Interiérový dizajn

Ako: Vyčistite koberček oblasti


Pre mnohých z nás sú koberce oblasti významnou investíciou do dekorácie. Zahrievajú sa a dodávajú farbu našim izbám. Poskytujú mäkké miesta na hranie hier, sledovanie filmov a párty na spanie. Aby však koberce vydržali celé roky, je potrebné ich udržiavať. Veľkou časťou tejto údržby je pravidelné čistenie.

Našťastie, zatiaľ čo chcete vysávať koberce dvakrát týždenne, musíte koberček oblasti dôkladne vyčistiť iba vtedy, keď je špinavý. Ak koberec nie je viditeľne špinavý (alebo výrazne zapáchajúci), skúste tento test: Jednoducho zdvihnite roh koberca a nechajte ho spadnúť na zem. Ak sa vznáša malý oblak prachu, čistenie je v poriadku.

Iste, môžete poslať koberec, aby ho profesionáli vyčistili mimo pracoviska, ale nie je to lacné. Ak ste však ochotní urobiť víkend práce, je nesmierne možné doma urobiť dobrú prácu pri čistení koberca. Ďalšou výhodou je, že budete mať pokoj, keď presne viete, aké typy čistiacich prostriedkov sa používajú na základe vašich znalostí o kobercoch, ktoré sú pre mnohých, najmä tých, ktoré majú malé deti alebo citlivosť na chemikálie, stále dôležitejšie.

Čítajte ďalej, kde nájdete kompletný návod o tom, ako vyčistiť oblasť koberčekom spôsobom pre domácich majstrov.

MATERIÁLY A NÁRADIE Dostupné na Amazone
- Vákuum
- Gumové rukavice (voliteľné)
- Šampón na koberce
- Jemné tekuté mydlo
- Vedro
- Špongia
- Čistiaca kefa s mäkkými štetinami
- Záhradná hadica
- Stierač

Najskôr dôkladne vysajte koberček oblasti na oboch stranách. Nezanedbávajte chrbát, ktorý nevyhnutne hromadí omrvinky, prach a nečistoty.

Na čistenie máte dve možnosti:

  • Môžete postupovať podľa pokynov na miešanie v obchode zakúpenom koberčekovom čistiacom prostriedku / šampóne (Bissell robí dobrý produkt dostupný na Amazone).
  • Alebo môžete do vedra teplej vody pridať niekoľko útržkov jemného tekutého mydla. Nepoužívajte horúcu vodu, pretože môže zmršťovať vlákna alebo vyblednúť.

Teraz vyskúšajte čistiaci prostriedok (zakúpený v obchode alebo doma) na nenápadnej časti koberca, napríklad malej časti na samom rohu, aby ste sa uistili, že farby nevyprchajú. Ak sa tak nestane, pokračujte ďalším krokom.

Špongiou alebo kefou šampón alebo saponát čistite hlboko do koberca, až kým neuvidíte penu. Pred oplachovaním nechajte roztok sedieť na koberci a pracovať niekoľko minút.

Koberec dôkladne opláchnite záhradnou hadicou a pred dokončením skontrolujte, či voda neobsahuje mydlové mydlo.

Tento nástroj, ktorý sa často používa pri čistení okien, urobí len trik na vytlačenie prebytočnej vody z koberca. Zatlačte gumenú hranu stierky pevne do koberca a potiahnite, aby ste dostali čo najviac tekutiny, ako je len možné, dávajte pozor, aby ste pracovali iba v smere zdrihu koberca.

Položte koberec do sucha. Akonáhle je horná strana suchá, prevráťte ju, aby dno mohlo tiež zaschnúť.

Na povrch koberca spustite podtlak alebo čistú kefku s mäkkými štetinami, aby ste uvoľnili vlákna koberca, pretože sa mohli počas procesu prania / sušenia zhutniť. Potom vráťte koberec do miestnosti a užívajte si!


Vďaka pravidelnej údržbe a čistení budú vaše koberce slúžiť vašej rodine a domovu po mnoho rokov. Hrá hostiteľa pre množstvo herných turnajov, televíznych maratónov a šnupavých tabaku.


Pozri si video: How to SUPER CLEAN your Engine Bay (Jún 2021).