Ako na to a rýchle tipy

Ako: Čistiť štetce


Investície do vysokokvalitných štetcov sú zbytočné, ak nie sú po použití správne vyčistené a uskladnené. Ak sa ponáhľate do konca lakovacej práce, môžu vám v kefách zanechať škvrny farby, čo povedie k nedokonalému dokončeniu ďalšieho projektu - ako aj k nesprávnemu tvaru štetín. Investujte teda ďalšie dve minúty, aby ste to urobili správne a postupujte podľa tohto návodu na čistenie štetcov.

MATERIÁLY A NÁRADIE Dostupné na Amazone
- Noviny
- Minerálni liehoviny
- Terpentín
- Jemné tekuté mydlo
- Malé plastové vedrá
- Štetcom a valčekovým odstredivkom
- handry

 1. Spotrebujte to, čo zostane na štetci, na všetkom, čo maľujete.
  Štetiny pritlačte na vnútornú stranu plechovky na farbu a pri jej zdvíhaní nahor a von vytláčajte ďalšie farby. Zvyšok na novinách natrite, pretože čistenie štetca je jednoduchšie, ak z jeho štetín odstránite čo najviac farby.
 2. Ďalej skontrolujte plechovku farby a použite vhodný roztok.Správne rozpúšťadlo uľahčuje prácu uvoľnením vysušenej farby, ale zlé pravdepodobne pravdepodobne nepomôže. V závislosti od typu použitej farby naplňte malú vedro jedným z nasledujúcich spôsobov:
  • Minerálni liehoviny alebo terpentín na odstránenie farby na báze oleja
  • Horúca voda a mierne tekuté mydlo na čistenie štetcov, ktoré sa používali na nanášanie latexových farieb
 3. Ponorte maliarsku kefu do rozpúšťadla.
  Rozpúšťadlo s kefou miešajte asi 10 sekúnd, utrite a stlačte štetiny po stranách nádoby. Štetiny medzi prstami obtočte a preveďte ich cez hrebeň kefy, aby ste odstránili prebytočnú farbu bez poškodenia štetín. Ak časť farby začala na kefke zaschnúť, môže byť potrebné namáčanie kefy.
 4. Umyte ju v teplej mydlovej vode v umývadle alebo vedre.
  Po odstránení farby z kefy vyčistí teplá mydlová voda kefku čistiaceho roztoku a zvyšnú farbu.
 5. Natierajte štetce do sucha.
  Pred uložením štetcov budete chcieť zo štetín odstrániť všetku vodu. Mnoho domácich majstrov tak urobí otrasom kefy v hornej časti vedra a potom osušením kefy čistou handrou alebo novinami.

  Ale pre tých, ktorí majú v pláne urobiť veľa maľby a chcú si zachovať svoje náradie, sa hodí kefa a valec. Tento dvojúčelový nástroj rýchlo schne každý typ aplikátora farby pomocou odstredivej sily. Stačí pripevniť maliarsku kefu na spodok nástroja, potom niekoľkokrát prečerpať vrchnú časť, aby sa točila a všetka voda sa odstránila z obchodného konca kefy.

 6. Pri skladovaní štetcov ich zaveste alebo položte na rovnú plochu.
  Závesné nástroje na maľovanie z pegboardu vo vašej dielni alebo remeselníckej miestnosti nie sú len skvelým organizačným spôsobom, ale tiež zaisťujú, aby štetiny kefy neboli niekde zahnuté z tvaru naplneného v koši. Vymeňte obal na svojej maliarskej kefke, aby ste zachovali jeho formu a predĺžili jej užitočnú životnosť.

Pozri si video: Ako čistiť svoje štetce ! PATTY IMAGE (August 2020).