Zelená

Príručka pre kupujúcich: Prírodné čistiace prostriedky


„Prírodné“ na ochranu vašej rodiny pred nezdravými výparmi a chemikáliami je ušľachtilý cieľ - a ten nie je taký jednoduchý, ako by sa zdalo. Mnohé výrobky sa tvrdia, že sú „prírodné“, „ekologické“ a „netoxické“, ale Úrad pre potraviny a liečivá do značnej miery nereguloval priemysel čistenia. Výrobcovia sú povinní uvádzať iba zoznam zložiek, ktoré sú aktívnymi dezinfekčnými prostriedkami alebo potenciálne škodlivými látkami. Zoznam málo spoločností všetko ich prísady na etikete, takže informovaný nákup je zložitý.

Najlepšou ochranou je vzdelávanie a vyhýbanie sa daňovým povinnostiam, navrhuje Bezpečnejšie chemikálie. Čítajte ďalej a dozviete sa, ako múdro kúpiť prírodné čistiace prostriedky, a potom zistite, prečo považujeme týchto osem čistiacich prostriedkov za najlepšie prírodné čistiace prostriedky na dnešnom trhu:

 1. NAJLEPŠÍ PRÍRODNÝ VŠETKO ÚČEL: Výrobky priateľské k Zemi Orange Plus Cleaner, sprej pripravený na použitie (22-uncová dvojbalenie)
 2. NAJLEPŠIE PRÍRODNÉ ČISTIČE Toaliet: Čistič toaletnej misky siedmej generácie, Emerald Cypress a jedľa vôňa (32-uncová dvojbalenie)
 3. NAJLEPŠÍ PRÍRODNÝ KÚPEĽ A KUCHYNSKÝ ČISTIČ: Kúpeľňový a kuchynský čistič CLR (26-uncová dvojbalenie)
 4. NAJLEPŠÍ PRÍRODNÝ ČISTIČ SKLA: Attitude Natural Window & Mirror Cleaner (27,1 oz)
 5. NAJLEPŠIE PRÍRODNÉ SCRUBBER: Čistiaci prostriedok Bon Ami (14 uncí)
 6. NAJLEPŠÍ PRÍRODNÝ KVAPALNÝ MÝL: Bronnerovo čisté kastrálne mydlo, detské uncentované (32 uncí)
 7. NAJLEPŠIE PRÍRODNÉ ČISTIACE PODLAHY: Čistenie octu umyčkou tety Fannie (eukalyptus alebo čerstvý mandarinka) (32 uncí)
 8. NAJLEPŠIE PRÍRODNÉ ALTERNATÍVNE K CHLÓROVÉMU BLEACHU: Bielidlo siedmej generácie bez chlóru (64-uncové dvojbalenie)

Chybou na strane opatrnosti podľa týchto tipov.

1. Používajte dôveryhodný výskum.

Na internete môžete ľahko vyhľadávať otázky alebo obavy týkajúce sa prírodných čistiacich prostriedkov, ale výsledky budú zahŕňať názor a osvedčený výskum. Základné rozhodnutia o dôveryhodných zdrojoch, ako napríklad Sprievodca pracovnou skupinou pre životné prostredie (EWG) v databáze Zdravé čistenie, databáza zostavená vedcami obsahujúca viac ako 2 500 recenzií produktov, ako aj články a nezávislý výskum.

2. Dávajte pozor na vymývanie zelene.

Balíky výrobkov môžu vyhlasovať „úplne prírodné“ a „netoxické“, aby signalizovali bezpečnosť výrobkov, ale bez vládnej regulácie za takýchto podmienok by štítky mohli byť zavádzajúce. „Niektoré výrobky sa predávajú ako netoxické, ale vyrábajú sa z potenciálne toxických chemikálií,“ hovorí Samara Geller, výskumníčka spoločnosti EWG. Ostatné výrazy označujúce červenou vlajkou zahŕňajú „ekologický“, „ekologický“, „zelený“, „udržateľný“, „biologicky rozložiteľný“, recyklovateľný, „netoxický“ a „bez krutosti“. Namiesto spoliehania sa na humbuk hľadajte spoločnosti. ktoré zálohujú ich nároky konkrétnymi podrobnými skutočnosťami uvedenými na ich štítkoch alebo na webových stránkach.

3. Vyhľadajte bezpečnostné plomby.

Vyberte si výrobky, ktoré získali osvedčenie Green Seal, nezávislý nastavovateľ štandardov pre ekologické priemyselné odvetvia. Vyhľadajte aj pečať Bezpečnej voľby agentúry pre ochranu životného prostredia, ktorá naznačuje, že vzorce boli podrobené výskumu a testovaniu toxicity. Ak výrobky neboli testované na zvieratách, zvyčajne majú v Spojených štátoch certifikát Leaping Bunny.

4. Zamerajte sa na čistiace prostriedky, ktoré nemôžete sami opraviť.

Komerčné výrobky šetria čas a energiu, ale vzhľadom na rozsiahlu a problematickú prax ekologického preplachovania a vysokú úroveň vône v „ekologicky šetrných“ výrobkoch, naozaj stoja za vyššiu cenu? Najlepším riešením môže byť to, že si sami vytvoríte vlastné čistiace prostriedky s bežnými domácimi ingredienciami, napríklad bielymi ocot a sóda na pečenie. Môžete sa rozhodnúť kúpiť iba tie špeciálne výrobky, ktoré si sami nemôžete zmiešať (napríklad netoxický tmel) alebo čistiace prostriedky, ktoré skutočne zlepšia kvalitu vášho života a zvýšia pohodlie.

5. Nakupujte bezpečnejšie prísady.

Vystrihnutie chemikálií nie je také ťažké, keď viete, ktoré prírodné dezinfekčné prostriedky alebo odstraňovače škvŕn budú fungovať rovnako dobre. Postupujte podľa tohto cheatového listu, čo treba hľadať na štítkoch pri výmene súčasných čistiacich prostriedkov za prirodzenejšie možnosti a podrobnejšie informácie o chemikáliách v bežných výrobkoch nájdete v databáze domácich výrobkov Ministerstva zdravotníctva a sociálnych služieb USA.

 • Ak máte radi vôňu, nakupujte výrobky s prírodnou vôňou éterických olejov a rastlinných výťažkov a vyhýbajte sa výrobkom s ftalátmi alebo butánom.
 • Ak potrebujete antibakteriálnu alebo antimikrobiálnu silu, spoliehajte sa skôr na olej z čajovníka, peroxid vodíka a kyselinu citrónovú než na tvrdé triklosanové alebo kvartérne amóniové zlúčeniny (QUATS).
 • Ak čistíte sklo, pozrite sa na štítok a preskočte spreje, v ktorých je uvedený zoznam 2-butoxyetanol (butylcellosolve) alebo amoniak.
 • Ak bojujete proti škvrnám, namiesto výrobkov s chlórovým bielidlom alebo chlórovanými fenolmi (ktoré sa často nachádzajú v čistiacich prostriedkoch na toaletné misky), zvoľte peroxid vodíka, ocot alebo citrónovú šťavu.
 • Ak potrebujete drhnúť, vyhľadajte čistiace prostriedky s mierne abrazívnymi minerálmi, ako sú živce a kalcit. Vyhýbajte sa sodnej soli troclosénu, dihydrátu - nebezpečenstvo alergie, ktoré sú súčasťou výrobkov ako Comet.

Najlepšie prírodné čistiace prostriedky by mali byť bezpečné a efektívne. Takže, aby sme vybrali nižšie uvedené odporúčania, zamerali sme sa na tie, ktoré majú vysoké hodnotenia Amazonky (4,5 a viac hviezdičiek), ktoré boli spárované s najvyšším skóre (známky A a B) v sprievodcovi EWG pre zdravé čistenie.

Predtým, ako začnete nanášať aj tie najlepšie prírodné čistiace prostriedky, to vedzte: Pretože každá osoba môže mať jedinečnú citlivosť, možno budete musieť v konečnom dôsledku vyskúšať niekoľko výrobkov, aby ste zistili, ktorý spôsob, ktorý najviac vyhovuje vašim potrebám domova a zdraviu, bol najlepší. Pred rozšíreným použitím nezabudnite skontrolovať všetky produkty. Pokiaľ ide o spreje, vyčistite malú uzavretú oblasť a utrite ju papierovou utierkou. Na toaletné a podlahové čistiace prostriedky, tekuté mydlo a nechlórované bielidlá používajte obmedzené množstvo raz alebo dvakrát a sledujte prípadné nepriaznivé účinky.


1. NAJLEPŠÍ PRÍRODNÝ ČISTIČ NA VŠETKY ÚČELY: Výrobky priateľské k Zemi, pomaranč Plus Plus, roztok pripravený na použitie (22-uncová dvojbalenie)

Tento sprej neobsahujúci amoniak, ftaláty a iné potenciálne zdravotné riziká obsahuje ako primárne čistiace prostriedky glukozidy (odvodené od cukru), kyselinu citrónovú a denaturovaný alkohol. Kyselina citrónová je prírodný dezinfekčný prostriedok, ktorý tiež prerezáva tuky a nečistoty. Navyše je tu príjemná citrusová vôňa z čistého pomarančového oleja.

K dispozícii na Amazone.

2. NAJLEPŠÍ PRÍRODNÝ ČISTIČ TOALETOV: Čistič toaletných misiek siedmej generácie, Emerald Cypress a jedľa (32-uncová dvojbalenie)

Toaleta je posledným miestom, ktoré šetrí pri čistení, ale tento jemný produkt dokáže svoju prácu zvládnuť vďaka kyseline mliečnej a glukózovým derivátom. Kyselina mliečna je známa svojimi odvápňovacími vlastnosťami a je tiež prírodnou antibakteriálnou látkou. Glukozidy sú prírodné povrchovo aktívne látky, ktoré zvyšujú účinnosť čistiacich prostriedkov zvýšením zmáčacej a rozptyľovacej schopnosti kvapaliny. EWG dáva tomuto čistiacemu prostriedku na toaletnú misku A, citujúc malé obavy z toxicity, rakoviny a poškodenia životného prostredia. Zákazníci mu dávajú žiarivé recenzie a 4,5-hviezdičkové hodnotenie na webe Amazon. Aj keď obsahuje vôňu, vône sa prirodzene získavajú z éterických olejov a výťažkov.

K dispozícii na Amazone.

3. NAJLEPŠÍ PRÍRODNÝ KÚPEĽ A KUCHYNSKÝ ČISTIČ: CLR kúpeľňový a kuchynský čistič (26-uncová dvojbalenie)

Nakoniec čistič „priemyselnej sily“ bez fosfátov, amoniaku alebo bielidla. Namiesto toho sa môže pochváliť kyselinou mliečnou, ktorá sa vyrába fermentáciou cukrov, aby prirodzene odstraňovala usadeniny tvrdej vody, usadeniny vápnika, vápno a nečistoty z povrchov kuchyne a kúpeľne. CLR kúpeľňové a kuchynské spreje sú certifikované aj ako čistič dezénu pre životné prostredie certifikovaný EPA. Kvôli svojej vysokej pevnosti EWG hodnotí B ako dôsledok určitých obáv z alergie okolo propylénglykol butyléteru. Vďaka priemernému štvorhviezdičkovému hodnoteniu Amazon udržuje spokojnosť mnohých zákazníkov.

K dispozícii na Amazone.

4. NAJLEPŠÍ PRÍRODNÝ ČISTIČ SKLA: Prírodný čistič okien a zrkadiel (27,1 uncí)

Hypoalergénny sprej spoločnosti Attitude obsahuje glukozidy odvodené od cukru a glukonát sodný, ktoré sa používajú v potravinárskom priemysle na žiarenie skla bez toxínov. Vôňa pochádza z propándiolu vyrobeného fermentáciou kukurice. Postoj je o niečo drahší ako mnoho komerčných značiek, ale dodáva sklo bez šmúh - a žiadne toxické výpary - hovoria spokojní kupujúci. Sprej dostal známku A od EWG a 4,5 hviezdy na Amazone.

K dispozícii na Amazone.

5. NAJLEPŠIE PRÍRODNÉ ČISTENIE: Čistiaci prostriedok Bon Ami (14 uncí)

Práškový čistiaci prostriedok Bon Ami Powder Cleaner je vyrobený z jemne mletého živca a vápenca - dvoch v prírode sa vyskytujúcich minerálov. Je vynikajúci na čistenie hrncov a panvíc, kúpeľňových a kuchynských prípravkov, vaní a spŕch, väčšiny dosiek a sporákov. Neustále sa radí medzi expertov aj zákazníkov s 4,5-hviezdičkovým ratingom na Amazone a známkou A od EWG. Aj keď je to vysoko účinný čistiaci prostriedok, nie je určený pre brúsenú / leštenú nehrdzavejúcu oceľ, sklo / zrkadlá, niektoré smalty a lakované a dekoratívne povrchy.

K dispozícii na Amazone.

6. NAJLEPŠIE PRÍRODNÉ KVAPALNÉ MÝDLO: Čisté kastravé mydlo Dr. Bronnera, detské dieťa bez vône (32 uncí)

Vyrobené hlavne z vody a olejov, ako je oliva, palmové jadro, kokos, jojobové a konopné semeno, plus vitamín E a kyselina citrónová na zníženie pH a zvýšenie mäkkosti pokožky, dostáva Dr. Bronner's pochvalu od väčšiny zelených odborníkov a spotrebiteľov. Hoci je drahšia ako mnoho tekutých mydiel, je vysoko koncentrovaná, takže trochu prechádza dlhú cestu. Pre najjemnejšiu receptúru vyberte odrodu Baby Unscented, ktorá získala hodnotenie A od EWG, a takmer päť hviezdičiek od zákazníkov Amazonu.

K dispozícii na Amazone.

7. NAJLEPŠÍ PRÍRODNÝ ČISTIČ PODLAHY: Čistiaci prostriedok na ocot podlah tety Fannie (eukalyptus alebo čerstvý mandarín) (32 uncí)

V prípade drevených, dlaždíc a dokonca aj linoleum má riešenie teta Fannie: voda, ocot a myristylglukozid (získaný z kokosového oleja, oleja z palmových jadier alebo kukuričného cukru). Esenciálne oleje s vôňou oleja, ako je eukalyptus a čerstvý mandarín, minimalizujú kyslý ocotový zápach, ale kvôli bezpečnosti udržujte deti a domáce zvieratá od akýchkoľvek esenciálnych produktov s obsahom oleja, pretože zatiaľ o týchto olejoch existuje len málo vedeckých údajov. Aunt Fannie's napriek tomu získava známku A od EWG a získava 4,5-hviezdičkové hodnotenie od spotrebiteľov.

K dispozícii na Amazone.

8. NAJLEPŠIE PRÍRODNÉ ALTERNATÍVNE K CHLÓROVÉMU BLEACHU: Bielidlo siedmej generácie bez chlóru (64-uncové dvojbalenie)

Voda a peroxid vodíka - jediné dve zložky bielidla siedmej generácie neobsahujúceho chlór - sú účinnou alternatívou k bieleniu chlórom. Snahou siedmej generácie je zdvihnúť tvrdé škvrny od odevov a rozjasniť bielu i farebnú tkaninu bez vôní, farbív, chlórového bielidla, fosfátov a umelých zjasňovačov. Hodnotí A z EWG pre prísady a transparentnosť a medzi štyrmi a piatimi hviezdičkami v zákazníckych recenziách - napriek trochu vysokej cene.

K dispozícii na Amazone.