Kuchyňa

5 dôvodov, prečo si vybrať kuchynský polostrov


V kuchyni je srdcový tep domu, miesto, kde sa zhromažďujú rodinní príslušníci a hostia, a preto by malo byť príjemné -nie prekážková dráha ľudí a prístrojov. Ak chcete zlepšiť tok a pridať štruktúru do otvoreného obývacieho priestoru, zvážte kuchynský polostrov. Okrem ostrovov, alebo častejšie, táto pripojená polovica steny dodáva priestor na počítadlo, úložný priestor a sedenie. Pekne rozdeľuje miestnosť a vytvára jednu stranu pre prípravu jedla, druhú pre relaxáciu, zatiaľ čo hudba a konverzácia voľne obiehajú.

Niekedy sa však na polostrove stáva kuchyňa stiesnená; je to koniec koncov, je to výstupok, ktorý môže vytvoriť úzky profil. Ak to chcete minimalizovať, vyberte funkcie šetriace priestor, napríklad vstavanú mikrovlnnú rúru, aby ste ušetrili miesto na stole a dokonca aj priehľadné barové stoličky, ktoré sa „rozpustia“ do svojho okolia. V skutočnosti, s trochou vynaliezavosti, môže polostrov pomôcť efektívnejším funkciám malých kuchýň.

Ak plánujete kuchársky priestor pre nový domov alebo prestavbu, tu je päť dôvodov, prečo môže byť kuchynský polostrov dokonalý.


1. Jednoduchá inštalácia zariadenia

Zatiaľ čo ostrovy - voľne stojace pultové / skladovacie / sedacie stanice, ktoré sa často nachádzajú v strede miestnosti - sú obľúbené pre priestranné kuchyne, môžu predstavovať technické výzvy. Napríklad inštalácia rúry, varnej dosky alebo umývadla na ostrove si vyžaduje tečúcu vodu, plyn a / alebo elektrinu do stredu kuchyne - čo je zložitejšia záležitosť, ako vložiť do kuchynského polostrova potrubia, káble a vodiče. na steny.


Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok zdieľaný Tessa Tillett Robbins (@tessatillettrobbins) 30. augusta 2017 o 18:18 PDT

2. Inteligentné využívanie malého priestoru

Na rozdiel od ostrova, ktorý riadi stredné pódium a dostatočný priestor na chodníky, kuchynský polostrov zaberá menej nehnuteľností. Často sa môže nachádzať mimo cesty tradičného trojuholníkového pracoviska so sporákom, umývadlom a chladničkou, zatiaľ čo v kuchyni poskytuje ďalšie miesto na prípravu jedla.


Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok zdieľaný Suriel Design Studio (@surieldesignstudio) 8. februára 2018 o 11:41 hod. PST

3. Viacúčelový dizajn

Sedenie pod previsom pracovnej dosky vytvára perfektné raňajky alebo nápojový bar. Kombinácia skriniek a zásuviek, dokonca aj zásuviek na chladničky a mrazničky, ktoré sú navrhnuté na mieru, v spodnej časti kuchynského polostrova výrazne zvyšuje možnosti skladovania. A pretože sa z tejto miestnosti vyvinul viac ako kuchársky priestor, môže polostrov dodávaný so zásuvkami, nabíjacími stanicami a ďalšími „inteligentnými“ inováciami fungovať ako domáca kancelária alebo oblasť domácej práce, ktorá je našťastie vhodná na občerstvenie.


Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok zdieľaný ANNABODE (@annabode) 30. apríla 2016 o 5:57 hod. PDT

4. Extra možnosti zábavy

Polostrovy dokážu oddeliť kuchyne od obývačiek a jedálenských priestorov a vytvoriť tak ideálny povrch pre predjedlá, predjedlá a nápoje. Hostia si môžu vybrať svoje jedlo a nápoje a potom sa ľahko pohybovať po miestnosti. Hostiteľ sa nemusí cítiť izolovane a okrem akcie sa môže zúčastňovať rozhovorov a ľahko dopĺňať bufet. Kuchynský polostrov tiež znamená, že môžete zabaviť väčšie skupiny bez obmedzenia počtu miest pri jedálenskom stole.


Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok zdieľaný používateľom @leslietunneyinteriors 15. septembra 2018 o 5:33 hodín PDT

5. Pridaná domáca hodnota

Dobre navrhnutá kuchyňa zvyšuje hodnotu vášho domu pri opätovnom predaji a polostrov môže prispieť, najmä ak optimalizujete jeho funkciu a príťažlivosť. Pretože usporiadanie polostrova vo všeobecnosti umožňuje iba jeden hlavný vstup / výstup, uistite sa, že tento priechod je široký najmenej 32 palcov a je udržiavaný bez prekážok. Vylepšite akékoľvek prirodzené okenné svetlo teplým okolitým zapusteným alebo závesným osvetlením stmievačov. Ak už máte kuchynský polostrov a práve predávate svoj domov, používajte ho pri inscenácii dômyselne: Dajte pozor, aby ste neprehľadali a zabezpečili čerstvé kvety alebo ovocnú misku, aby vás uvítali.