Natieranie

Príručka pre kupujúcich: valčeky na maľovanie


Existuje mnoho projektov, ktoré umožňujú sami robiť náklady, a to bez negatívnych účinkov na výsledky. Maľovanie však nie je jedným z nich. Ak chcete dosiahnuť profesionálne vyzerajúce výsledky, musíte začať s kvalitným spotrebným materiálom vrátane farieb, štetcov a valčekov.

Pravdepodobne siahnete po štetci pri rezaní alebo maľovaní, ale zakrytie väčšiny steny alebo stropu farbou sa stáva oveľa jednoduchšou a rýchlejšou prácou pri použití valčeka. Nielen to, ale ten správny valec sa nanáša hladko a rovnomerne, takže vám nezostanú ťahy štetcom, škvrny alebo iné nedostatky.

Zatiaľ čo vyzdvihnutie najlepšieho maliarskeho valčeka v obchode znie dosť jednoducho, preplnená ulička rámov a krytov valčekov sa môže premôcť. Ak začnete s nasledujúcou príručkou, môžete zefektívniť proces rozhodovania. Načrtli sme, na čo treba pamätať pri hľadaní správneho nástroja, a dokonca sme prebrali spätnú väzbu od domácich domácich majstrov, aby sme našli tie najlepšie valčeky na dosiahnutie vynikajúcich výsledkov pri ďalšom projekte farieb.

1. Vyberte ľahko uchopiteľný rám valca.

Rám valca - kostra tohto opakovane použiteľného maliarskeho nástroja - je v podstate pohodlná plastová rukoväť spojená s valčekovou klietkou (časť rámu, ktorá sa zasúva dovnútra krytu valca). Zvyčajne majú klietky na oboch koncoch plastové viečka nesúce kompresné kovové „rebrá“, ktoré zapadajú do krytu a držia ich bezpečne na svojom mieste, nájdete však aj rámy s robustnými plastovými klietkami.

Valčekové rámy sa pre pohodlie predávajú v súpravách s krytmi, ale pri samostatnom nákupe máte väčšiu kontrolu nad kvalitou svojich dodávok. Pri porovnávaní snímok vyhľadajte tieto voliteľné funkcie:

 • Ergonomická rukoväť. Ak očakávate, že budete tráviť veľa času maľbou, dokonca iba vo viac ako jednej miestnosti, oplatí sa zaplatiť trochu viac za ergonomickú rukoväť, ktorá je tvarovaná tak, aby sa znížilo namáhanie zápästia.
 • Guľkové ložiská. Kvalitné valčekové rámy majú guličkové ložiská, ktoré zaisťujú hladký valivý pohyb a dokonalejšiu farbu.
 • Závitová rukoväť. Aj keď sa vyskytuje na väčšine rámov s valčekmi, skontrolujte, či nie sú závity alebo spony na spodnej časti rukoväte, aby ste mohli pripevniť predlžovaciu tyč pre riešenie stropov alebo vrchov stien.

2. Zúžte podľa možností dĺžku valca.

Valčekové rámy a kryty sa dodávajú v niekoľkých rôznych dĺžkach (a zatiaľ čo väčšina rámov prichádza v pevnej šírke valca, niektoré z veľkých rámov sú nastaviteľné, pomocou malých svoriek alebo hrotov pripevnite kryt namiesto klietky). Ak chcete robiť svoju prácu správne, budete musieť prispôsobiť dĺžke rámu a krytu valca.

 • 9-palcové valce sú najlepšou veľkosťou pre väčšinu projektov, ktoré sa venujú DIYersom. Pre začiatočníkov sa tieto valčeky ľahko zmestia do 5-galónovej nádoby na farby. Navyše sú dostatočne veľké na to, aby zakryli vzorkovnicu stien v jednej rolke nie pokiaľ sú obtiažne ovládateľné orezávanie a ďalšie podrobnosti.
 • 12-palcové alebo dlhšie valčeky môžu byť trochu ťažké a ťažkopádne, a preto ich profesionáli častejšie používajú ako kutilov. Ak však skutočne potrebujete ponáhľať úsek steny v zhone, môžete si vybrať niektorý z týchto nadrozmerných valcov.
 • 6- alebo 7-palcové valce sú vhodné na maľovanie podlahových líšt alebo drobného nábytku. Tieto valce sú užitočné aj na vstup do rohov alebo na dosah za toaletu, aby vymaľovali stenu.
 • 4-palcové mini valce sú skvelé na doplnky, drobný nábytok, úzke priestory alebo na dôkladnú prácu s príslušenstvom, parapetmi alebo inými prekážkami. Hodia sa tiež na maľovanie vnútorných častí skriniek alebo knižníc.

3. Vyberte si ten správny materiál krytu valca podľa farby a projektu.

Obaly sa dodávajú v piatich bežných materiáloch, ktoré sa líšia v závislosti od toho, s akou farbou pracujú najlepšie, s tým, ako veľmi dobre držia a s textúrou, ktorú vytvárajú.

 • Vlnené alebo mohérové ​​poťahy na valce, s prírodnými vláknami, sú tou najlepšou voľbou pre nanášanie farieb na báze oleja, ale dobre fungujú s akoukoľvek povrchovou úpravou a hladko pokrývajú rôzne povrchy. Vlna zachytáva veľa farby a poskytuje tak vynikajúce pokrytie iba jedným náterom.
 • Syntetické kryty kolies- vrátane polyesteru, nylonu alebo Dacronu - sú tou pravou voľbou pre latexové farby na báze vody, pretože odolávajú rohoži. Môžete použiť syntetický poťah s akoukoľvek farbou a na väčšinu povrchov. Hoci syntetika nezachytáva a neudrží toľko farby ako vlna, vo všeobecnosti je veľmi trvanlivá.
 • Poťahy na valčeky, ktoré kombinujú vlnu a polyester je možné použiť s akýmkoľvek typom farby a akoukoľvek farbou, takže sú skvelou voľbou, ak často prepínate medzi výrobkami na báze oleja a vody. Tieto všestranné kryty kolies poskytujú to najlepšie z oboch svetov: Zberajú veľa farieb a vydržia dlho, ak sa o ne správne postarajú.
 • Novšie na scénu maľovania, poťahy z mikrovlákna (identifikovateľné diagonálnymi pruhmi na plyšovom obale) pracujú s latexovými, ako aj olejovými farbami s matným, škrupinovým alebo saténovým povrchom. Tieto valce poskytujú veľmi hladký povrch, takmer ako keby boli nastriekané, a sú vhodné iba na povrchy bez väčšej textúry. Na dosiahnutie rovnomerného výsledku pomocou valca z mikrovlákna je však trochu náučná krivka, pretože zachytávajú a uvoľňujú viac farby, než je priemerný poťah, takže pred lepením na steny si vyskúšajte kartón alebo iný vyhodený povrch.
 • Penové kryty valčekov netrvajú tak dlho, ako ostatné možnosti, a preto sa niekedy považujú za obaly na jedno použitie. Sú najvhodnejšie na valcovanie pololesklých alebo vysoko lesklých latexových farieb na hladké povrchy, ktoré nie sú príliš štruktúrované. Použite ich na rýchle úpravy na obloženie, podlahových lištách, nábytku alebo iných malých projektoch.

Budete tiež chcieť zvážiť jadro krytu valca; dobrý je vyrobený z nejakého druhu živice alebo plastu. Lacné valce majú lepenkové jadrá, ktoré sa nedržia dobre a často sa po niekoľkých použitiach rozpadnú.

4. Vedieť, čo zdriemnutie potrebujete pre svoj povrch.

Noha krytu valca sa vzťahuje na dĺžku jeho vlákien, čo je ďalšie dôležité rozhodnutie na základe daného projektu. Rôzne zdriemnutie je dobré pre rôzne povrchy. Spravidla platí, že čím kratšia je zdrižka, tým hladší povrch budete používať. Použitie dlhého vlasu na hladkom povrchu má tendenciu vytvárať hrbolatý povrch, zatiaľ čo krátky vlas na drsnom povrchu sa často roztrhá alebo vrhá vlákna do farby.

 • Nap palca zdriemnuť je najlepší pre veľmi hladké steny, stropy, stolárstvo a iné povrchy bez textúr, vrátane kovu.
 • 3/8-palcový zdriemnutie je vhodný pre ľahko štruktúrované povrchy vrátane väčšiny vnútorných stien.
 • ½ palca zdriemnuť je vhodná dĺžka pre stredne štruktúrované steny, obklady a maľované tehly alebo betón.
 • ½ palca zdriemnuť je najvhodnejší pre povrchy s veľkým povrchom, ako sú holé tehly alebo betón alebo s textúrami vnútorných stien, ako sú stropy s popcornovou štruktúrou.
 • 1 palec nap a vyššie je užitočný pri maľovaní štuku, škvárových blokov alebo hrubých tehál.

- VYBERAJÚCE RYCHLOSTI S MALOU RÝCHLOSTI

Hľadáte najlepší maliarsky valec? Ďalej nehľadaj. Tieto komponenty valčekov - univerzálny rám, štandardný kryt valčeka a spoľahlivý kryt mini valčeka - nielen spĺňajú naše štandardy, ale tiež získavajú rave od domácich majstrov, ktorí trávia veľa času maľovaním.

1. 9-palcový valčekový rám Wooster Brush

Kvalitný kryt valca si zaslúži kvalitný rám a to je to, čo získate so štetcom Wooster Brush. Tvarovaná rukoväť sa cíti dobre a zostáva v ruke, zatiaľ čo klietka zo sklenených vlákien má pružinu s rýchlym uvoľňovaním, ktorá udržuje váš kryt valca v bezpečí, keď pracujete, potom ho uvoľníte poklepaním, keď budete pripravení na čistenie. S rámom používajte akýkoľvek 9-palcový kryt.

Šťastný recenzent zhŕňa pocity mnohých a hovorí: „Urobil som veľa maľovania, ale tentokrát som mal oveľa väčšiu prácu, a preto som sa rozhodol získať nové rukoväte kolies. Boli to úžasné! Kryt valca sa počas projektu vôbec neskĺzol; obyčajne musíte valec tlačiť späť na rukoväť každých pár plnení farby. Akonáhle budete hotoví, poťahy sa dajú ľahko odstrániť z rukoväte - len rýchly úder cez okraj nádoby na odpadky a všetko hotové! Dôrazne ich odporúčame - nebudete sklamaní. “

Dostupné na Amazone v štandardnej veľkosti 9 palcov a rovnako dobre prehodnotenej veľkosti 4 palce.


2. Rolky krytov z bieleho holubica

Na najuniverzálnejšej dĺžke a zdvihnutých deviatich palcoch a 3/8 palcoch - to je kryt valca, na ktorý sa budete obracať znova a znova. Vyrobený z derivátu nylonu, poťah White Dove zachytáva veľa farby a hodí ho do jemných alebo jemne štruktúrovaných povrchov do bezchlupových povrchov. Používajte ho na farby na báze oleja a vody, ako aj na škvrny od dreva.

Jeden šťastný kutil rave: „Tieto valčeky veľmi odporúčam. Použil som ich na zrazenú textúru a na ľahko textúrované steny. Dokonca som s nimi maľoval stropy. Absorbujú dokonalé množstvo farby. Dosť na to, aby ste pokryli svoje steny, ale nie príliš veľa na to, aby ste padli a postriekali všade. Stojí za to utratiť o niečo viac v porovnaní s lacnými. “Dostanete balík štyroch krytov kolies.

K dispozícii od Amazonu.


3. True Blue Professional 4-palcové kryty z mikrovlákna

Ponechajte toto balenie 20 krytov kolies pri ruke, aby ste zvládli všetky tie malé úlohy, ktoré sa objavujú okolo domu: dotýkanie sa stien, maľovanie podlahových dosiek alebo čalúnenia, vyhladenie škvŕn na nábytku alebo poskytnutie dekorácie na dekoráciu. Vyrobené z mikrovlákna, 4-palcové kryty koliesok True Blue Professional majú 3/8-palcový zdriemok, vďaka čomu sú vhodné pre väčšinu ľahko textúrovaných povrchov. Natierajte hladko, bez zanechania nepríjemných chĺpkov alebo vlákien. Zarovnajte kryty valčekov s obľúbeným 4-palcovým rámom valca.

Jeden spokojný zákazník hovorí: „Veľmi dobrá kvalita, najmä za cenu. Som profesionálny maliar a používam veľa rôznych krytov kolies. “

K dispozícii od Amazonu.