Ako na to a rýchle tipy

Príručka pre kupujúcich: Nabíjateľné batérie


Jedným z najlepších spôsobov, ako ušetriť peniaze a chrániť životné prostredie, je nákup výrobkov na jedno použitie - a batérie sú jedným z najjednoduchších spôsobov, ako začať. Kým opakovane použiteľné batérie stoja viac ako odrody na jedno použitie, počiatočná investícia (ktorá môže byť 34,99 dolárov za štvorbalenie a nabíjačku) stále zvyčajne stojí menej ako balenie po balení jednorazových batérií (povedzme 3,99 dolárov za štyri od tej istej značky), ktoré nahradia. , S ohľadom na jednorazové náklady na nabíjačku stojí každá nabíjateľná batéria 4 až 8,75 dolárov. Každú batériu však môžete dobiť až 500-krát a na pokrytie nákladov je potrebných iba 10-krát. To znamená, že počas životnosti vašich nabíjateľných batérií môžete potenciálne ušetriť stovky dolárov.

Znamená to, že by ste mali každú batériu vo vašej domácnosti vymeniť za nabíjateľnú verziu? Nie nevyhnutne. Zamerajte sa na výmenu batérií v miniaplikáciách, ktoré používate najviac, napríklad na elektroniku, ktorá vybije nabíjanie do jedného až dvoch mesiacov: bezdrôtové počítačové myši, ovládacie prvky videohier, milované elektronické hračky a tak ďalej. Výmena iba hŕstky batérií vysoko kvalitnými nabíjateľnými batériami môže v priebehu rokov stále predstavovať veľký rozdiel. Spoznajte, čo oddeľuje najlepšie nabíjateľné batérie a ktoré spôsobujú strih.

Pravdepodobne poznáte rozsah dostupných veľkostí batérií iba z počtu gadgetov, v ktorých je uvedený zoznam „batérie nie sú súčasťou balenia“, a je potrebné, aby ste si vybrali konkrétnu súpravu. Názvoslovie batérií - ako sú pomenované a usporiadané - je zložité, ale písmená na batériách označujú ich veľkosť. (Napríklad AA znamená 50,5 mm x 14,5 mm.) Ale nie sú to jediné štítky, ktoré by ste mali hľadať, keď ste pripravení na nákup. Pred prepnutím na nabíjateľné batérie venujte pozornosť týmto štyrom ďalším funkciám.

 • chémia: Existujú štyri hlavné typy nabíjateľných batérií pre použitie v domácnosti, ktoré sa líšia chemickými látkami, ktoré spôsobujú ich nabíjanie: nikel-kadmium (NiCD), alkalické, lítiové a hydrid nikelnatý (NiMH). Každý má svoje silné stránky a je užitočný na rôzne účely. Ak v domácnosti vyberiete niekoľko rôznych odrôd na rôzne účely, dávajte pozor, aby ste ich nezamieňali; Mal by si nikdy zmiešajte batérie rôznych chemikálií v rovnakom zariadení.
  1. Batérie NiCD sa často používajú v náradí.
  2. Alkalické batérie sú najlepšie batérie pre pravidelne používanú elektroniku s nízkym až stredným výtokom, ako sú digitálne hodiny a diaľkové ovládače.
  3. Lítiové batérie sú navrhnuté pre inteligentné technológie (telefóny a notebooky) a solárne panely, pretože vydržia extrémne teploty.
  4. NiMH Nabíjateľné batérie sú najbežnejšou odrodou pre použitie v domácnosti. Majú vysokú energetickú kapacitu (pozri nižšie) a sú vynikajúce pre vysokoenergetickú elektroniku, ako sú baterky, hračky a digitálne fotoaparáty.
 • kapacita: Energetická kapacita batérie (elektrická energia v priebehu času) sa meria v miliampéroch alebo mAh. Čím vyššia je mAh, tým dlhšie vydrží batéria. Jednorazové batérie NiMH AA majú rozsah mAh medzi 1200 až 1900. V porovnaní s tým majú dobíjacie batérie NiMH AA rozsah mAh medzi 1700 a 2500. Aj tu nemiešajte batérie s rôznymi kapacitami v rámci toho istého zariadenia, inak bude jedna odtok rýchlejšie ako iný, negatívne ovplyvňujúci výkon.
 • Čas nabíjania: Čas potrebný na nabitie batérie závisí od jej kapacity (mAh). Akumulátory NiMH AA s rýchlym nabíjaním môžu trvať až štyri hodiny, než sa úplne nabijú. Ak si zakúpite nové nabíjateľné batérie, mali by byť nabité. Okrem toho si všimnite, ako dlho môže batéria nabiť. Akumulátory by mali uchovávať 75 až 90 percent svojich celkových poplatkov až jeden rok pri skladovaní.
 • Dĺžka života: Životnosť nabíjateľných batérií sa meria v počte nabití, ktorými môže prejsť. Najlepšie nabíjateľné batérie na trhu sa môžu pochváliť 500 až 2 000 nabíjaniami na batériu. Nezabúdajte, že batérie NiMH ponúkajú menej nabití ako niektoré iné typy batérií, ale musíte ich nabíjať aj menej často, takže ich výdrž zvyčajne trvá dlhšie.

Táto príručka sa zameria na najlepšie nabíjateľné batérie typu NiMH AA, pretože sú najobľúbenejšie a najčastejšie používané pre rôzne druhy elektroniky. Značky, ktoré odporúčame pre akumulátory NiMH typu AA, ponúkajú tiež vynikajúce možnosti pre veľkosti AAA. Zhodnotili sme výskumné zistenia odborníkov a testerov spotrebiteľov. Toto sú dnes najkvalitnejšie a najvýhodnejšie dobíjacie batérie na súčasnom trhu.

1. Batérie Panasonic Eneloop Pro AA

Najnovšia technológia spoločnosti Eneloop Pro od spoločnosti Panasonic získala najvyššie známky od odborníkov z časopisu The Wirecutter, recenzovaných a digitálnych trendov, ako aj priemerne 4,5 hviezdičky od spotrebiteľov Amazonu. Technológia „nízkeho samovybíjania“ poskytuje pri skladovaní dlhotrvajúci náboj. Ponúkajú kapacitu 2550 mAh, 500 nabíjaní počas celej svojej životnosti a žiadne zhoršenie v extrémnych teplotách.

K dispozícii na Amazone, vrátane štyroch AA batérií a nabíjačky, za 26,30 dolárov.

2. Nabíjateľné AA batérie typu Energizer

Energizer je výberom nabíjačky AA od spoločnosti Wirecutter, ktorý je na prvom mieste na základe porovnávacích testov. Áno, odborníci milujú výkon spoločnosti Energizer - kapacitu, ktorá je v priebehu testov v priemere okolo 2000 mAh - spárovaná s nižšou cenou ako mnoho nabíjateľných batérií NiMH. Zákazníci Amazonu súhlasia s hodnotením tohto produktu za slušných 3,8 hviezdičiek. Môžete očakávať, že vaše batérie vydržia približne päť rokov. Aj po mesiacoch nepoužívania by mali znášať väčšinu svojich poplatkov.

K dispozícii na Amazone, vrátane štyroch AA batérií a nabíjačky.

3. Amazon Základy AA Vysokokapacitné nabíjateľné batérie

Vlastné vysokokapacitné nabíjateľné NiMH batérie Amazonu nie sú určené na generické použitie. S kapacitou 1900 až 2000 mAh, životnosťou 1 000 nabíjaní, aTieto batérie, ktoré sú stabilné 4,1 hviezdičkami, môžu konkurovať značkovým cenám. Testéri spoločnosti The Wirecutter skutočne tvrdia, že táto značka by mala pôsobiť rovnako dobre ako Eneloop, Energizer a Duracell.

K dispozícii na Amazone, vrátane ôsmich AA batérií a nabíjačky.

4. Batérie AA EBL 8 Pack AA s dobíjateľnou kapacitou 2800 mAh

Digital Trends odporúča EBL pre svoju vysokú kapacitu - 2800 mAh - a trojročnú trvanlivosť s nízkym odtokom. Zatiaľ čo spoločnosť tvrdí, že má technológiu „nízkeho samovybíjania“, niektorí zákazníci poznamenali, že batérie si neponechávajú nabíjanie tak spoľahlivo ako špičkové značky, ako je Eneloop. Napriek tomu si získal slušné 4-hviezdičkové hodnotenie od zákazníkov Amazonu. Jej hlavnými predajnými miestami sú cena a technológia ProCyco, ktorá poskytuje až 1200 dobíjaní.

K dispozícii na Amazone, vrátane ôsmich AA batérií a nabíjačky.

5. Vysokokapacitné nabíjateľné NiMH akumulátory Powerex PRO

Powerex je menej známa značka, ktorá na Amazone dostáva hviezdne hviezdy 4,1. Tento produkt má kapacitu 2 700 mAh a je možné ho opakovane nabíjať stokrát, pričom po roku skladovania je možné až 75 percent nabitia batérie. Tieto batérie NiMH sú určené pre elektroniku s vysokým vybíjaním. Fotografi berú na vedomie: Zákazníci sú obzvlášť spokojní s výkonom v digitálnych fotoaparátoch. Nabíjačka (predáva sa samostatne) stojí viac ako väčšina značiek, ale je tiež luxusná a ponúka inteligentné senzory, rýchle nabíjanie a mäkký režim (na zachovanie a predĺženie životnosti batérií).

Dostupné na Amazone ako sada ôsmich AA batérií. Nabíjačka sa predáva samostatne na Amazone.