Dvere a okná

Sprievodca pre kupujúcich: Domové zvončeky


Pokiaľ ide o bezpečnosť domácnosti, zvončekové kamery určite dorazili. Jasne ukazujú, „kto je tam?“ A väčšina z nich môže byť pohodlne nakonfigurovaná pomocou smartfónu, počítača alebo inteligentného domáceho zariadenia, ako je napríklad Amazon Echo Dot. V závislosti od modelu vám zariadenie môže tiež umožniť rozhovor s osobou pri dverách a využívať rad ďalších možností. Ale s rozpočtovými nákupmi začínajúcimi na približne 50 $ a novších verziách, ktoré presahujú 300 dolárov (niektoré vyžadujú predplatné služby cloudového ukladania pre videozáznamy), možno budete chcieť poradiť, ako zvoliť správnu kameru zvončeka pre vaše potreby. Čítajte ďalej, porovnajte funkcie a pozrite si naše odporúčania týkajúce sa najlepších zvonkových kamier na trhu na základe hodnoty a spokojnosti spotrebiteľov:

  1. NAJLEPŠÍ ROZPOČET: Inteligentný domový zvonček Eversecu s detekciou pohybu
  2. FLEXIBILNÉ SKLADOVANIE VIDEO: Inteligentný bezdrôtový zvonček Vodool s nočným videním
  3. NAJLEPŠIA PRE INTEGRÁCIU DOMOV SMART: Zvonček na zvonenie videa 2

Čo presne oddeľuje najspoľahlivejšie kamery zvončeka? Nižšie sme načrtli niekoľko funkcií, ktoré chcete v tomto miniaplikácii zabezpečenia domácnosti, od ideálnej sledovateľnosti po kvalitu videa.

MOBILNÁ APP

Ak chcete synchronizovať zvonček s telefónom, musíte si stiahnuť mobilnú aplikáciu. Prostredníctvom aplikácie môžete nakonfigurovať všetky funkcie zvončeka, ako napríklad monitorovanie v reálnom čase, fotografovanie statických záberov a diaľkové spustenie nahrávania videa.

ENERGETICKÉ VLASTNOSTI

Pred tridsiatimi rokmi boli prakticky všetky zvončeky pevne zapojené do domáceho elektrického systému, ale v posledných dvoch desaťročiach výrobcovia ponúkajú modely napájané z batérií, ktoré nevyžadujú zapojenie. Ak už má váš dom káblový zvonček, môžete ho vymeniť za káblový zvončekový fotoaparát a už nikdy nebudete musieť starať o výmenu batérií. Ak nemáte káblový zvonček, choďte s modelom napájaným z batérie.

ROZSAH ZOBRAZENIA

Vo väčšine prípadov budete chcieť zvončekovú kameru so širokým záberom, aby ste videli nielen to, čo je priamo pred dverami, ale aj na obidve strany. Niektoré kamery s zvončekom ponúkajú plný rozsah zorného poľa 180 stupňov, čo umožňuje pred kruhovým zvonkom plný polkruh. Iné ponúkajú obmedzený rozsah zorného poľa, niektoré až 90 stupňov. Dostatočný výhľad by mal poskytovať rozsah zorného poľa najmenej 160 stupňov.

MOŽNOSTI ZÁZNAMU

Väčšina zvonových kamier ponúka určitý typ záznamu videa - buď nepretržité zaznamenávanie videa (CVR) alebo nahrávanie aktivované pohybom - ktoré je možné prehrať neskôr. Prehrávanie je dôležité, ak potrebujete skontrolovať časť videa; Napríklad, ak nemôžete nájsť balík, môžete sa vrátiť a zistiť, kam ho doručil ovládač doručovania. Nahrávanie aktivované pohybom sa zastaví, keď už nie je detekovaný žiadny pohyb, takže nemusíte prechádzať hodiny zaznamenaného videa, aby ste našli jednu udalosť. Záznam CVR a pohybom aktivovaný záznam možno uložiť nasledujúcimi tromi spôsobmi.

  1. Do lokálneho káblového digitálneho videorekordéra (DVR).
  2. Na vymeniteľný disk micro-SD, vložený do zvončeka.
  3. Do cloudu, ktorý zvyčajne vyžaduje zakúpenie predplatného od výrobcu.

KVALITA VIDEA

Čím vyššie je rozlíšenie videokamery, tým jasnejšie bude prehrávanie videa. Niektoré z najlacnejších modelov ponúkajú skromné ​​rozlíšenie až 480p (pixelov), čo môže viesť k zrnitému obrazu. Mnoho špičkových zvonových kamier začína teraz ponúkať rozlíšenie až do 1080p, čo je kvalita obrazu podobná ako u novšej televízie.

DETEKCIA POHYBU

Najobľúbenejšou funkciou na kamerách zvončeka je detekcia pohybu, ktorá sa dá nakonfigurovať tak, aby odoslala upozornenie na váš mobilný telefón v okamihu, keď sa niekto blíži ku dverám. Ak však bývate na rušnej ulici plnej pešej premávky a bicyklov, možno nebudete chcieť často upozorňovať zakaždým, keď niekto prejde okolo. Detekcia pohybu na niektorých kamerách zvončeka môže byť nakonfigurovaná tak, aby namiesto nahrávania výstrahy spustila nahrávanie videa, ak dostanete príliš veľa „falošných“ upozornení.

NOČNÉ VIDENIE

Väčšina zvončekov fotoaparátu je vybavená funkciou nočného videnia. Keď vonku potemní, automaticky sa prepne do infračerveného režimu nočného videnia, takže môžete stále vidieť, kto sa blíži k vašim dverám. Rovnako ako snímky denného svetla, čím vyššie je rozlíšenie fotoaparátu, tým lepší bude obraz
byť pri nočnom videní aktivovaný.

AUDIO SCHOPNOSŤ

Najnovšou funkciou v domových dverových kamerách je schopnosť verbálnej komunikácie s osobou pri vašich dverách prostredníctvom smartfónu alebo inteligentného domáceho zariadenia. Táto funkcia sa hodí, ak chcete osobe, ktorá doručuje zásielku, poskytnúť pokyny, kde opustiť balík alebo požiadať návštevníkov, aby uviedli svoju firmu.

INTEGRÁCIA SMART HOME

Mnoho zvonkov kamier funguje ako samostatné nahrávacie zariadenia, ale iné sú navrhnuté tak, aby sa dali integrovať do inteligentného systému zabezpečenia domácnosti a môžu byť nakonfigurované tak, aby fungovali s produktmi ako Alexa, Google Assistant alebo The Nest. Ak máte inteligentné domáce zariadenia, uistite sa, že zvonček, ktorý si kúpite, môže byť nakonfigurovaný tak, aby pracoval so zariadeniami, ktoré už vlastníte.

Majúc na pamäti tieto priaznivé vlastnosti, trh sme sa snažili zúžiť na tri z najlepších zvonkových kamier. Všetky modely uvedené nižšie majú najvyššie známky od spotrebiteľov v reálnom živote, ako ste vy, takže môžete počítať s tým, že vám nákup prinesie pokoj.


NAJLEPŠÍ PRE ROZPOČET: Inteligentný domáci zvonček Eversecu s detekciou pohybu

Cenovo výhodný, ale spoľahlivý spoľahlivý domový zvonček Eversecu s detekciou pohybu ponúka niekoľko pokročilých funkcií vrátane detekcie pohybu, nočného videnia a zvukových schopností v reálnom čase. Eversecu poskytuje rozlíšenie 720p a ponúka zorný rozsah 166 stupňov. Detektor pohybu zachytáva pohyb v rozsahu 120 stupňov a upozorní váš smartfón. Batéria ovládaná jednotka je dobrou voľbou pre domácnosti alebo byty, ktoré nemajú existujúci káblový zvonček. Životnosť batérie (lítium-iónová batéria sa predáva samostatne) trvá dva až šesť mesiacov v závislosti od toho, ako často sa kamera spúšťa pohybom. Videozáznamy na kartu micro-SD (predávajú sa osobitne) vložené do zadnej časti zvončeka. Elegantný vzhľad, jednoduchá konfigurácia, nepremokavé puzdro a čisté zvukové schopnosti robia z Eversecu obľúbenú. Upozorňujeme tiež, že na výrobok sa poskytuje obmedzená jednoročná záruka. Kúpte teraz.

FLEXIBILNÉ VIDEO SKLADOVANIE: Inteligentný bezdrôtový zvonček Vodool s nočným videním

Inteligentný bezdrôtový zvonček s nočným videním, poháňaný 4 batériami AA, vyniká mnohými dôvodmi vrátane schopností detekcie pohybu, zorného poľa 166 stupňov a ľahkej inštalácie. Keď Vodool sníma pohyb, začne zaznamenávať video v rozlíšení 720p na kartu micro-SD (predáva sa osobitne) a môže sa tiež nakonfigurovať tak, aby odosielalo upozornenie do vášho smartfónu, inteligentného domáceho zariadenia alebo počítača. Vodool je kompatibilný so zariadeniami Amazon Echo a umožňuje vám hovoriť s osobou pri dverách prostredníctvom Echo Dot, ako aj pomocou smartfónu. Okrem micro-SD karty môžu kupujúci predplatiť voliteľné úložisko cloudového videa, ktoré je zadarmo po dobu troch mesiacov a stojí 2,95 dolárov mesačne za nepretržitú službu. Vodool má obmedzenú jednoročnú záruku. Kúpte teraz.

NAJLEPŠIA PRE INTEGRÁCIU DOMOV SMART: Zvonček na zvonenie videa 2

S rozlíšením 1080p ponúka zvonenie zvončeka videa 2 vynikajúcu kvalitu videa, ako cez deň, tak aj v noci. Majitelia domov milujú svoju rýchlu detekciu pohybu a rozsah zorného poľa 160 stupňov, ako aj svoju čistotu zvuku a schopnosť spárovať sa so zariadeniami Amazon Echo. Videozáznamy vyvolané pohybom priamo do cloudu, ktoré vyžadujú mesačný poplatok za predplatné 30 dolárov po mesiaci bezplatnej služby (nie je k dispozícii žiadna iná možnosť ukladania videa). Prsteň 2 môže byť pevne zapojený do existujúcej kabeláže alebo môže byť ovládaný pomocou nabíjateľnej batérie. Vďaka stiahnuteľnej aplikácii môžete kedykoľvek zapnúť video naživo zo smartfónu alebo tabletu. Dodáva sa s celoživotnou ochranou proti krádeži (spoločnosť ju bezplatne nahradí, ak sa ukradne), ako aj s jednoročnou obmedzenou zárukou. Kúpte teraz.