Kuchyňa

Štýlový, odolný voči škvrnám alebo oboje: Ktorý typ kuchynského drezu je pre vás ten pravý?


Ak vymieňate kuchynský drez, premýšľate o štýle, veľkosti a pravdepodobne najdôležitejšom materiáli. Niektoré materiály sú vysoko odolné a odolné voči škvrnám, oderom a poškriabaniu, zatiaľ čo iné sú jemnejšie, lepšie sa hodia na ľahké až stredné použitie. Čítajte ďalej o silných stránkach a potenciálnych nevýhodách siedmich najlepších materiálov pre kuchynské drezy, aby ste si mohli vybrať správnu voľbu pre svoju kuchyňu.


Najlepšie pre: Všetky druhy použitia; kuchyne s doskami z kameňa alebo žuly
Pros: Cenovo dostupné; ľahko sa čistí a udržuje
Zápory: Môže byť hlučný; ukazuje vodné škvrny
Cena: $-$$

Ušľachtilá oceľ je najobľúbenejším materiálom pre moderné kuchynské drezy a poskytuje elegantný, moderný vzhľad, najmä v spojení so žulovými, kamennými alebo drevenými doskami. Rozmiestnené modely prepožičiavajú elegantnejší vzhľad ako umývadlá.

V prípade tvrdého a robustného drezu sa zameriavajte na oceľ s rozmermi 16 až 18 (miera hrúbky). Skontrolujte tiež číslo série, ktoré sa týka spôsobu výroby ocele a či je alebo nie je magnetická; Nerezová oceľ radu 300 nie je magnetická a je tak uprednostňovaná pre štrukturálne výrobky, ako sú kuchynské drezy. Navyše, nerez 300 série obsahuje chróm aj nikel, aby sa zabránilo korózii a poškodeniu pri vysokých teplotách. Kvalitný nerezový drez sa pohybuje v cene od asi 110 do 850 dolárov (vrátane príslušenstva pre batérie).

Prečítajte si viac o Amazone o umývadle z nehrdzavejúcej ocele s najvyšším hodnotením na obrázku vyššie: Séria Kraus Standart PRO Series Odpojte umývadlo z nerezovej ocele.


Najlepšie pre: Všetky druhy použitia; kuchyne v štýle farmy
Pros: Antimikrobiálne vlastnosti; krásny povrch
Zápory: drahý
Cena: $$$-$$$$

Svetlý, teplý ružový farebný umývadlo bude ústredným bodom kuchyne a bude atraktívne ako štandardný model rozloženia alebo zabudovania, ako aj štýl farmy. Môžete si tiež vybrať medzi hladkým alebo príklepovým povrchom a radom patín. Meď sa môže pochváliť aj prirodzenou schopnosťou zabíjať 99,9% baktérií. Vedci zistili, že molekuly medi „prerážajú diery“ do bakteriálnych membrán, potláčajú ich metabolizmus a zastavujú rast - výhoda, vďaka ktorej je tento jeden z najlepších materiálov pre kuchynské drezy, keď si uvedomíte, že priestor pre kuchárov môže byť živnou pôdou pre baktérie.

Ale kvalitný model, ktorý obsahuje 99% medi a 1% zinku, ktorý sa pohybuje medzi 14 a 18 meradlami, bude drahý, počnúc okolo 600 dolárov a až 1 200 dolárov v závislosti od veľkosti, štýlu a značky. Dajte si pozor na medené kuchynské drezy s nižšou cenou, ktoré môžu obsahovať tenší kov, ktorý sa ľahšie poškodí.

Prečítajte si viac o Amazone o najvyššie hodnotenom medenom dreze na obrázku vyššie: Sinkology Angelico Drop-In Copper Sink.


Najlepšie pre: Ľahké až stredné použitie; tradičné a súčasné kuchyne
Pros: classic; zvyšuje domácu hodnotu; dlhá životnosť
Zápory: ťažký; vyžaduje špeciálne čistenie a starostlivosť
Cena: $$

Tento staromódny nadčasový kuchynský drez je vyrobený z liatiny so sklenenou glazúrou a je k dispozícii v rôznych farbách. Smalt má mäkší, tichší vzhľad a dojem ako nehrdzavejúca oceľ a jeho štýl môže tiež zvýšiť domácu hodnotu, ak je dobre udržiavaná.

Smaltované drezy sú ťažké a potrebujú podporu zosilnených dosiek a stolárstva. Sú tiež náchylné na sfarbenie a odštiepenie, preto na ošetrenie škvŕn používajte neabrazívne špongie, aby ste predišli poškriabaniu povrchu a jemnej kyseline, napríklad octu. Poškodený povrch smaltu môžete opraviť súpravou pre domácich majstrov alebo odborníkom. Kým nové smaltované drezy sa pohybujú od 300 do 600 dolárov, dôvtipný nakupujúci nájde v dobrom stave záchranný alebo vintage model za približne 200 až 300 dolárov.

Prečítajte si viac o Amazone o najlepšie hodnotenom smaltovanom dreze na obrázku vyššie: Houzer Porcela Series Smaltovaný porcelánový umývadlo.


Najlepšie pre: Ľahké až stredné použitie; statok a priestranné moderné kuchyne
Pros: Vysoko odolný; ľahko sa čistí; dlhá životnosť
Zápory: Obmedzené farby; ťažký a drahý; vyžaduje sa profesionálna inštalácia
Cena: $$$-$$$$

Šamot je druh smaltu, ktorý je vyrobený z bieleho ílu roztaveného s glazúrou a zohriaty na veľmi vysoké teploty. Tieto kuchynské drezy sa podobajú tradičným liatinovým smaltovaným umývadlám, ale sú odolnejšie voči škvrnám a poškriabaniu. (V priebehu času av závislosti od použitia môže povrchová úprava vyžadovať zasklenie.) A podobne ako ich starodávni náprotivky, sú ťažké a na ich podporu je potrebné zosilnené dosky a stolárstvo.

Šamot je najbežnejší v bielych a sivobielych odtieňoch, sú však k dispozícii dramatické čierne a modré šamoty. Najvýraznejším modelom je hlboký statok s jednou misou.

Každý šamotový kuchynský drez je ručne vyrobený, jeden z dôvodov ich vyššej ceny - medzi 570 a 1400 $, okrem inštalácie. A pretože dôjde k malým rozdielom vo veľkosti a tvare, je potrebná inštalácia. Ale ak lámanie na šamotovom dreze, kupujte to najlepšie: odporúčame značky Rohl, Blanco a LaToscana.

Prečítajte si viac o Amazone o najlepšie hodnotenom šamotovom dreze na obrázku vyššie: LaToscana Fireclay Farmhouse Sink.


Najlepšie pre: Ľahké až stredné použitie; malé moderné kuchyne s ľahšími skrinkami a doskami
Pros: Cenovo dostupné; trvanlivé; prispôsobiteľné
Zápory: Kratšia životnosť; sfarbenie v priebehu času; citlivosť na extrémne teplo; náchylné k poškriabaniu
Cena: $-$$

Táto umelá akrylová živica, ktorú používajú rôzne obchodné značky, vrátane spoločností Formica a Corian, sa používa ako doska a do drezu. Má emailový vzhľad bez vysokej ceny alebo vysokej hmotnosti. Dajte si pozor na výber najlacnejšej možnosti v tejto kategórii: Nákladnejšie verzie obsahujú akrylové živice vyššej kvality, ktoré si zachovávajú svoj lesklý povrch a biely odtieň napriek každodennému používaniu, zatiaľ čo lacnejšie umývadlá s pevným povrchom môžu obsahovať plnivo s obsahom vápnika a môžu sa objaviť špinavé a žltnuté do jedného roka. , Ceny za umývadlá na báze akrylových povrchov začínajú na 155 USD.

Prečítajte si viac o Amazone o drevenom umývadle s najvyšším hodnoteným obrázkom vyššie: Kuchynský drez Swanstone Double Bowl.


Najlepšie pre: Všetky druhy použitia; kuchyne s prírodným kameňom alebo drevené dosky
Pros: Tepluvzdorný; dlhá životnosť; pridáva hodnotu vášmu domovu
Zápory: Veľmi ťažké, je potrebné ďalšie zosilnenie; vyžaduje sa správne utesnenie
Cena: $$$$

Kamenné drezy - napríklad žula a mramor (dokonca ich nájdete aj zo skvapalneného dreva!) - prinášajú do kuchyne faktor wow. Vďaka prírodným variáciám a pigmentácii je každé umývadlo kameňa jedinečné a pretože sú vyrezávané z jedného bloku, zachovávajú sa jemné variácie v tóne a textúre.

Kameň, aj keď je odolný, je tiež porézny. Vyžaduje sa správne utesnenie, aby sa zabránilo poškriabaniu, znečisteniu a poškodeniu čistiacimi prostriedkami a inými chemikáliami. Kamenné drezy sú tiež veľmi ťažké a vyžadujú zosilnenú stolárku. Čistý kuchynský drez z kremeňa, mramoru, žuly alebo bridlice bude stáť najmenej 1 000 dolárov bez inštalácie.

Prečítajte si viac o Amazone o najlepšie hodnotenom drevenom dreze na obrázku vyššie: Native Trails Slate Farmhouse Kitchen Sink.


Najlepšie pre: Všetky druhy použitia; veľké súčasné a tradičné kuchyne
Pros: Dostupnejšie ako kameň; nie je potrebné tesnenie; široká škála štýlov
Zápory: Drahšie ako oceľové a pevné povrchové drezy; môžu byť poškodené extrémnym teplom
Cena: $-$$

Táto zmes kremenného prachu a akrylových živíc ponúka príťažlivosť kameňa pre menej kvalitné kompozitné modely, ktoré sa pohybujú od 200 do 400 dolárov. Zložený tiež poskytuje jednotný vzhľad, ktorý niektorí ľudia uprednostňujú pred kameňom, a dodáva sa v širokom spektre farieb, veľkostí, tvarov a štýlov. Zložené kuchynské drezy sú mimoriadne odolné a nevyžadujú ďalšie utesnenie. Aj keď odoláva vysokému zaťaženiu, majte na pamäti vystavenie extrémnemu teplu, ktoré môže prasknúť alebo poškodiť povrch.

Prečítajte si viac o Amazone o vysoko hodnotenom zloženom dreze na obrázku vyššie: Kuchynský drez Kraus Quarza séria žula.