Hlavné systémy

3 dôvody teraz je čas na inováciu na inteligentný termostat


Keď ľudia vo veku 9 až 5 rokov vstávali, chodili do práce a každý týždeň sa v ten istý deň vracali domov, nikto sa nezaujímal, ako postaviť niečo lepšie ako typický programovateľný termostat. Práca to skončila. Pred premiérou museli majitelia domov celý deň udržiavať klimatizáciu alebo teplo, ak sa chceli vrátiť do pohodlného domu. Energeticky úsporná alternatíva musela pamätať na vypnutie tepla alebo vzduchu zakaždým, keď ste opustili dom a späť, keď ste sa vrátili - a potom museli čakať, až dom dosiahne pohodlnú teplotu. Príchod programovateľného termostatu bol obrovským zlepšením účinnosti a komfortu. Majitelia domov ho mohli nastaviť tak, aby kopali v pravidelný čas príchodu, a keď odídu, vypnú sa.

Ale s dnešným rozmanitým programom ho programovateľný termostat už len nezastaví.

Určite k tomu môžete pripojiť niekoľko základných časov, nemôžete však zachytiť nuansy rozvrhu, ktorý sa každý deň mení. Viac ľudí pracuje na diaľku alebo pracuje na diaľku, púšťa deti priamo zo školy do aktivít a cestuje za prácou a potešením - dokonca môj rozvrh sa výrazne mení z týždňa na týždeň. A ak si nezabudnete upraviť nastavenia pred odchodom na cestu, je pravdepodobné, že vaše kúrenie, vetranie a klimatizácia zmaria vzácnu energiu v prázdnom dome.

Zadajte inteligentné termostaty. Tieto intuitívne zariadenia s podporou Wi-Fi udržiavajú váš domov pohodlný a ušetria vám skutočné peniaze približne automaticky. Aj keď v posledných rokoch existuje na trhu určitá forma inteligentného termostatu, v súčasnosti je v tejto kategórii dosť rozmanitosti na to, aby ste videli skutočný pokrok. Napríklad najlepšie nové termostaty robia viac, než len regulujú teplotu; teraz sledujú podmienky vo vnútri aj mimo domu!

Ak ste oneskorili kúpu jedného zo strachu z technológie alebo obavy, že je to len pominuteľný výstrelok, môžem vám s istotou povedať, že inteligentný termostat je tu na to, aby zostal - a užitočným doplnkom vášho domu. Po preskúmaní niektorých najnovších technológií, ktoré sa objavia v tejto kategórii, vidím tri dôvody na investovanie do inteligentného termostatu - čím skôr, tým lepšie.


1. Vykurovacia sezóna je na nás

Jednoduché použitie je kľúčom k tomu, ako inteligentný termostat môže viesť k nižším účtom za energie. Môžete si ho ovládať pomocou hlasu doma alebo odkiaľkoľvek na planéte pomocou svojho internetového zariadenia, ktoré si vyberiete. Ešte lepšie sú najnovšie inteligentné termostaty natoľko funkčné, že sa „naučia“ vaše preferencie teploty, predvídajú vaše potreby na základe obsadenia miestnosti a vašej blízkosti k domu a podľa toho sa prispôsobujú. Prečo teda čakať, až príde vážne zimné počasie a prudko stúpnu náklady na vykurovanie? Nainštalujte inteligentný termostat teraz ako jednoduchý spôsob nastavenia a zabudnutia, aby ste maximalizovali úspory.

2. Tech je prvotriedny

Inteligentné termostaty vstúpili na trh v roku 2011 a každý nasledujúci model bol oproti svojmu predchodcovi obrovským zlepšením, pokiaľ ide o atraktívne vlastnosti a ľahké rozhrania. Až do leta v lete však spoločnosť Johnson Controls - spoločnosť, ktorá sa prispela s vynájdením prvého izbového termostatu pred 135 rokmi - vydala svoje vlastné zariadenie s podporou WiFi pre domácnosť a kanceláriu.

Zatiaľ čo spoločnosť Johnson Controls už dlho vedie na poli priemyselného použitia, GLAS je ich vlajkovou loďou pre spotrebiteľov. Stálo to za to čakať! Viac ako storočná skúsenosť s reguláciou teploty viedla k najmodernejším vlastnostiam a výkonu.

• Pre začiatočníkov má GLAS integrovaný snímač obsadenosti, ktorý vás doslova spozná: vaše zvyky, správanie a preferencie. Aj keď môžete priamo zadávať svoje všeobecné tendencie týkajúce sa aktivity a spánku, podobne ako programovateľný termostat, na zisťovanie, či ste doma alebo mimo domu, sa používa aj detektor obsadenia pohybom a jemnosť teploty sa hodí. K dispozícii je dokonca aj dovolenkový režim, ktorý šetrí energiu navyše - veľký bonus, keď odchádzate na dovolenku.

• GLAS ide nad rámec obyčajného nastavenia termostatu - monitoruje a vyhodnocuje aj kvalitu vzduchu v interiéri a exteriéri. Jednotka neustále sleduje úrovne relatívnej vlhkosti, celkové prchavé organické zlúčeniny a ekvivalentné úrovne CO2 vo vnútri a správy o alergénoch, kvalite vzduchu a UV indexe vonku. Poskytne vám dokonca predpoveď počasia! Pokiaľ ide o ľahké dýchanie, GLAS vás dostal do poriadku.

• GLAS reaguje na hlasové povely. Kedykoľvek si prajete vylepšiť úroveň pohodlia vo vašom priestore - alebo získať, povedzme, teplotu - jednoducho sa opýtajte. Nie je potrebné vstávať z pohovky ani tlačiť. Tento inteligentný termostat je dodávaný so zabudovaným inteligentným asistentom Microsoft Cortana®, ktorý je pripravený na správu vašich nastavení, keď ho pozdravíte („Hej, Cortana…“), a spolupracuje s existujúcimi asistentmi inteligentných domácností zo služby Google Home a zariadenia Echo ovládaného Alexa. , Pomocou svojho smartfónu alebo tabletu môžete prostredníctvom mobilnej aplikácie skontrolovať a ovládať svoje nastavenia pohodlia prakticky odkiaľkoľvek.

• Nakoniec GLAS vyzerá skvele. Elegantný, priehľadný a sofistikovaný dizajn je svetelný rokov pred starými programovateľnými jednotkami boxy a je pravdepodobne ešte krajší ako väčšina jeho konkurentov v súčasnosti. Je tiež vybavený ľahko čitateľnou dotykovou obrazovkou OLED, ktorá je prínosom pre každého, kto je unavený z práce s nejasnými, malými symbolmi často používanými pri nastavovaní termostatu.

Samotná skutočnosť, že spoločnosť Johnson Controls sa pripojila k množstvu spoločností vyrábajúcich inteligentné termostaty, nesmierne svedčí o tom, že táto technológia má zostať a tlačiť vpred. Ak si vyberiete jednu z týchto inovatívnych jednotiek v roku 2018, pravdepodobne nebudete mať o pár rokov staršiu verziu. Namiesto toho budete vybavení najmodernejšími súčasnými možnosťami a keď dôjde k aktualizáciám softvéru, budete ako prvý v rade, aby ste ich mohli bez problémov integrovať do vašej jednotky s podporou WiFi.

3. „Inteligentný“ nikdy nebol taký jednoduchý

Niektorí ľudia sa stále vyhýbajú „inteligentným“ veciam, pretože veria, že potrebujú pokročilý inžiniersky titul na inštaláciu zariadení a na to, aby pracovali v synchronizácii so svojimi inteligentnými domácimi a HVAC systémami. Tieto obavy v súvislosti s GLAS nie sú potrebné. Je navrhnutý tak, aby pracoval s väčšinou existujúcich systémov HVAC, a je vybavený inteligentným asistentom spoločnosti Microsoft Cortana®, ktorý je napájaný systémom Windows 10 IoT Core. To tiež znamená, že GLAS je možné inštalovať nielen v obytných prostrediach, ale aj v komerčných aplikáciách.

Je zrejmé, že existujú vynikajúce dôvody, prečo je inteligentný termostat GLAS tak teplý a chladný v každom ročnom období. Doprajte si teraz, aby ste si užili optimálne pohodlie a dýchali ľahko vo svojom okolí, každý deň v roku, na nadchádzajúce roky.

Maloobchod za 319 dolárov, GLAS je teraz k dispozícii na nákup na glas.johnsoncontrols.com.

Tento obsah vám priniesla spoločnosť Johnson Controls. Jeho fakty a názory sú názory a názory.