Trávnik a záhrada

Rádio: Rýchle tipy na potiahnutie buriny


Bujné buriny kradnú vodu a cenné živiny z pôdy - každý deň sa pestujú. Postupujte podľa týchto tipov, aby ste ich čo najbolestivejšie odstránili.

Vypočujte si ON PULLING WEEDS alebo si prečítajte nižšie:

Najprv sa snažte vytiahnuť burinu, keď sú malé a ich korene sú slabšie. Ak urobíte rýchly prechod po záhrade každý druhý deň, bude trvať len pár minút, kým vytiahnete najnovšie buriny.

Nesnažte sa však ponáhľať na túto úlohu: Chyťte každý burinu jednotlivo za jeho základňu a potom pomaly a rovnomerne potiahnite, aby ste uvoľnili korene z pôdy, aby ste nezanechali žiadnu časť dozadu a dorástli späť.

Ak burinu potiahnete krátko po zalievaní rastlín, keď je pôda vlhká, je pravdepodobnejšie, že celá burina vyjde z koreňov.

Niektoré tvrdohlavé buriny, napríklad kanadský bodliak, vysielajú hlboké korene a majú pichľavé stonky, čo sťažuje ich vytiahnutie. Pri ich riešení siahajte po ostrých nožniciach alebo nožniciach s dlhým ovládaním a strihajte ich. Korene zostanú stále, ale odstránenie celej rastúcej časti rastliny znamená, že už nemôže prijímať slnečné žiarenie, ktoré potrebuje na prežitie.

Rádio je 60-sekundový tip na vylepšenie domácnosti, ktorý sa vysiela na viac ako 186 staníc na 75 trhoch v celej krajine. Kliknutím sem sa prihlásite na odber, aby ste mohli automaticky dostávať každú novú epizódu hneď po jej príchode - úplne zadarmo!