Informácie

Ako si vyrobiť killer pad thai


Dobrý večer. Dnes večer rozkývame tučný zadok, zatiaľ čo varíme vynikajúce nom-nomy.

Teraz už vieš, ako sa začína noc v mojej kuchyni, kukám! Dobré ázijské pivo by bolo vlastne najlepšie, napríklad sinha alebo tiger, alebo tak niečo. Stále vyrábajú Tigra? Choďte do obchodu a vezmite si Tigra.

Jedná sa o akési rezance, ktoré potrebujete, široké, ploché. To je asi 8 uncí práve tam.

Zatiaľ čo zvyšok robíte, namočte ich na pol hodiny do studenej vody!

Skontrolujte toto: zomleté ​​krevety. Nájdete ho v čínskom obchode, ale môže mať formu celých kreviet. V takom prípade ich musíš niekedy nasekať. Je to veľmi silné, takže použite 1/2 polievkovej lyžice.

Namočte ju do vriacej vody asi na pätnásť minút.

Vyžaduje sa jedna kurací sýkorka. Vystačíte s polovicou. Môžete to nazvať šálka kuracieho sýkora? Nakrájajte na stužky. Dnes večer som to predvaril, takže sa neskôr nezľaknite, keď sa to magicky objaví na doske.

Ďalej zelená cibuľa. Len do toho a použite zelené tipy z celej jednej hromady. Nemusia byť malé, ako som to robil tu, môžete ich robiť v dĺžke jedného palca alebo viac. Dlhší je lepší (úškrn).

Aké druhy zeleniny chcete použiť? Teraz z našej záhrady dostávame milióny hrachového snehu, a tak som ich miketoval v Baggie na 45 sekúnd. Nakrájajte trochu kapusty na stuhy, ak chcete, alebo brokolicu.

Úprimne povedané, skutočným spôsobom, ako vyrobiť pad thai, je použitie fazuľových klíčkov. To je v pohode, ak si môžete zohnať čerstvé, ale musíte urobiť samostatný výlet do obchodu, pretože vädnú do niekoľkých hodín, je to smiešne.

Nepoužívajte naklíčené klíčky, sú to kecy! Ak sa nemôžete dostať do obchodu pre čerstvé, jednoducho si podložte inú zeleninu, bez obáv.

Dajte trochu spreju na varenie dole na nepriľnavú panvicu alebo pár kvapiek oleja a vylejte ho stredne vysoko. Úprimne, akonáhle sa naučíte stredne vysoko, ste už v polovici dobrého kuchára.

Potom rozlomte pár vajec a porazte ich, akoby ste boli Domme!

Urobíš omeletu. Aj droga dokáže túto časť bez obrázkov.

Vajcová dobrota bola dosiahnutá na jednej strane, takže ju obráťte ako uzavretý dom ...

Potom nakrájajte prísavku na dlhé prúžky a odložte ich na praženicu.

Pripravíme si tú omáčku, kámo. Potrebujete 1,5 lyžice rybacej omáčky, asi pol lyžice palmového cukru, 1 lyžicu tekutého tamarindu a 1 polievkovú lyžicu ustricovej omáčky.

Palmový cukor je surový cukor vyrobený z paliem. Má bláznivú a hutnú príchuť, a tak som do svojej knihy receptov urobil poznámku, aby som znížil množstvo. Ak chcete toto jedlo pripraviť cez vrch, zdvojnásobte ho (tiež krevety).

Na druhej strane, ak nemôžete vôbec získať palmový cukor, použite radšej hnedý cukor, ale v čínskom obchode by mali mať palmový cukor.

Tento palmový cukor je tvrdý ako kameň, takže ho musíte dusiť s tekutinami, kým sa nerozpustí. Potom vložte tie krevety, ktoré ste namočili, a to je vaša thajská omáčka. Ľahunké.

Pad Thai je zvyčajne mierny, ale ak potrebujete teplo, môžete do tejto omáčky pokvapkať trochu Srirachy. Touto vecou je Tabasco z Orientu. Fľaša kohúta by mala byť neustále v chladničke!

Po pol hodine scedíte svoje rezance, nasekáte malú cibuľu a máte hotové s prípravou! Pozri sa na to múdre miesto. Mal by som za to dostať zaplatené.

Len do toho a teraz pripravte stôl. Pad Thai nie je pikantný, takže nepotrebujete Kleenex, ale limetkové kliny sú povinné.

Dobre, takže teraz máte cibuľu, rezance, kuracie mäso, zelenú cibuľu, zeleninu, vajíčko a omáčku pripravené na pečenie. Pripravte si tiež nejaké arašidy a odložte ich na pult hneď vedľa miesta, kde bude wok.

Presne tak. Všetko máte na dosah ruky.

Miešanie je rýchle! Dajte wok na maximum a nechajte šteňa fajčiť, ak môžete. Nalejte do nej trochu oleja, krúžte okolo a potom urobíte ingrediencie!

Pri praženici nie je čas na obrázky! Ten wok je taký horúci, že uvaríš každú vec ako buchot, bum, vôbec nie čas. Zasiahnite to a ukončite to, kámo! Odhadzujte veci tam v tomto poradí:

1. Cibuľa. 2. Kuracie mäso. 3. Rezance. 4. Omáčka. 5. Vegetariáni. 6. Vajce. 7. Arašidy. 8. Zelená cibuľa.

Hodte to spolu a rýchlo dokončite, pretože tieto rezance sa dajú ľahko prevariť. Chcete ich mať pekne pevné a tvrdšie ako po zuby, na ktoré ste pravdepodobne zvyknutí s cestovinami Anglo.

Premeňte to na servírovaciu misku a dostanete toto. Práve ste pripravili dve pekné veľké porcie so zvyškami jedla. Váš miláčik to ocení, pretože na polnočné občerstvenie nie je nič ako studená thajčina.

Nalejte to, stlačte trochu vápna a užívajte si! Skúste mi povedať, že to nie je romantické jedlo ...


Pozri si video: Pad Thai - Thai street food (Septembra 2021).