Kúpeľňa

Vyriešený! Perfektná výška pre uteráky a háčiky


Otázka: Čoskoro budem prestavovať svoju hosťovskú kúpeľňu. Aká je najlepšia výška tyče na uteráky? Platí rovnaká výška aj pre krúžky na uteráky?

A: So všetkými detailmi, ktoré idú do kúpeľne prerobiť, tyč na uteráky a výška prsteňa môžu často klesnúť na vedľajšiu koľaj. Ale tam, kde bar leží na stene, určuje rýchlosť a ľahkosť vašich denných suchých sedení a čistotu vašich uterákov, takže ste múdre zvážiť to hneď teraz.

Poslednou vecou, ​​ktorú chcete, je príliš nízka lišta, ktorá umožňuje uterákom ťahať po zemi a zbierať baktérie alebo také, ktoré sú také vysoké, že odstránenie a výmena uterákov je náročné. Aj keď existuje štandardná výška, ktorú dodávatelia zvyčajne používajú, najlepšia výška závisí od usporiadania kúpeľne a od toho, kto ju bude používať. Napríklad, ak je kúpeľňa súčasťou súpravy svokrov, možno budete chcieť naplánovať starnutie na mieste sprístupnením pre ľudí s obmedzenou pohyblivosťou. Ďalej, tipy na optimalizáciu umiestnenia tyčí a krúžkov na uteráky pre maximálne pohodlie a pohodlie.

Výška štandardnej tyče na uteráky je 48 palcov nad podlahou.

To znamená, že stred obidvoch úchytiek na oboch stranách tyče (ktoré sú vo vodorovnej polohe so samotnou tyčou) by mal byť vo výške 48 palcov nad podlahou. Toto sa považuje za priemyselný štandard bez ohľadu na to, či chcete tyč na uteráky na stene s alebo bez spodnej bielizne, pretože:

  • Priemerná výška osoby môže k nej rýchlo pristúpiť zo stojacej polohy s pohodlne natiahnutými rukami.
  • Keď sú osušky poskladané na polovicu šírky, tak osušky priemerne veľké (27 x 52 palcov) a nadrozmerné (30 x 58 palcov) sa zavesia na tyč uterákov bez toho, aby sa dotkli podlahy.
  • Ak chcete pripevniť tyč na uteráky na stenu, aby viseli nad márnosťou, nebude to v marnosti. Tyč bude skutočne umiestnená kdekoľvek od 16 do 18 palcov nad priemernou výškou márnosti (30 až 32 palcov nad podlahou).
  • Pri zložení v šírke bude v tejto výške visieť aj priemerná ručná utierka (od 16 x 28 do 18 x 30 palcov) alebo žinka (13 x 13 palcov) bez toho, aby sa dotkla hornej časti priemernej márnosti.

Znížte výšku na 44 palcov, aby ste vyhoveli tým, ktorí majú obmedzenú pohyblivosť.

Zákon o Američanoch so zdravotným postihnutím odporúča namontovať tyč na uteráky:

  1. vo výške, ktorá nie je menšia ako 15 a nie vyššia ako 48 palcov nad podlahou, ak sa tyč nenachádza blízko márnosti, alebo
  2. ak je umiestnená na stene kolmej na dosku na márnosť, nie vyššia ako 44 palcov a hlboko do 20 palcov od prednej steny márnosti. (Ak je márnosť medzi 20 a 25 palcami hlboká, prispôsobenie výšky tyče uteráka na 15 až 44 palcov bude zodpovedať potrebe dosiahnuť cez pracovnú dosku.)

Tieto pokyny týkajúce sa výšky umožnia ľuďom s obmedzenou pohyblivosťou vo vašej domácnosti vytiahnuť uterák, zatiaľ čo sedí na invalidnom vozíku.

Pre najmenších znížte výšku na 36 palcov.

Ak doplňujúcu kúpeľňu zdieľajú alebo používajú výlučne deti, vyberte si výšku uterákov podľa veku.

  • V kúpeľni namontujte tyč na uteráky nie viac ako 36 palcov nad podlahou pre deti od 3 do 4 rokov,
  • nie viac ako 40 palcov pre 5- až 8-ročných,
  • a nie viac ako 44 palcov pre 9- až 12-ročných.

Tieto výšky umožnia väčšine deťom pohodlne uchopiť uterák zo stojacej polohy bez toho, aby museli stáť na špičkách a vymeniť si uterák sami.

Pri stohovaní nechajte podlahu a ďalšie tyče vo vzdialenosti dvoch centimetrov viac tyčí na uteráky.

Ak máte v pláne nainštalovať jednu tyč na uteráky nad druhú, najprv určte výšku spodnej tyče. Zmerajte dĺžku najväčšieho uteráka, ktorý chcete zavesiť na spodnú lištu, keď je zložený do šírky, a pridajte dva palce tak, aby sa spodná časť uteráka nedotýkala podlahy.

Napríklad predpokladajme, že najväčší uterák, ktorý zavesíte, je 58 palcov dlhý (29 palcov prehnutý do šírky): 29 + 2 = 31, čím sa výška spodnej lišty pripevní na výšku 31 palcov nad podlahou.

Ak chcete získať výšku hornej lišty uterákov, pridajte spodnú výšku uterákov plus dve palce voľného priestoru medzi spodnú lištu uterákov a spodok uterákov zavesených na hornú tyč uterákov plus výšku najväčších uterákov, ktoré chcete zavesiť. na lište, keď je zložená do šírky.

V príklade vyššie: 31 + 2 + 29 = 62, takže výška 62 palcov nad podlahou sa pripevní na hornú tyč.

Medzi tyčami na uteráky a vývodmi alebo vypínačmi nechajte medzeru štyri palce.

Elektrické zásuvky sú najčastejšie inštalované vo výške 16 palcov od podlahy po vrch zásuvky, ale narazíte na niektoré zásuvky GFCI inštalované nad doskou kúpeľne. Spínače svetiel sa tiež bežne inštalujú 48 palcov nad podlahou. To znamená, že v malej kúpeľni existujúca zásuvka alebo vypínač smieť zabráni vám namontovať tyč na uteráky v štandardnej výške tyč na uteráky. Ak je to tak, upravte výšku lišty uterákov najmenej štyri palce pod dnom prekážajúceho otvoru / vypínača.

Tip: Vyhnite sa inštalácii tyče uterákov priamo nad zásuvku alebo vypínač; voda z mokrých uterákov môže stekať po stene a presakovať do týchto nádob, čo môže spôsobiť skrat.


Na určenie výšky krúžku na uterák použite referenčnú výšku tyče uteráka.

Prsteň uteráka, bežne používaný pre ručné uteráky, pozostáva z kruhového pásu zaveseného na držiaku. Zatiaľ čo spodok prsteňa, z ktorého uterák visí, sedí vo výške 48 palcov nad podlahou, držiak sedí vyššie na stene. Ak chcete určiť výšku, v ktorej sa má jednotka namontovať, odmerajte vzdialenosť od spodnej časti krúžku k stredu držiaka, pridajte toto číslo k 48 a potom zmerajte a označte celkovú vzdialenosť po stene, aby ste určili uchytenie krúžku na uterák. výška.

Napríklad, ak ste odmerali šesť palcov od spodnej časti krúžku do stredu držiaka, mali by ste nainštalovať držiak krúžku na uteráky 54 palcov (48 + 6) nad podlahou.

Vyberte si tyče na uteráky, ktoré sú dostatočne dlhé na to, aby vyhovovali vašim uterákom.

Uteráky sa bežne predávajú v dĺžkach 18, 24 a 30 palcov. Do rozhodnutia o tom, ktorú z týchto dĺžok si vyberiete, zaraďte do svojej kúpeľne aj veľkosť uterákov. Osemnásť a 24-palcové uteráky sú najvhodnejšou voľbou pre priestor, ak máte priemernú kúpeľňu so štvorcovými stopami. Ale 30-palcová dlhá tyč na uteráky je tiež alternatívou v kúpeľni so 45 štvorcových stôp alebo väčšej, kde nie je priestor príliš znepokojený.

Ak plánujete zavesenie osušiek, ktoré sú v rozsahu od 27 do 30 palcov (13,5 až 15 palcov po zložení pozdĺžne), vyberte si 18 alebo 24 palcovú lištu, ak chcete namontovať jednu uterák, alebo 30- palcová dlhá lišta, ktorá sa zmestí na jednu rozloženú uterák alebo dve poskladané pozdĺžne. Ak chcete zavesiť uteráky, ktoré sú široké 16 až 18 palcov (osem až deväť palcov poskladané), vyberte lištu uterákov 18 palcov, aby sa zmestili na jednu rozloženú utierku alebo na dva poskladané pozdĺžne alebo 24- alebo 30-palcové dlhé tyč, aby sa zmestili tri zložené uteráky. Môžete si vybrať 18-, 24- alebo 30-palcovú lištu pre tyč na uteráky pre žinky, ktoré sú zvyčajne široké iba 13 palcov (zložené 6,5 palca).

Uteráky sú dodávané v rôznych veľkostiach, zvyčajne s priemerom maximálne 8 palcov, ktoré sa zmestia na žinku alebo na uterák, ale nie sú ani dostatočne veľké, ani dostatočne pevné na to, aby držali priemernú osušku.