Nástroje a dielňa

Príručka pre kupujúcich: Impact Drivers


Keď zostavujete nástroje pre svoju dielňu, najskôr si musíte kúpiť také základy, ako sú píly, vrtáky a brúsky. Ak však budete riešiť úlohy vyžadujúce viac skrutiek - čokoľvek od vytvorenia knižnice až po zarámovanie domu - nakoniec budete chcieť do zbierky nástrojov pridať ovládač nárazu. Trik pri výbere najlepšieho ovládača dopadu je získať to správne množstvo energie pre projekty, ktoré spravidla robíte najčastejšie.

Čítajte ďalej, aby ste zistili, ako sa tieto skrutkovacie skrutkovače líšia od vŕtačiek a aké funkcie je potrebné hľadať, potom si pozrite päť najlepších odporúčaní:

  1. NAJLEPŠÍ ROZPOČTOVÁ SADA: DEWALT 12-V Impact Driver Kit
  2. NAJLEPŠIE PRE SVETLO: Rázový ovládač Bosch 12-V
  3. NAJLEPŠIA 12-VOLTOVÁ MOŽNOSŤ: Rázový ovládač Milwaukee M12 12-V (batéria nie je súčasťou dodávky)
  4. NAJLEPŠIA 18-VOLTOVÁ MOŽNOSŤ: Rázový ovládač DEWALT 18 V (batéria nie je súčasťou dodávky)
  5. NAJVÄČŠÍ VÝKON: Súprava 3-rýchlostného nárazového ovládača DEWALT 20-V

Rázové unášače a vŕtačky vyzerajú na prvý pohľad podobné - a výrobcovia ich často spájajú do jedného balíka - každý z nich má svoj vlastný účel.

  • vŕtačka: Tento nástroj sa tiež nazýva vŕtačka / skrutkovač a slúži na vŕtanie skrutiek a vŕtanie otvorov pre pilotov, ktoré sú potrebné pri stavbe s tvrdým drevom, napríklad s dubom a popolom. Vŕtačky prijímajú vrtáky a vrtáky rôznych veľkostí, čo zvyšuje ich všestrannosť. Spravidla je však väčšia a ťažšia ako nárazový ovládač a ani ten najlepší vrták nedokáže dodať toľko energie.
  • Rázový ovládač: Tento praktický malý dynamo je navrhnutý na jednu vec: hnacie skrutky. Rovnako ako vŕtačka, používa rotačnú silu na vŕtanie skrutiek do dreva, ale na rozdiel od plynulého otáčania vŕtačky používa rázový uťahovač rotačné kladivo, čo je efektívnejšie pri poháňaní skrutky bez toho, aby sa z nej vytiahla hlava skrutky. Podobne je nárazový unášač často lepší pri odstraňovaní skrutiek bez toho, aby sa vytiahli z hlavy. Rázové ovládače neakceptujú rovnaké bity ako pri vrtákoch; skôr akceptujú iba nárazové bity s agon palcovými šesťhrannými hlavami (nazývanými „stopky“). Navyše, rotačné kladivo je hlasné; používatelia by mali mať počas prevádzky vhodnú ochranu sluchu.

Výkon je najdôležitejším aspektom ovládačov nárazu. Menej výkonné modely sú vhodné pre dielenské a kutilské projekty, zatiaľ čo výkonnejšie ovládače zvládnu vkladanie veľkých skrutiek, čo z nich robí dobrú voľbu pre profesionálnych dodávateľov. Zvážte nasledujúce, keď
nakupovanie nárazového ovládača:

  • Točivý moment: Toto je množstvo „krútiaceho výkonu“, ktorý ponúka ovládač nárazu, a určuje, ako dobre bude nástroj fungovať. Čím vyšší je krútiaci moment (meraný v palcoch / librách), tým väčšia krútiaca sila. Malý skrutkovač s nárazovým momentom s krútiacim momentom 800 palcov je dostatočný na pohon skrutiek v dielenskom nastavení, zatiaľ čo nárazový skrutkovač s krútiacim momentom 2 000 palcov na kilogram je vhodnejší na pohon viacerých veľkých skrutiek, ako sú napríklad skrutky používané na konštrukciu rámu dom.
  • batérie: Akumulátorové rázové ovládače bežia na nabíjateľných batériách s kapacitou 12 V, 18 V a 20 V. Čím je kapacita vyššia, tým je dlhšia výdrž batérie a tým viac energie generuje vodič. Najvyššia kapacita batérie (20 V) je zvyčajne vyhradená vodičom kvality dodávateľa. Pre domáce použitie je 12 voltov zvyčajne viac ako dosť. Výrobcovia často navrhujú elektrické náradie s vymeniteľnými batériami, takže môžete ušetriť peniaze použitím rovnakej batérie pre rôzne nástroje. Napríklad, ak už máte 12-voltovú vŕtačku DEWALT, môžete si kúpiť 12-voltovú rázovú skrutku DEWALT a použiť obe nabíjateľné batérie pre obidve. Z tohto dôvodu sa nárazové ovládače často predávajú bez batérie.
  • hmotnosť: Rázové ovládače sú menšie a ľahšie ako vŕtačky, čo vám umožňuje riadiť viac skrutiek bez toho, aby došlo k únave rúk alebo paží. To je obzvlášť dôležité pri vkladaní skrutiek nad hlavu, napríklad pri zavesení sadrokartónu, kde je pravidelný vrták nútený rýchlo sa cítiť ťažkopádny a ťažký. Menšia veľkosť vám tiež umožní umiestniť vodiča na úzke miesta, na ktoré nemohla ísť väčšia vŕtačka.

Jedno z nasledujúcich elektrických nástrojov je určite najlepším ovládačom dopadu na vaše potreby. Každé z odporúčaní si získalo povesť vynikajúceho výkonu, trvanlivosti a ľahkého použitia.

1. NAJLEPŠÍ ROZPOČTOVÁ SADA: 12-V sada rázových ovládačov DEWALT

Dobrá voľba pre domácich domácich majstrov, 12-V nárazový ovládač DEWALT má maximálny krútiaci moment 1 400 palcov a váži iba 2,3 libry. Dodáva sa s dvoma nabíjateľnými 12-voltovými batériami, nabíjačkou a kufríkom. Smerové LED osvetlenie vám umožní vidieť na slabo osvetlených miestach. Kupujúci Amazonu dodávajú ovládaču dopadu DEWALT 4,7 z piatich hviezdičiek pre energiu, spoľahlivosť a dlhú výdrž batérie (až dve hodiny solídneho používania).

K dispozícii od Amazonu.


2. NAJLEPŠIE PRE SVETELNÉ CLO: Rázový ovládač Bosch 12 V

Vďaka krútiacemu momentu 930 palcov je 12-voltový rázový unášač Bosch ideálny pre dielenské projekty a domáce úlohy pre domácich majstrov. Váži iba 2,1 libier, ale dodržiava svoju povesť pracovného koňa. Kupujúci Amazonu mu poskytujú výdatný 4,6 z piatich hviezdičiek pre jeho ukazovateľ paliva (môžete vidieť zostávajúcu výdrž batérie) a jeho schopnosť dostať sa na úzke miesta, aby ste mohli vložiť alebo odstrániť skrutky. Dodáva sa s dvoma nabíjateľnými batériami, nabíjačkou, dvoma bitmi skrutkovačov a kufríkom.

K dispozícii od Amazonu.


3. NAJLEPŠIA 12-VOLTOVÁ MOŽNOSŤ: Rázový ovládač Milwaukee M12 12 V (batéria nie je súčasťou balenia)

Rázový ovládač Milwaukee M12 12-V je špičkou vo svojej triede 12-voltových ovládačov a získava vynikajúcich 4,8 z 5 hviezdičiek od zákazníkov Amazonu. Vďaka mäkkej gumovej rukoväti a hmotnosti iba 1,8 libier je tento vodič veľmi ľahký a pohodlný na držanie. Má krútiaci moment maximálne 1300 palcov a je vhodný pre projekty v oblasti stavebníctva a prestavby domácich majstrov. Ak už vlastníte 12-voltovú vŕtačku Milwaukee, môžete zdieľať batériu pre nárazový ovládač; ak nie, budete si musieť kúpiť samostatnú batériu (k dispozícii aj na Amazone).

K dispozícii od Amazonu.


4. NAJLEPŠIA MOŽNOSŤ 18 V VENTILOV: Rázový ovládač DEWALT 18 V (batéria nie je súčasťou balenia)

18-voltový rázový ovládač DEWALT ponúka maximálny krútiaci moment 1,330 palca na kilogram, dostatok energie pre náročné kutilské práce, ako je stavba paluby alebo haly. V skutočnosti, zatiaľ čo tento 2,2-libra vodič s ergonomickým, protišmykovým pohodlným držadlom dokáže vŕtať dlhé skrutky do hrubého dreva, kupujúci Amazon, ktorí ho udeľujú 4,7 z 5 hviezdičiek, cítia, že by to mohlo byť príliš silné na výrobu nábytku a iné jemné drevospracujúce projekty. Ak nemáte 18-voltovú batériu DEWALT, môžete si kúpiť Amazon s 2 batériami.

K dispozícii Amazon.


5. NAJVÄČŠÍ VÝKON: Súprava 3-rýchlostného nárazového ovládača DEWALT 20 V

Ak potrebujete na výstavbu domu dostatok energie, obráťte sa na 3-stupňový rázový ovládač DEWALT. Je vybavený LED osvetlením a tromi oddelenými rýchlosťami vrátane presnej rýchlosti, ktorá tlmí jeho výkonný motor pre prípad, že potrebujete ľahší dotyk. Tento vplyv nie je určený pre malé dielenské projekty; je určený na obytnú výstavbu a prestavbu. Tento nárazový ovládač s hmotnosťou 7 kilogramov a krútiacim momentom 2 000 palcov je najťažší a najsilnejší zo zväzku. Kupujúci Amazonu udeľujú tento 20-voltový nárazový ovládač 4,7 z 5 hviezdičiek, čo sa týka životnosti a čírej sily. Dodáva sa s kufríkom, nabíjačkou a dvoma nabíjateľnými batériami.

K dispozícii od Amazonu.