Interiérový dizajn

Rádio: Rýchle tipy pred inštaláciou zapusteného osvetlenia


Či už potrebujete pracovné osvetlenie nad stolom alebo pracovnou doskou alebo akcentačné osvetlenie na rozjasnenie tmavého rohu, zapustené osvetlenie vám môže pomôcť. Nie je to však také jednoduché, ako pri výbere príkonu a typu žiaroviek na rozdiel od stojacich alebo stolových svietidiel, stačí len jeden výstrel, aby bola inštalácia správna.

Vypočujte si TIPY NA INŠTALÁCIU ZAPNUTÉHO SVIETIDLA alebo si prečítajte nižšie:

Najprv teda zvážte, ktoré miesta majú byť dobre osvetlené. Ak potrebujete osvetlenie úloh, umiestnite ho nad pracovnú stanicu, nie nad miesto, kde budete sedieť alebo stáť, čím by ste pracovali pod vlastným tieňom. Umiestnite zapustené svetlá najmenej 2 stopy od stien.

Potom použite toto pravidlo: Priestor zapustené svetlá sú od seba vzdialené len pár metrov, pretože priemer banky je v palcoch. Takže žiarovka s priemerom 4 palce by mala byť vzdialená 4 stopy od ďalšieho svetla. Tieto 4-palcové žiarovky dobre fungujú pre priemernú výšku stropu a 5- alebo 6-palcové žiarovky sa najlepšie hodia pre vyššie stropy.

Či už inštalujete zapustené osvetlenie do novej konštrukcie alebo dovybavujete stropom, tento inštalačný proces bude musieť predstavovať niektoré výzvy, ktoré sú najlepšie pre profesionálov. Poraďte sa s elektrikárom a zistite, aký najlepší postup pre váš domov je.

Rádio je 60-sekundový tip na vylepšenie domácnosti, ktorý sa vysiela na viac ako 186 staníc na 75 trhoch v celej krajine. Kliknutím sem sa prihlásite na odber, aby ste mohli automaticky dostávať každú novú epizódu hneď po jej príchode - úplne zadarmo!