Historické domy a ďalšie

Rádio: Ako identifikovať dom kráľovnej Anny


Neexistuje nič podobné štýlu domovov oživenej kráľovnej Anny, ktoré prešli Amerikou na prelome 19. a 19. storočia. V skutočnosti sú ich hojne okrasné exteriéry presným opakom „rezačky cookie“ - každý je v podstate jedinečný.

Ale ak hľadáte miesto, je ťažké minúť. Domom kráľovnej Anny, ktorý sa tiež nazýva „viktoriánsky“, môžete identifikovať kombináciou týchto funkcií oznamovania.

Vypočujte si ON QUEEN ANNE STYLE alebo si prečítajte nižšie:

Domy kráľovnej Anny sú vysoké dva alebo tri poschodia, často s vežami, vežami a zložitými strešnými vzormi. Okolo domu je veľká krytá veranda podporovaná komplikovanými stĺpmi. A určite nájdete aj „perníkové“ architektonické prvky vrátane ručne vyrezávanej mriežky pod strechou a ozdobené drevené stĺpiky na verandách.

Nakoniec je tu farba na vrchole. Očakávajte maľované exteriéry vo viacerých odtieňoch, často v troch alebo viacerých farbách, ako aj svetlé ploty a kvetinové záhrady pred záhradou.

Zaujalo? Ak dostanete šancu, uvidíte jeden z najlepších príkladov domu kráľovnej Anny - Carsonovho sídla - v kantóne Eureka v Kalifornii.

Rádio je 60-sekundový tip na vylepšenie domácnosti, ktorý sa vysiela na viac ako 186 staníc na 75 trhoch v celej krajine. Kliknutím sem sa prihlásite na odber, aby ste mohli automaticky dostávať každú novú epizódu hneď po jej príchode - úplne zadarmo!