Trávnik a záhrada

Ako faucet-free faucet môže ušetriť majiteľom domov tisíce dolárov


Majitelia domov z času na čas zabudnú vypnúť prívod vody do vonkajšieho kohútika, keď doma chránia zimu. Žiaľ, tento jednoduchý dohľad môže mať katastrofálne následky.

Chladné teploty môžu spôsobiť, že všetka voda zostane v potrubí zamrznúť a expandovať, často praskne pripojenie kohútika a vysiela voda prúdiaca po vnútornej strane steny. Oprava poškodenia zaplavených stien, nábytku a iných majetkov môže bežať v tisícoch dolárov.

Aby ste sa ochránili (a váš domov) pred nákladnými škodami spôsobenými vodou v zime, vodoinštalatéri odporúčajú vypnúť bežné exteriérové ​​kohútiky, známe tiež ako sillcocks alebo hadicové nástrahy, pre modely bez mrazu. Daniel O'Brian, technický expert pre online inštalatérskeho dodávateľa SupplyHouse.com, zdieľa lopatku riešenia, ktoré začína na $ 12.

Štandardný exteriérový kohútik je vybavený tesniacim krúžkom tesne pod ventilom, ktorý slúži ako uzatvárací bod pre vodu. Keď vypnete kohútik, zostane v spodnej časti kohútika a pripojovacej rúrke stlačená voda, kde môže ľahko zamrznúť a spôsobiť zlomenie armatúry.

Bezmrazový kohútik je hadovitý had s dlhším zadným pripojením, „v podstate rúrka, ktorá je predkonfigurovaná na telo ventilu,“ vysvetľuje O'Brian. Dlhšie zadné pripojenie znamená, že vnútorný uzatvárací ventil sa nachádza vo vnútri stien domu, kde je teplejšie a nepravdepodobné, že zamrzne, zatiaľ čo vnútorný uzatvárací ventil v štandardnom kohútiku je umiestnený mimo steny domu a je náchylný k mrazu. Pri faule bez mrazu, keď vypnete vodu, zostávajúca voda v potrubí (až po uzatvárací ventil) vypustí, takže v potrubí nezostane žiadna voda, aby zamrzla.

SupplyHouse nesie protimrazové vodovodné kohútiky s rúrkovým pripojením až 4 palce, ako je napríklad 4-palcový Bluefin Frost-Free Anti-Sifhon Sillcock, až 24 palcov, ako je tento 24-palcový anti-sifónový nástenný faucet Woodford. Dĺžka, ktorú budete potrebovať, bude závisieť od konfigurácie vodovodného potrubia vášho domu a od typu parapetu, ktorý vymieňate.

 • Ak vymieňate existujúcu batériu bez mrazu, budete si chcieť objednať rovnakú veľkosť.
 • Ak vymieňate štandardnú vonkajšiu batériu za batériu bez mrazu, objednajte si batériu s rovnakým priemerom potrubia (½ palca alebo ¾ palca). Požadovaná dĺžka predĺženia parapetu však bude závisieť od konfigurácie rúrok vo vašom suteréne. Napríklad, ak potrubie na prívod vody pripojené k starému vodovodnému kohútiku prechádza vodorovne vo vnútri steny o 10 palcov a potom sa otočí nadol, budete si chcieť objednať parapet so zadným nástavcom kratším ako 10 palcov, aby sa pripojil k vodovodnému potrubiu. predtým, ako dosiahne ohyb.

"Je tu pokoj, ktorý prichádza so znížením pravdepodobnosti prasknutia potrubia pri vonkajších faucetoch," hovorí O'Brian. S faucet-free faucet dodáva: „Nie je potrebné kontrolovať vonkajšie faucety počas mrazivých ročných období v chladnom podnebí“ - niečo, čo by ste mali robiť s obyčajnými vonkajšími faucetmi, aby ste si boli istí, že vám neunikne prasknutie. Nezistený výbuch - príliš bežný scenár, keď voda v štandardnom kohútiku zamrzne a praskne spojenia - môže mať za následok malý únik alebo príval vody. Pred objavením úniku môže dôjsť k nákladným škodám. Inštalácia batérie bez mrazu je jednoduchý spôsob, ako znížiť riziko.

Väčšina súčasných bezmrazových vodovodných batérií sa dodáva aj s funkciou proti sifónom, ktorá zabraňuje vtiahnutiu vonkajšej vody do systému v prípade poklesu tlaku, čo môže byť spôsobené niečím tak bežným ako spotrebič, ktorý používa nadmerné množstvo. z vody. Táto vlastnosť umožňuje, aby batéria bez mrazu, ako je napríklad 8-palcový bezmotorový anti-sifónový Sillcock spoločnosti Bluefin, fungovala ako jednosmerný ventil, ktorý zabraňuje spätnému toku vody.

Aj keď funkcia proti sifónu priamo nesúvisí s prevenciou zamrznutia a lámania sillcock, je to výhodné celoročné preventívne opatrenie proti kontaminácii domácej vody. Napríklad, ak ste k záhradnej hadici pripojili postrekovač obsahujúci hnojivá alebo chemikálie, náhle zníženie tlaku vody v domácnosti by mohlo spôsobiť, že voda z hadice bude vtiahnutá späť do vášho domu. Anti-sifónové zariadenie tomu bráni, a preto tieto zariadenia vo väčšine komunít teraz vyžadujú kód na externých batériách.

Všetci majitelia domov by mali skontrolovať, či v ich komunite nie je potrebný kód bez mrazu. Bez ohľadu na to, čo ustanovuje zákon, tí, ktorí žijú v regiónoch, v ktorých zimné teploty klesajú pod bod mrazu, aj keď len zriedka, by určite mali investovať do kohútikov bez mrazu. Nielenže sa vyhnete niektorým potenciálne statným nákladom na opravu, ale v závislosti od vašej poistky pre domácnosť môžete získať prestávku vo svojom poistnom aj pri výmene štandardných vonkajších batérií za modely bez mrazu.

Inštalácia faucet-free faucet môže byť práca pre domácich majstrov, ale majitelia domov, ktorí majú skúsenosti so základnými inštalatérskymi postupmi, sú lepšie nechať prácu profesionálnemu inštalatérovi, radí O'Brian. „Potrubia sa všeobecne musia rezať a nevyhnutná oblasť potrubia sa musí odtlakovať vypnutím prívodu vody a zatvorením všetkých príslušných ventilov,“ vysvetľuje. V komplikovanejších situáciách - napríklad, ak pracujete s medenými vodovodnými rúrami - budete musieť potrubie nielen prerušiť, ale aj „potiť“. Táto technika zahŕňa nanášanie tavidla (produkt, ktorý podporuje lepenie spojenia) a potom spájkovanie spojenia s horákom - a pokiaľ ste techniku ​​nezvládli, spojenie môže uniknúť.

Obtiažnosť inštalácie sa zníži na pripojenie. Batérie bez mrazu sa dodávajú s rôznymi možnosťami pripojenia, vrátane push-fit, závitových a potných spojení, aby sa prispôsobili všetkým druhom potrubí, ktoré sa nachádzajú v dome. Napríklad 12-palcový protififónový sifón Sillcock Bluefin Sweat Frost Free je vybavený samčím koncom so závitom, ktorý sa spojí so samičím koncom so závitom, ale dá sa tiež pripojiť pomocou potného spojenia. Vnútro závitového konca je hladké, čo umožňuje vloženie medenej rúrky, ktorá sa potom môže potiť horákom.

Pri inštalácii batérie bez mrazu majte na pamäti nasledujúce tipy:

 • Pri oprave alebo výmene parapetu v budúcnosti je lepšie použiť bezspotové pripojenie, ktoré nebude vyžadovať žiadne rezanie rúrok. Ak sa však potenie správne urobí, vytvorí trvalé tesnenie, ktoré bude menej pravdepodobné, že dôjde k netesnosti ako tlakové alebo závitové spojenia.
 • Batériu bez mrazu pripevnite k vonkajšej časti domu pomocou montážnej platne, ako je táto montážna doska pre hadicu Bibb. Tím SupplyHouse odporúča montážnu dosku, pretože vykonáva niekoľko dôležitých vecí:
  1. Zabezpečuje parapet a chráni rúrku pred kolísaním, čo sa môže stať, ak skrutky, ktoré držia parapet, fungujú uvoľnene.
  2. Vytvára atraktívne spojenie na stene a nezanecháva viditeľnú dieru.
  3. Pomáha utesniť prienik do steny, aby sa zabránilo vniknutiu prievanu, vlhkosti a nežiaduceho hmyzu do domu.
 • Ak chcete spoje potiť, vyberte vnútornú driekovú jednotku z parapetu. Spájkovanie spoja si vyžaduje extrémne vysoké teploty, a pretože vypnutie v kohútiku bez mrazu je umiestnené blízko pripojenia, teplo, ktoré sa vytvára pri potení, by mohlo neúmyselne poškodiť gumené O-krúžky. Na vonkajšej strane parapetu je povolená skrutka, ktorá umožňuje vytiahnutie tiahla von. Po potení pripojenia vymeňte driek a zaskrutkujte skrutku.

Inštalácia novej batérie bez mrazu ochráni váš majetok a umožní vám v zime dýchať úľavou. Po inštalácii faucet nevyžaduje veľa starostlivosti, ale môžete si udržať skvelú prácu podľa týchto tipov.

 • Dotiahnite ventil iba dovtedy, kým sa prietok vody nezastaví. Nadmerne utiahnutý ventil vytvára nadmerný tlak na tesnenia vo vnútri prahu, čo môže viesť k predčasnému poškodeniu a presakovaniu.
 • Odpojte záhradnú hadicu. Účelom inštalácie batérie bez mrazu je zabrániť vode z vonkajšej časti batérie. Pripojená hadica plná vody udržuje potrubie a samotný kohútik plný vody, čo zvyšuje riziko zamrznutia a prasknutia.

Tento článok vám priniesla spoločnosť SupplyHouse.com. Jeho fakty a názory sú názory a názory spoločnosti BobVila.com.