Steny a stropy

Vyriešený! Správna výška pre obloženie náterov


Otázka: S manželom uvažujeme o inštalácii náterov v niekoľkých izbách nášho domu, ale nemôžeme sa dohodnúť na správnej výške. Existuje dobré pravidlo?

A: Áno tam je všeobecné pravidlo toho, ako vysoko na stene sa dá spustiť obliekanie - ale viete, čo hovoria. Pravidlá sú na to aby sa porušovali. Pravda je, že si môžete urobiť obhajobu pre ľubovoľný počet výškových náterov! Ďalej uvádzame štyri najbežnejšie spôsoby, ako navrhnúť stenu so stenovým obkladom, z ktorých najbežnejší vychádza z jej pôvodného účelu.

Tradičným pravidlom je, že výška podšívky by mala byť tretinou výšky steny vrátane viečka alebo akýchkoľvek líšt.

Takže ak máte steny 9 stôp, potom bude tretí chodník vyzerať skvele. Zmenšiť na asi 32 palcov pre miestnosti s 8-noha steny.

Lakovanie je často obmedzené na spodnú časť steny, aby sa chránila omietka pod vlhkosťou.

Podľa definície sa wainscoting v skutočnosti týka akýkoľvek typ architektonického obkladu stien v dolnej časti stien vrátane beadboardu, vyvýšených panelov alebo zapustených panelov. Toto ošetrenie stien sa prvýkrát objavilo v domoch pred storočiami ako prostriedok na zabránenie poškodeniu vlhkosťou a dokonca na posilnenie izolácie. V súčasnosti je obkladanie fasád inštalované častejšie ako nie kvôli jeho dekoratívnej príťažlivosti, ale majitelia domov budú mať úžitok z jeho užitočnosti vo viac úžitkových priestoroch. Napríklad obaľovanie je bežné v bahne, kde je väčšia pravdepodobnosť, že sadrokartón bude biť.

Výška podšívky musí byť vyššia 36 až 48 palcov v miestnosti so stropom.

V miestnosti so vztýčeným stropom a 15 stenovými stenami by mal mať pravidlo tretín výšku stôp na 5 stôp. Rozšírenie náterov na tieto vysoké hodnoty by však mohlo potenciálne zdôrazniť veľkú veľkosť miestnosti. Ak sa táto výška podráždenia necítite dobre a nie je na mieste, môžete sa rozhodnúť ju znížiť do výšky, ktorá sa bude cítiť vyváženejšia - niekde v parku s hmotnosťou 36 až 48 palcov zvyčajne pracuje pre tieto podkrovné priestory.


Alebo priveďte lakovanie až na úroveň očí (alebo dokonca trochu vyššie).

Áno, vyššie obklady sú trendy! Spustenie wainscotingu dve tretiny spôsobu, ako stena môže vytvoriť ľahko textúrované, ale stále neutrálne pozadie v miestnosti, ktorá je zaneprázdnená farbami a vzormi. Je to tiež lepšia voľba pre priestory s niekoľkými kusmi nábytku tlačenými proti stenám (chaty, stoličky na chrbte krídla, dokonca aj vyššia pohovka), ktoré by inak zakrývali hornú časť kratšieho náteru. V týchto čerstvých záberoch môžete vidieť vrchné lišty dosiek ako vrchné čalúnenie a dokonca výraznú kontrastnú farbu pre samotnú hornú časť steny.


Urobte výnimky pre pracovné dosky a protistrany.

Beadboard obklady je populárna úprava steny - av niektorých prípadoch backsplash - v kúpeľniach aj kuchyniach. Ich konkrétne vybavenie prinúti majiteľov domov zvoliť iný prístup ako pravidlo jednej tretiny.

  • Napríklad obklady v kúpeľni sa môžu omotať okolo miestnosti a nakoniec sa stretnúť s protiváhou pre márnosť alebo vaňou alebo s ňou pôsobiť. V takom prípade sa majitelia domov môžu rozhodnúť predĺžiť obloženie 40 palcov od podlahy - to je 4 palce (približne výška backsplash štandardnej kúpelne) nad pracovnou doskou - alebo kým nedosiahne dno lekárskej skrinky. Ak bude fungovať aj ako spätná vôľa pre voľne stojaci vane, môže sa zdvihnúť až 8 palcov nad perom vane.
  • V kuchyni je beadboard často prenášaný až po spodok horných kuchynských skriniek, čo je 54 palcov od zeme.

Zvážte orezanie krátkej strechy okolo okien.

Windows sa dodávajú vo všetkých veľkostiach s rôznymi typmi parapetov a ozdob, takže neexistuje žiadna učebničná odpoveď na to, ako naplánovať obloženie okolo nich. Ak spodná časť okna spadne tam, kde ste odmerali jednu tretinu od steny, môžete spodnú časť okna zmerať úrovňou wainscoting.

Ale nepotí sa to: Omotávanie obkladov okolo okna vo výške, v ktorej sa cítite najlepšie, funguje aj so zvyškom miestnosti. Ak používate vyvýšené alebo zapustené panely, jednoducho ich plánujte vycentrovať podľa možnosti v priestore pod oknom.


Vyskúšajte to skôr, ako sa rozhodnete.

Ak si nie ste istí, vo všeobecnosti je lepšie ísť s menšou výškou náteru ako vyššia. Najlepším spôsobom, ako získať cit pre hotový vzhľad, je žiť s ním. Vykonajte merania a pomocou ceruzky označte navrhovanú výšku stien okolo miestnosti. Alebo označte hornú časť náteru maliarskou páskou. Do sakra, mohli by ste dokonca zachytiť veľké listy papiera, aby zobrazovali vaše panely. Nech už je váš spôsob akýmkoľvek spôsobom, uvidíte, že v tejto fáze je oveľa jednoduchšie pohybovať sa v okolí a upravovať ho, ako keď ste už elektrické náradie už rozbili.