkých modeloch s kolesami sú zadné kolesá zodpovedné za pohyb celej jednotky pozdĺž, zatiaľ čo vodiace koleso udržuje čepeľ v súlade s danou úlohou. Niektoré plynové hrany ponúkajú pridanie štvrtého kolesa („obrubník“), ktoré pomáha stabilizovať hranu, keď ju používate pri miernom poklese, napríklad čiara, kde sa váš trávnik stretáva s ulicou. Ak sa rozhodnete pre elektrický model alebo ak nebudete manévrovať s príliš veľkým počtom obrubníkov, môže byť všetko, čo potrebujete, trojkolesový lemovač.

Vyberte správnu reznú hranu.

Rovný nôž bez ozdôb dokáže zvládnuť jednoduché yardy v poriadku, ale ak máte v záhrade veľa kvetinových záhonov a špeciálnych funkcií, môže vám to stáť za hranu, ktorá ponúka viac možností nastavenia polohy a uhla. Nasledujú tri hlavné typy čepelí:

 • Ploché pravouhlé čepele s hladkými hranami sú najbežnejšie medzi okrajmi trávnikov, ktoré sú vhodné na základné okrajové práce, keď je trávnik zarovnaný a vyrovnaný s najbližším tvrdým povrchom (napr. príjazdová cesta alebo chodník).
 • Ploché pravouhlé čepele s odrezanými hranami opatrne manipulujte s krajšími krajšími úpravami, ako sú kvetinové záhony, ktoré by inak mohli byť pri hrubom rezaní troskami narušené. Tieto čepele sú tiež ideálne na použitie, keď je trávnik a tvrdý povrch nerovný.
 • Čepele v tvare hviezdy vhodne kosené trávniky, ktoré končia pri stene alebo pri pevnom plote.

Ak potrebujete osloviť iba niekoľko potrieb, mohli by ste sa zaobstarať nákupom požadovaných náhradných listov podľa vášho výberu pre hrany a ich výmenou podľa potreby - zatiaľ čo je to ľahké, tento prechod pridáva nejaký čas na prácu na dvore. ,

So správnym okrajom na smrek vecí si môžete užiť perfektný obvod okolo trávnika, kde je tráva vždy zelenšia - alebo aspoň okraje sú vždy čistejšie. Podľa spotrebiteľov začnite nakupovať s najlepšími možnosťami okrajov trávnikov.


1. NEJLEPŠÍ BEZDRÔTOVÝ PRACOVNÍK EDGER: 20x voltový trávnikový orezávač / hrana na trávu (68,62 dolárov vrátane batérie a nabíjačky)

Pokryte všetky vaše potreby týkajúce sa orezávania a lemovania pomocou kombinovaného vyžínača / omietača Worx. Tento model s nízkou hmotnosťou (8 libier) prepne z jednej funkcie na druhú v priebehu niekoľkých sekúnd a beží na 20-voltovej lítium-iónovej batérii, ktorá je navrhnutá tak, aby zostala nabitá dlhšie, aj keď sa nepoužíva. Nastaviteľná šírka rezu 10 až 12 palcov na tomto 4,4-hviezdičkovom akumulátorovom orezávači trávnikov sa hodí pre malé až stredné dvory. K dispozícii na Amazone.


2. NEJLEPŠÍ ELEKTRICKÝ PÁSOVÝ PRENÁJOM: ČIERNY + DECKER Kábel na hrany a ryhovače 2 v 1 ($ 13,75)

Získajte čo najviac tresku za svoje peniaze a vaše napájanie. 4,1-hviezdičkový BLACK + DECKER neslúži iba ako hrana, ale pred inštaláciou vonkajšieho osvetlenia, oplotenia a výsadby kríkov a stromov vykopáva zákopy. Jeho trojpolohový nastaviteľný nôž ponúka kontrolu nad hĺbkou a uhlom vášho orezania. Medzitým 12-ampérový motor neprodukuje žiadne emisie - stačí ho zapojiť a ísť. Zabudovaná retenčná šnúra udržiava predlžovací kábel na mieste, aby sa predišlo zakopnutiu a náhodnému odpojeniu. S váhou 13 libier je model LE750 ľahko manévrovateľný a skvelý pre všetky úrovne schopností. K dispozícii na Amazone.


3. NAJLEPŠÍ SPÔSOB PRENÁJOM PLYNOM: Ohraničovač trávnikov Southland Walk-Behind trávnik (186,15 USD)

Tento 4-hviezdičkový kosačka na trávu s kolieskami odstraňuje záťaž z práce a šetrí vás tým, že tlačíte viac ako 60 libier energie a ťažkostí sa zvyčajne spájajú s profesionálnym dokončením. Štvortaktný motor s objemom 79 ccm je schopný vytvárať čisté línie okolo väčších yardov. Nastaviteľné predné a zadné kolesá pomáhajú obrubníkom, takže všetky rohy sú dobre upravené. A tri 9-palcové, trojuholníkové čepele sa dajú nastaviť do piatich hĺbkových polôh a do 2,5-palcovej hĺbky rezu. K dispozícii na Amazone.


4. NAJLEPŠIA HODNOTA: Kordový lemovač GreenWorks 12 Amp 27032 (54,99 USD)

Od značky, ktorá sa angažuje vo výrobe produktov, ktoré emitujú nulové emisie uhlíka, je tento kábel Edge GreenWorks vybavený motorom s 12 A a predlžovacím káblom s funkciou uzamknutia kábla, ktorá zabraňuje náhodnému odpojeniu. 7,5-palcová oceľová čepeľ s dvoma hranami je orámovaná pružinovými prednými kolesami pre variabilnú hĺbku okrajov. Zákazníci oceňujú cenovo dostupný model na Amazone s 4,2-hviezdičkovým hodnotením s komentármi o tom, ako čisto a hladko ho obklopuje. K dispozícii na Amazone.


5. NAJLEPŠÍ MULTIPURPOSOVÝ PRACOVNÝ NÁSTROJ: BLACK + DECKER Akumulátorová strunová kosačka 3-v-1, hrana a kompaktná kosačka (134.99 dolárov, vrátane dvoch batérií)

Prečo mať tri samostatné nástroje, keď namiesto toho môžete ušetriť peniaze a priestor pomocou ultrafunkčnej možnosti? Toto štvorhviezdičkové kombinované vyžínače, hrany a kosačky BLACK + DECKER sú navrhnuté na udržiavanie malých až stredne veľkých yardov (až 1 200 štvorcových stôp) pomocou 12-palcového rezacieho riadku. Aj keď nie je tak výkonný ako plynový alebo zásuvný okrajový adaptér, dodáva sa s dvomi 20-voltovými lítium-iónovými batériami, takže vždy môžete mať jednu nabitú batériu, aby ste si ju mohli vymeniť za vyššiu prevádzkovú dobu, keď ste pripravení prejsť z hrany na hranu kosenie alebo kosenie. Jeho nízka hmotnosť (len 7 libier) umožňuje ľahkú manipuláciu. K dispozícii na Amazone.


6. NAJLEPŠIE PRE VEĽKÉ ZARIADENIA: McLane Gas Powered Lawn Edger (486,89 $)

Nebudete sklamaní vysokou úrovňou výkonu, kontroly a kvality, ktorá je súčasťou tohto plynového pohonu McLane. Rezacia hlava sa skladá z jediného 9-palcového listu z pružinovej ocele ovládaného presnými guľkovými ložiskami. Celé telo je utesnené vysokoúčinnou práškovou polyesterovou farbou, ktorá poskytuje trvanlivý povrch, ktorý odoláva štiepaniu a korózii počas celého obdobia používania. 4,1-hviezdičkový orezávač môže rezať vertikálne alebo horizontálne a jazdí na väčšine obrubníkov, aby poskytoval dokonalú trávnatú hranu. S motorom s hmotnosťou 66,3 kg je to ťažký uchádzač, ktorý sa otáča na kolesách. Ak sa obávate vplyvu plynu na životné prostredie, model 101-4.75GT-7 vyhovuje požiadavkám CARB, čo znamená, že spĺňa vysoké normy stanovené Kalifornskou leteckou správou pre zdroje. K dispozícii na Amazone.