Natieranie

Rádio: To je to, čo potrebujete vedieť o maľovaní na olejové farby


Ak maľujete poveternostné farby na kuchynských skriniach alebo ozdobách, najlepšie je použiť viac náterov na báze oleja. Prechod na vodnú alebo akrylovú farbu by mohol spôsobiť odlupovanie alebo odštiepenie, pretože tieto zloženia sa tiež nelepia na prirodzene lesklý povrch olejovej farby. Môžete sa však obísť.

Vypočujte si ON AKO PAINT OVINT PAINT na báze oleja alebo si prečítajte nižšie:

Najskôr z piesku odstráňte čo najviac lesku a prach utrite. Následne odstráňte nečistoty a špinu, ktoré môžu tiež znížiť priľnavosť náterových hmôt na báze vody, čistením zriedeným fosforečnanom trisodným.

Teraz je vždy dobré nanášať základné farby, ale najmä pri použití farby na vodnej báze na olejovej farbe. Lepivý základný náter, ktorý je navrhnutý tak, aby sa držal na lesklých a iných ťažko natierateľných povrchoch, zabráni odlupovaniu a odštiepeniu, zatiaľ čo čerstvá farba zaschne a ošetrí.

Nakoniec naneste najmenej dve vrstvy vodnej farby. Dajte pozor, aby ste uchopili správnu farbu: farby „interiéru / exteriéru“ budú fungovať kdekoľvek, ako naznačuje nálepka, ale farby „interiéru“ nevydržia pri vystavení prvkom.

Rádio je 60-sekundový tip na vylepšenie domácnosti, ktorý sa vysiela na viac ako 186 staníc na 75 trhoch v celej krajine. Kliknutím sem sa prihlásite na odber, aby ste mohli automaticky dostávať každú novú epizódu hneď po jej príchode - úplne zadarmo!