Natieranie

6 tipov na úspešné použitie základného náteru magnetickou farbou


Tak veľa nových produktov pre domácnosť vyjde každý deň, je ťažké držať krok so všetkými. Vedeli ste o základnom nátere magnetických farieb? To je správne. Je to základný náter s malými časticami železného prachu, ktoré sú zmiešané. Naneste niekoľko vrstiev na svoju stenu a v podstate sa otáčate po tenkej vrstve kovu - na ktorú sa budú držať magnety (a poznámky alebo fotografie, ktoré drží).

Pred nanášaním latexových interiérových farieb vo farbe podľa vášho výberu použite tento náter na prakticky akomkoľvek povrchu a možnosti sú nekonečné. Dvere sa stávajú poznámkovými kartami, zatiaľ čo steny sa menia na flexibilné steny galérie. Ale otvorte plechovku a rýchlo uvidíte, že sa produkt líši od bežných farieb niekoľkými dôležitými spôsobmi. Predtým, ako začnete používať základný náter magnetických farieb, majte na pamäti túto radu, aby ste zaistili úspech.

To, čo robí tento základný náter magnetickým, sú malé kúsky práškového železa, ktoré obsahuje. Špeciálny základný náter sa môže a bude oddeľovať, ak bude sedieť príliš dlho, takže pred začatím projektu sa budete chcieť uistiť, že je dobre premiešaný a čo najskôr vymaľovať, aby sa predišlo usadzovaniu.

Predtým, ako pôjdete domov, požiadajte úradníka u dodávateľa farieb alebo v domovskom opravárenskom stredisku, aby vám potriasli farbou. Keď ste pri tom, otvorte plechovku, aby ste sa uistili, že je primer správne premiešaný. Mohlo by sa tým ušetriť zbytočnému spiatočnému výletu do obchodu. Alebo, ak ste si objednali dodanie, vynechajte miešadlo na drevo (ručné miešanie pravdepodobne neurobí trik) a spoločnosť Intsead dosiahne dobrý mix pomocou vŕtacieho príslušenstva, ako je Edward Tools Paint a Mud Mixer, ktoré je k dispozícii na Amazone.

Na rozdiel od bežných náterových hmôt je základný náter magnetickej farby veľmi hrubý a lepkavý. Ľahko rozstrekuje a nevisí na kefu rovnakým spôsobom, ako to robí bežný náter. Inými slovami, neporiadky sú jednoduchý urobiť. Súčasne, ak ho náhodou získate niekde, kde ho nechcete, je veľmi ťažké utrieť základný náter magnetickým náterom. Vyvarujte sa dôkladnému vyčisteniu pomocou kvapiek a starostlivého maskovania všetkého.

Upozornenie na hlavolam! Magnetický základný náter je dodávaný iba v tmavých farbách (čierna a šedá), ale jeho pokrytie viac ako dvoma vrstvami pravidelného náteru výrazne zhoršuje jeho magnetizmus. Samozrejme, maľovanie svetlých farieb na tmavé farby (najmä ak je obmedzené na dve vrstvy), musí nechať prejsť niektoré zo základných vrstiev. Ak chcete, aby bol váš magnetický povrch biely, pastelový alebo neónový, začnite sivým magnetickým základným náterom, ak ho nájdete - ale viete, že s konečnými výsledkami nemusíte byť spokojní. Bezpečnejšie stávky sú stredné až tmavé vrchné farby.

Jeden populárny výrobca tvrdí, že nanášanie troch tenkých vrstiev je lepšie ako nanášanie dvoch ťažkých vrstiev. Ale nezastavujte sa tam: Odporúčam vám pridať toľko tenkých vrstiev, koľko si môžete dovoliť. Každý nový kabát dodáva ďalšiu mieru magnetickej energie.

Spomenuli sme, že základný náter na magnetické farby je špinavý? Chlapče, po použití tohto základného náteru je ťažké vyčistiť štetec! Možno by bolo lepšie kúpiť si lacnú kefu, ktorú by vám potom nevadilo vyhodiť. Aj keď pravdepodobne nebudete chcieť nosiť rukavice počas celého projektu, veľmi odporúčam ich čistenie. Inak budete mať na rukách čierne šmuhy, až kým sa nedostanete na pemzu.

Magnetický základný náter funguje tak, ako je inzerovaný, ale nepriťahuje magnety, ale napríklad oceľový plech. Najlepšie výsledky dosiahnete použitím silných magnetov, ktoré nie sú príliš ťažké - nájdete ich v remeselníckom obchode a pomocou viac ako jedného magnetu môžete držať niečo ťažšie ako jeden list papiera. Zábavný periférny projekt pre domácich majstrov je maľovať alebo lepiť veci na ten istý druh obyčajných magnetov, ktorý nájdete v remeselníckom obchode.

Celkovo možno povedať, že základný náter magnetických farieb je vynikajúcim produktom pre domácich majstrov. Môže vám pomôcť vytvoriť spôsob, ako zobraziť a usporiadať veci takmer na akomkoľvek povrchu. Len dodržujte svoje očakávania rozumné a dodržiavajte vyššie uvedené rady.

Nakupujte výrobky s magnetickým základným náterom, ako je napríklad magnetický základný náter Rust-Oleum, online (pohľad na Amazon) alebo v miestnom obchode na zlepšenie domova.