Ako na to a rýchle tipy

Rádio: Zbierame ten správny poly: polykrylový vs polyuretán


Nenechajte sa zmiasť ich menami: Aj keď polykrylát a polyuretán môžu sedieť na rovnakej polici v obchode, nie sú rovnaké. Iste, tieto dve tmely šetria drevo pred poškodením vlhkosťou, teplom a ťažkým používaním, majú však niektoré kľúčové rozdiely.

Vypočujte si ON DIFFERENCE MEDZI POLYCRYLICKÝMI A POLYURETÁNMI alebo si prečítajte nižšie:

Pre začiatok je polyuretán dodávaný vo forme na báze oleja a vody. Polyuretán na báze oleja je najodolnejší vrchný náter, ktorý môžete použiť, ideálny na utesnenie drevených podláh a nábytku, ktorý sa často používa. Lepšie drží teplo a vodu. Medzitým jeho náprotivok na vodnej báze obsahuje menej prchavých organických zlúčenín a rýchlejšie schne.

Pretože všetky polyuretány majú tendenciu vytvrdzovať žltkastým odtieňom, možno budete chcieť použiť polykrylát na ľahšie tóny dreva. Polykrylát prichádza iba ako tesniaci prostriedok na vodnej báze a je najmenej toxický a najľahší na čistenie. Polykrylát, ktorý je tiež najtenšou možnosťou, je náchylný na kvapkanie a vysychanie veľmi rýchlo - niekedy, keď stále pracujete!

Rádio je 60-sekundový tip na vylepšenie domácnosti, ktorý sa vysiela na viac ako 186 staníc na 75 trhoch v celej krajine. Kliknutím sem sa prihlásite na odber, takže môžete automaticky dostávať každú novú epizódu hneď po jej príchode - úplne zadarmo!