Nákup a predaj domov

Vyriešený! Kde kúpiť malý dom


Otázka: Skúmal som malé domové hnutie a myslím si, že by som sa chcel ponoriť do vážneho zmenšovania. Aký je najlepší spôsob, ako nájsť a kúpiť malý dom?

A: Nie si sám! Keď ceny domov rastú, spolu s rastúcimi obavami z ťažkých uhlíkových stôp a poškodzovania životného prostredia sa viac ľudí rozhoduje zmenšiť svoje obydlia a obracajú sa na malé domy. Medzinárodná rada pre kódex, združenie venované výstavbe bezpečných a udržateľných štruktúr, definuje malý domček ako obydlie pod 400 štvorcových stôp, hoci mnohé z nich sú ešte menšie. A zatiaľ čo Úrad pre sčítanie ľudu USA informoval, že v roku 2015 priemerná veľkosť novo postaveného domu dosiahla historicky najvyššiu hodnotu 2 687 štvorcových stôp, niektorí ľudia sú jednoznačne pripravení prijať život z malej strany. Vpredu musíte vedieť informácie o tom, kde kúpiť malý dom svojich snov a ako čo najlepšie urobiť.


Skontrolujte zoznamy nehnuteľností online a osobne.

Ak hľadáte miesto, kde si môžete kúpiť malý domček, ktorý je pripravený na presťahovanie, nájdete dostatok možností na webových stránkach o nehnuteľnostiach osobitne určených pre skrátené príbytky vrátane zoznamov malých domov a trhoviska malých domov. Skontrolujte tiež také populárne webové stránky o nehnuteľnostiach, ako sú Zillow a Realtor.com; stačí zadať požadovanú polohu a potom použiť filtre, aby sa výsledky obmedzili na tie, ktoré majú požadovaný štvorcový záber. A vždy je tu tradičná možnosť pracovať s realitným agentom v oblasti, v ktorej by ste chceli bývať. Agenti majú často zoznam požadovaných služieb, ktoré nenájdete online.


Preskúmajte komunity malých domov.

Veľkou vecou malého domu je byt 'medzi podobne zmýšľajúcimi susedmi. Preto hľadajte komunity malých domov v Kalifornii, Oregone, Texase, Floride a Severnej Karolíne, ktoré sú pre nich najpríjemnejšie. Hnutie sa však šíri, takže v Ohiu, Pensylvánii, Gruzínsku a Tennessee nájdete aj niekoľko malých domových spoločenstiev.

Únik Little River Escape, ktorý sa nachádza neďaleko rieky Little River v meste Cloudland, Georgia, je jednou z takýchto komunít. Na jej webovej stránke sú uvedené dostupné domy a pozemky na prenájom alebo kúpu. V prekrásnej horskej scenérii si užijete kúpanie, lov, rybárčenie a relaxáciu. (A často si môžete vyskúšať komunitu žijúcu predtým, ako urobíte takú zmenu životného štýlu!) Alebo navštívte My Tiny House Parking, ktorý obsahuje mapy, inzeráty a rozsiahle informácie o komunitách malých domov v celej krajine.

Kúpte si vhodný pozemok…

Ak máte zručnosti pre domácich majstrov, možno budete chcieť postaviť alebo aspoň zostaviť svoj malý domček. Prvým krokom je preskúmanie zákonov o územnom plánovaní, aby ste zistili, kde ich môžete vytvoriť. Vaša miestna radnica je dobrým miestom na štart; divízia plánovania sa často zaoberá zákonmi o územnom plánovaní a inými stavebnými predpismi. Väčšina miest má teraz aj oficiálne webové stránky s odkazmi na príslušné oddelenia vrátane územného plánovania a novej výstavby. Akonáhle budete mať prehľad o zákonoch o územnom plánovaní, spolupracujte s realitným agentom na nájdení a kúpe vhodného pozemku.


... a urob si svoj malý domov.

Aj keď je určite možné postaviť malý dom od nuly, je to oveľa komplikovanejšia perspektíva, než na ktorú je priemerný kutil pripravený. To je dôvod, prečo sa väčšina ľudí rozhodne buď zostaviť montovaný domček alebo postaviť dom zo súpravy. Obchod Jamaica Cottage ponúka niekoľko balíkov, od plánov až po predpripravené súpravy a hotové príbytky, pričom ceny holých kostí začínajú už od 2 000 dolárov. Takto sa líšia tieto dve možnosti:

  • panelová štruktúra je postavený u výrobcu a potom odoslaný kupujúcemu vo veľkých sekciách. Aj keď sú montované domy pomerne ľahko zostaviteľné, obyčajne sú menej prispôsobiteľné a majú tendenciu mať vibrácie „cookie cutter“. kitHAUS ponúka montované malé domy za približne 48 000 dolárov za základný model, ktorý nie je nič viac ako krabica, zatiaľ čo malé domy s kúpeľňou a kuchyňou začínajú na 56 000 dolárov.
  • Drobné domáce súpravy vyžadujú oveľa viac, pokiaľ ide o konštrukciu, ale často umožňujú príležitosť prispôsobiť plán. Obsah súpravy siaha od plánov až po plány plus predrezané drevo a ďalšie potreby pre výstavbu vášho domu. Aj keď budete pravdepodobne musieť najať dodávateľa na inštaláciu vodovodných, plynových a elektrických systémov, ušetríte peniaze za samotnú súpravu, pretože bývajú lacnejšie ako montované malé domčeky. Tiny House Me predáva širokú škálu súprav od približne 6 500 dolárov.

Získajte od Amazonu ukradnutú ponuku na súpravu.

Drobné domovy sú dnes tak populárne, možno budete dokonca môcť nájsť perfektnú súpravu na Amazone. Najzákladnejšie z nich na Amazone stoja menej ako 5 000 dolárov a niektoré dokonca dodávajú zadarmo - to sú významné úspory, pretože môže stáť stovky dodávok od výrobcu.


Kúpte si kompletne zostavený malý domček.

Drobný dom na kolieskach si môžete kúpiť aj priamo od výrobcu, napríklad Tumbleweed Tiny Houses, ktorý ponúka niekoľko modelov za pouhých 50 000 dolárov. Wheelhaus je ďalšou spoločnosťou ponúkajúcou malé domovy, s cenami začínajúcimi okolo 90 000 dolárov. Obe spoločnosti ponúkajú množstvo pôdorysov a určitú schopnosť prispôsobiť si rozloženie. Očakávajte dvoj- až štvormesačné čakanie na dokončenie domu, ktorý bude odoslaný do cieľa cesty a bude pripravený na pripojenie k miestnym službám.

Predtým, ako drasticky znížite veľkosť, pochopte pravidlá a nariadenia.

Rovnako ako pri každej vyhliadke nehnuteľnosti je prvotným hľadiskom miesto, miesto, miesto. Vyhlášky a usmernenia pre malé domovy sa v jednotlivých štátoch veľmi líšia - často, dokonca aj od mesta k mestu - takže vaším prvým krokom je naučiť sa malým právnym požiadavkám v požadovanej oblasti. Kalifornia, Oregon, Texas, Florida a Severná Karolína sú najpriateľskejšími štátmi pre malé domy, zatiaľ čo Connecticut, New York a Arkansas sú dosť reštriktívne. Našťastie tlak obhajcov pomáha prinútiť viac obcí, aby zvážili zmenu zákonov o územnom plánovaní, ktoré by umožňovali prechodné obydlia.

Váš malý domček sa tiež musí riadiť miestnymi stavebnými predpismi, ktoré vo všeobecnosti vyžadujú aspoň jednu samostatnú kúpeľňu, výšku stropu najmenej 6 stôp a osem palcov v obytných oblastiach a aspoň jedno okno alebo strešné okno použiteľné ako východ v prípade, požiaru alebo iných mimoriadnych udalostí. A nepredpokladajte, že si na záhrade svojho súčasného domu môžete jednoducho postaviť malý domček. Aj keď to môže byť v niektorých mestách legálne, vrátane Los Angeles, v mnohých iných je to nezákonné.

Drobné domy na kolesách sú technicky malé prívesy. Z hľadiska rekreačných vozidiel podliehajú rovnakým obmedzeniam ako ostatné RV. Takmer v každom štáte nemôžete žiť na plný úväzok v RV zaparkovanom mimo komunity RV, komunity malých domov, parku mobilných domov alebo dokonca na svojom vlastnom pozemku.