Nástroje a dielňa

Príručka pre kupujúcich: Opatrenia na pásky


„Opatrenie dvakrát, raz raz“ je kľúčom k úspechu všetkých druhov remeselných a stavebných projektov. Aby ste to mohli sledovať, budete sa často musieť spoliehať na meraciu pásku - pružnú látku, kovovú alebo laminátovú pásku rôznej dĺžky s meracími značkami. Aj keď ste už nepochybne vlastníte, páskové opatrenia majú jemné dizajnové prvky, ktoré umožňujú väčšiu presnosť a ľahkosť, v závislosti od aktuálnej úlohy. Pravdepodobne budete potrebovať viac ako jeden balík nástrojov, ale ten, ktorý nemôžete urobiť, je kvalitný, univerzálny páskový nástroj. Čítajte ďalej, aby ste sa dozvedeli, čo možno očakávať od najlepších modelov, a pozrite si naše najlepšie hodnotené výbery založené na priemyselných štandardoch a spokojnosti spotrebiteľov.

Štyri typy páskových opatrení

Správny nástroj pre danú úlohu sa vzťahuje na páskové opatrenia, takže si môžete vybrať zo štyroch základných odrôd.

  • Pásové opatrenia, najobľúbenejší a najuniverzálnejší dizajn, umiestnite čepeľ - kovový alebo laminátový merací prúžok do gumového alebo kovového držiaka, ktorý možno ľahko uložiť do vrecka alebo pripnúť na opasok na náradie. Štandardné 25-metrové pásky môžu byť použité na rôzne stavebné a remeselné účely, ako je inštalácia policov, závesných obrázkov a spracovanie dreva.
  • Dlhé alebo otvorené pásky- používané predovšetkým inžiniermi, dodávateľmi a staviteľmi - majú ručnú kľuku na stiahnutie a môžu mať dĺžku od 25 do 500 stôp. Zvyčajne sú vyrobené z potiahnutého laminátu, majú meracie značky na nohách aj metroch a môžu mať spodný hrot na zvýšenie stability pri meraní vzdialeností od zeme.
  • Na meranie stĺpcov a iných kruhových objektov použite a priemer pásky (D-pásky), ktorá je podobná páske v obale, ale obsahuje ultra flexibilnú čepeľ látky alebo kovu, ktorá sa dá ľahko ovinúť okolo rúrok a stožiarov. D-pásky poskytujú presné meranie pomocou pi na výpočet obvodu (dĺžka okolo kruhu) a priemeru (priama čiara prechádzajúca z jednej strany kruhu na druhú). D-pásky prichádzajú v rôznych dĺžkach, od 12 palcov do 50 stôp.
  • Pri šijacích projektoch sa uprednostňuje látka alebo vinylový model, pretože sa ľahšie formujú do tela kvôli módnemu dizajnu a striedaniu. Šijacie pásky prichádzajú v rôznych dĺžkach, od štandardných 60 palcov až po mimoriadne dlhé 120 palcov. Šijacie pásky môžu byť jednoduché pruhy s kovovými koncami (na zabránenie rozstrapkania, ak sú vyrobené z tkaniny) alebo umiestnené v zaťahovacej skrinke.

Základné funkcie

Bez ohľadu na vaše odborné znalosti a zameranie na projekt je štandardnou páskou s rozmermi 25 stôp hlavná sada nástrojov. V kvalitnom páskovom meradle na všeobecné použitie by mali byť prítomné tieto vlastnosti:

  • Standout blade. Samotná páska - známa ako čepeľ - by mala zostať po vysunutí rovná a pevná. Lacné čepele sa ľahko ohýbajú, zužujú sa a namáčajú na miestach. Kvalitné čepele vyrobené z ocele alebo zo sklenených vlákien by mali doslova „vyniknúť“ na 10 stôp alebo viac. Kovové čepele potiahnuté nylonom sú vysoko odolné a univerzálne.
  • Tang. Kovový koncový háčik na špičke miery pásky zaisťuje presné odčítanie, ale príliš často je tanga najslabšou časťou miery pásky. Pri nákupe sa uistite, že tanga vyzerá a je pevná, bez toho, aby bola statická - pri jemnom potiahnutí by sa mal objaviť mierny pohyb dovnútra a von (nazývaný „plávajúci“). Všimnite si, že keď tanga dopadne na stenu alebo pevný predmet, mierne sa stiahne. Keď háčik pripevníte okolo okraja, mierne sa vytiahne. Tang je navrhnutý tak, aby plával tak, aby kompenzoval svoju vlastnú šírku a poskytoval konzistentné a presné meranie. Magnetické tangá fungujú ako ďalší nástroj na zachytávanie bludných kovových predmetov, ako sú skrutky a pomáhajú pri samostatnom meraní.
  • Spona alebo držiak na opasok. Mäso v páse je často vybavené sponou na opasok - oceľovým alebo nylonovým kliešťom, ktorý sa pripevňuje k nástrojovému pásu alebo vrecku. Niektorí profesionáli a kutilovia považujú klip za nepríjemný, pretože zvyšuje jeho objemnosť a môže spôsobiť, že bude lepšie zmerať veľkosť pásky alebo ju uložiť do vrecka. Ak zistíte, že je to pravda, môžete odskrutkovať klip alebo kúpiť model bez klieští.
  • Automatické zamknutie. Opatrenie na pásku, ktoré sa automaticky uzamkne pri vytiahnutí, je užitočné najmä pri práci samostatne alebo v stiesnených priestoroch. Napríklad, ak meriate vnútro skrinky, čepeľ sa zaistí do svojej vlastnej polohy, čo zabezpečí presné čítanie. Jednoducho stlačte tlačidlo a čepeľ sa skráti alebo úplne zasunie, v závislosti od uvoľnenia prsta.
  • Značenie. Vzťahuje sa to na informácie vytlačené na čepeli, ktoré by mali byť jasné a ľahko čitateľné. Najdôležitejšie sú merania: „Cisársky systém“ nôh, palcov a zlomkov palcov sa používa v USA, ale ak si myslíte, že budete musieť urobiť prevody (napríklad koberec alebo kus nábytku zo zahraničia) , získajte pásku, ktorá má tiež metrické značky. Čapové značky - červené stĺpce s odstupom 16 palcov - udržiavajú novovybudované steny v súlade s stavebnými predpismi (čapy musia byť umiestnené 16 palcov od seba). Tvary čiernych kosoštvorcov vám pomôžu lokalizovať stred klincov (pokiaľ bola štruktúra postavená v súlade so štandardnými kódmi). Cvočky značne uľahčujú zavesenie obrázkov a inštaláciu políc, vďaka čomu môžete nechty pevne ukotviť.

Najlepšie pásky opatrenia pre priemerného Joes

Páskové opatrenie je jediný najpoužívanejší nástroj na pracoviskách, preto sa oplatí investovať do lepšieho modelu. Naše tipy sa zameriavajú na tradičné 25-stopové kovové štýly - najobľúbenejšie a všeobecne užitočné pásky.

Stanley 25 'Powerlock Tape Measure

Klasický Stanley Powerlock je dlhoročným špeciálnym favoritom profesionálov aj majiteľov domov. Má robustnú sponu na opasok, plávajúcu tangu a oceľovú čepeľ potiahnutú Mylarom na zvýšenie životnosti. Tento model bol testovaný výskumníkmi na trhu pre odolnosť čepele, tangenciálnu pevnosť a odolnosť puzdra. Napriek tomu je to jedno z najdostupnejších pásmových opatrení. Ak hľadáte robustný, bez ozdôb, spoľahlivý výber, už nehľadajte.


Páska Magnelex SolidRule 26 '

Robustná, profesionálna kvalita pásky, Magnelex Solidrule vyniká vo veľkej časti, pretože poskytuje merania v metroch aj palcoch - praktická funkcia. Okrem toho sa s týmto nástrojom manipuluje výnimočne ľahko, a to vďaka jeho oceľovej čepele s nylonom, protišmykovému pogumovanému puzdru a popruhu na zápästie (namiesto spony na opasok). Aj keď sú amatéri považovaní za najlepšiu voľbu pre ťažké konštrukcie, oceňujú jej doživotnú záruku a záruku vrátenia peňazí.


Komelon Self-Lock 25 'páska

Táto páska meria ziskom rúk od domácich majstrov pre hladký chod, jemné ovládanie s funkciou auto-lock a mäkké gumové držadlo. Odborníci jej dávajú aj pečiatku o schválení kvality a hodnoty produktu, nehovoriac o zákazníckom servise. Obľúbená vlastnosť: magnetický koncový háčik, ktorý uľahčuje meranie dlhých vzdialeností pri práci samostatne.