Interiérový dizajn

Všetko, čo potrebujete vedieť o sedačkách


Pokiaľ ide o útulnosť, nič sa nezhoduje s okenným sedadlom. Tieto lavičky sú zasadené oproti sklu, ohraničené na oboch stranách úzkymi stenami a sú dostatočne vybavené vankúšmi a vankúšmi. Poskytujú pohodlie a relaxáciu a zároveň poskytujú výhľad na vonkajší svet. Ak vám myšlienka stočenia s dobrou knihou alebo sústo do jedla v teple okenného sedadla vyžaduje, aby ste si jednu pridali do svojho domu, čítajte ďalej. Dáme vám vedieť, ako vytvoriť nádherné sedenie v okne takmer pri akomkoľvek rozpočte.

Popularita okna nie je ničím novým. Prvé - malé, ozdobené, neskĺzavé pohovky umiestnené pred vysokými oknami s viacerými oknami - boli počas britskej gruzínskej éry (1714 - 1830) zúrivosťou elity. Pýšili sa všívanými sedadlami potiahnutými luxusnými textíliami, ktoré sa často vyberajú tak, aby zodpovedali závesom salónov a spoločenských miestností.

Nadčasový pôvab pohodlného miesta pred oknom sa neobmedzuje iba na to, že britské obdobia - klasické, moderné a dokonca rustikálne americké architektonické štýly - všetky používajú sedadlá okien. Tie, ktoré sú dnes zabudované do domácností, sú možno ešte lákavejšie ako ich predchodcovia, pretože sú často zasunuté do zapustených výklenkov, čo zvyšuje pocit súkromia a bezpečnosti.


Pri navrhovaní sedačky do okna začleňte podrobnosti, vďaka ktorým bude príjemná a príjemná. Nasledujúce návrhy a dekorácie
pomôžu tečúcou kreatívnou šťavou.

  • Zvážte pridanie zásuviek alebo kociek pod lavicu na uloženie kníh, hračiek, šitia alebo iných predmetov. Môžete tiež prepašovať v skladoch s zapustenými policami na vnútornej strane výklenkov. Je vhodné mať veci, ktoré budete používať pri sedení, po ruke, ale pri väčšom počte skladov by sa táto oblasť pod sedadlom nemala stratiť.
  • Nepoužívajte šetriť na vycpávky. Vankúš sedadla by mal mať hrúbku minimálne tri palce. Ak plánujete sedieť nabok a opierať sa o jednu stenu, budete chcieť pridať veľké vankúše. Valčeky podložky sú skvelým doplnkom do strán.
  • Vylepšite príťažlivosť sedadla sedadla pomocou priedelu - spadnutej (spodnej) plochy stropu. Priedely nad okennými sedadlami sú často klenuté pre odľahlý pocit, ale môžu tiež bežať priamo naprieč z jednej strany výklenku na druhú.
  • Vystrihnite zabudované sedadlo do okna pomocou lišty, ktorá sa zhoduje so zvyškom priestoru na súdržnosť - nechcete, aby sedadlo vyzeralo ako dodatočne premyslená. Použite tú istú základnú dosku okolo spodnej časti sedadla a farbu alebo morenie dreva prispôsobte. Zladenie textílie vankúša sedadla do vankúša alebo závesu tiež zjednocuje vzhľad.
  • Nainštalujte hlboký parapet. Parapet široký 8 až 10 palcov ponúka ďalšiu miestnosť pre knihy, črepníkové rastliny alebo vázy.
  • Pripojte vstavané lavice pozdĺž bočnej strany okna k raňajkám, ktoré slúžia ako neformálne posedenie pre jednu stranu vášho stola.
  • Nainštalujte žalúzie alebo závesy blokujúce svetlo, ktoré je možné zatvoriť v najteplejších častiach dňa, ak máte okno orientované na juh.
  • Falošné sedadlo. Nemôžete spravovať zabudovanú výklenok? Vytvorte pohodlný pôžitok z okna sedadla pomocou inteligentných zdobenie techniky. Jednoduchým umiestnením dvoch vysokých predmetov, ako sú police na knihy, skrinky alebo vysoké topánky na obidve strany okna, a umiestnením lavice alebo dokonca robustnej cédrovej truhlice medzi nimi, sa do miestnosti dostane pocit sedadla sedadla.

Cena, ktorú zaplatíte za nové sedadlo v okne, sa veľmi líši v závislosti od veľkosti, materiálu a toho, či ho postavíte sami alebo si prajete tesára. Základné, profesionálne inštalované päťstopové sedadlo v zapustenej výklenku vás zavedie medzi 2 500 až 3 500 USD a získa vám lakovanú jednotku vyrobenú z preglejky najvyššej kvality; očakávajú, že zaplatia ďalších 300 až 1 500 dolárov za morené drevo. Keď začnete pridávať vlastné funkcie a zložité doplnky, ako napríklad vstavané knižnice, elektrické zásuvky a svetlá na čítanie, môžete ľahko zaplatiť až ďalších 1 000 dolárov.

Postavením okna sedadla sa ušetrí podstatne. Vyššie popísané jednoduché päťmiestne sedadlo v okne bude mať približne 250 dolárov na materiály na natieranú preglejku a 500 až 1 000 USD na tvrdé drevo. Inštalácia vopred vyrobených skriniek na sedadlo vám ušetrí prácu, ale pridá ďalších 100 až 350 dolárov v závislosti od nákladov na skrinku. Samozrejme, ak usporiadate vysoký nábytok na vytvorenie umelej výklenku a na sedadlo použijete céderovú hrušku tety Márie, budú vám iba náklady na vankúš a vankúše.


Ak ste niekto s dokonalými stolárskymi zručnosťami, mali by ste byť schopní zostaviť a orezať sedadlo pre domácich majstrov, na ktoré budete hrdí ako ústredné miesto v miestnosti. Okenné sedadlá sú väčšinou vyrobené z tvrdého dreva alebo z preglejky, ale pekný vzhľad vám môžu poskytnúť aj vopred vyrobené skrinky a lavice. Majte na pamäti nasledujúce tipy, aby ste mohli začať dobre.