Interiérový dizajn

Vyriešený! Najlepšie typy vianočných stromčekov pre vašu obývačku


Otázka: Každý rok sa teším na vyzdvihnutie vianočného stromu so svojou rodinou. V minulých rokoch, keď sme žili v New Yorku (a museli sme strom priniesť domov do nášho bytu), sme zvyčajne išli k najbližšiemu stojanu a vybrali sme si z toho, čo tam bolo - na druhoch stromov nikdy veľmi nezáležalo. Teraz, keď máme auto, existuje viac možností. Aké sú najlepšie druhy vianočných stromčekov?

A: Existuje toľko druhov vždyzelených stromov: jedľa, borovica, smrek a ďalšie. Niet divu, že sa cítite ohromení! Našťastie týchto päť druhov predstavuje niektoré z najlepších druhov vianočných stromčekov predávaných v USA. Ďalej nájdete voľbu, ktorá obsahuje iba vôňu, tvar, farebnú paletu, ktorú hľadáte.


1. The Douglasová jedľa je jedným z najbežnejších typov vianočných stromčekov predávaných v USA.

Táto vždyzelená ihla je základom väčšiny vianočných stromčekov a je obľúbená pre svoj plný pyramídový tvar a dlhotrvajúce ihly. Mäkké, lesklé ihly, ktoré rastú na všetkých stranách vetiev, vďaka čomu vyzerajú ešte plnšie! Ak však boli vetvy strihané, môže byť príliš husté a obtiažne ich ozdobiť. Len jemne sladká aróma sa oplatí zvážiť.

K dispozícii na Lowe's.


2. The jedľa balsamová sa môže pochváliť symetrickým tvarom a sviežou vôňou, ktorá sa často používa pri sezónnych sviečkach.

Tieto vždyzelené dvojtónové ihly sú na vrchu tmavo zelené, strieborné pod nimi. Rovnako ako mnoho jedľ, pravdepodobne si udrží svoje ihly štyri týždne, takže jedľa balsamu by mohla byť najlepšou voľbou, ak ste jeden, kto vám dá strom po týždni po Deň vďakyvzdania. Keď príde čas na výzdobu, uvedomte si, že jedľa balsamicov má mäkké, pružné konáre - to nie je najlepšia voľba pre ťažké ozdoby. Mohli by ste sa držať ľahkých domácich potrieb, papierových reťazí, prameňov popcornu, pozlátko, stuhy alebo jednoduchých blikajúcich svetiel.

K dispozícii na stránkach Lowe's a Amazon.


3. Fraser jedľa je ďalší strom, ktorý vonia ako Vianoce.

Áno, „Fraser fir“ je ďalšie meno, ktoré by ste mohli rozpoznať ako vôňu, ktorú často zachytia zimné sviečky. Skutočný McCoy má ešte viac čo ponúknuť: Fraserove jedle majú príjemne plný pyramídový tvar, s robustnými vetvami vhodnými na podporu ťažších ozdôb - nehovoriac o tom, že medzi vetvami je dosť miesta na to, aby zavesili väčšie žiarovky. Ich ihly sú tmavomodro-zelenej farby, asi 1 palec dlhé a mäkšie ako mnoho iných ihličnanov. Môžete očakávať, že sa aj po vyrezávaní zavesia, za predpokladu, že je strom dobre napojený.

K dispozícii na Lowe's.


4. Škótska borovica udržiava svoje ihly aj po vyschnutí.

Ak potrebujete strom s dlhou životnosťou, nehľadajte nič ďalej: Borovica škótska si zachová svoj dobrý vzhľad a ihly, aj keď jej voda počas návštevy rodiny na časť dovolenky vyschne. (A strom, ktorý drží svoje ihly, je nielen dobre vyzerajúci, ale neporiadok!) Tieto ihly majú dĺžku od 1 do 3 palcov a od svetlej po tmavozelenú farbu. Navyše, jeho vetvy sú robustné a vhodné pre ozdoby všetkých hmotností a veľkostí. Ale tieto ihly sú ostré, hoci pri zdobení buďte opatrní! Tieto druhy vianočných stromčekov sa často strihajú, aby vytvorili plný, hustý tvar, ale to znamená, že konáre môžu byť veľmi blízko pri sebe, čo je ďalšia výzva pri zavesení ozdôb.

K dispozícii v Lowe's a na Amazone ako semená, aby ste si mohli pestovať svoju budúcu sezónu.


5. The Smrekovec modrý je tak pomenovaný pre jeho nápadne ľadovú farbu.

Ak ste radi, že si so svojou dovolenkovou farebnou schémou hráte, zvážte modrasto-strieborné a modrastobiele tóny vo vetvách smreka modrej Colorado. Má pekný pyramídový tvar so silnými vetvami, ktoré dokážu udržať ťažké ozdoby. Pri zdobení však dávajte pozor, aby ste ihly príliš nerozdrvili, pretože živica stromu uvoľňuje nepríjemný zápach. A pretože sa často predáva ako živý strom, je možné ju vysádzať aj po sviatkoch. Pri rezaní udrží svoje ihly tak dlho, ako budete trvať na doplňovaní zásobníka vody.

K dispozícii na Lowe's.

Bez ohľadu na to, akú ihličnanovú odrodu si vyberiete pre svoj vianočný stromček, pred umiestnením do stojanu ju vždy dajte čerstvo nakrájať na základňu (najmenej 1 palec od dna). Dajte mu vodu okamžite a pravidelne a postupujte podľa týchto ďalších tipov, aby ste zaistili, že vydrží celé štyri týždne - možno dokonca päť! S trochou šťastia si budete stále užívať svoj strom, keď zvoníte v novom roku.

S ďalšími správami od Kathleen Corlett.