Ako na to a rýchle tipy

Dos a nie je lepenie sadrokartónu


Profesionálne posádky na lepenie sadrokartónových dosiek na to vyzerajú tak ľahko: Pohybujú sa rýchlo, slather Compound na každom kĺbe a nechte nechať, a nechať za stenami, ktoré sú ultra-hladké. Aj keď lepenie sadrokartónu nie je náročná úloha, dokonalý povrch môže byť ťažko eso. že vyžaduje správne techniky, vhodné nástroje a trpezlivosť. S nasledujúcimi pokynmi - a malou pomocou od spoločnosti Hyde Tools - budete okamžite nalepovať steny ako profesionáli.

Dajte svoju elektrickú vŕtačku do práce.

Pred začatím lepenia musí byť bahno sadrokartónu hladké a bez hrudiek. Ručné miešanie práškovej zmesi a vody je časovo náročné a nemusíte vypracovať všetky kúsky prášku, ak sa dostatočne dlho nemiešate. Namiesto toho použite miešaciu zmes, ako je napríklad miešadlo Hyde Tools 'Stir Whip, pripojené k ťažkej vŕtačke na pol ½ palca, aby sa zmes zmiešala, až kým nedosiahne konzistenciu arašidového masla. Dokonca aj vopred zmiešané bahno (vždy dobrý nápad) môže ťažiť z výbuchu strojového miešania, pretože sa mohlo usadiť v nádobe.

NIKDY nekúpte nesprávne bahno pre svoj projekt.

Jednou z najčastejších chýb, ktoré sa nové zúženia urobia, je výber nesprávneho bahna. Na začiatočný náter a na každú ďalšiu vrstvu použite „univerzálnu“ alebo „tuhnúcu“ zmes.leč konečný plášť. Viacúčelová zmes ide hladko a dobre drží na spojoch a sadrokartónovej páske. Pri konečnom nátere však prejdite na „vrchnú“ zmes, ktorá vytvára jemný povrch a ľahko pieskuje.

Pokiaľ nie ste skúsený kužeľ, vyhýbajte sa „rýchlo tuhnúcemu“ alebo „horúcemu“ bahnu, ktoré veľmi rýchlo schne. Horúce bahno sa dá postaviť skôr, ako ho budete mať možnosť vyhladiť a zanechá tak veľa ďalšieho brúsenia.


DO vyplňte široké škáry.

Medzery 1/8 palca alebo širšie medzi sadrokartónovými panelmi môžu poskytnúť inštalácii sadrokartónu amatérsky vzhľad, ale medzery nie sú na konci sveta. Stačí ich vyplniť skôr, ako začnete pracovať. Pretože zlúčenina použitá na ich vyplnenie má tendenciu zmenšovať sa, môže spôsobiť, že sa papierová páska (a celý počiatočný náter) zvlní, ak vyplníte medzery súčasne s aplikáciou počiatočného náteru pásky. Ak ty Prefill medzery, a nechať ich zaschnúť pred nanesením pásky, zlúčenina v medzerách nebude mať negatívny vplyv na pásku.

Na vyplnenie medzier použite všestrannú zmes a malý flexibilný tmel, ako napríklad čierny a strieborný 2-palcový nôž spoločnosti Hyde Tools. Pri predplňovaní škár starostlivo zatlačte zmes priamo do škáry a potom prebytočné množstvo utrite čepeľou stieracieho noža - nechcete, aby sa na povrchu sadrokartónu nenachádzali žiadne nánosy bahna. Pred nanesením prvého lepiaceho náteru nechajte škáry úplne zaschnúť (24 hodín).

NEPRESAHUJTE pásku zo sadrokartónu.

Aplikácia jednej vrstvy papierovej pásky pomôže minimalizovať akúkoľvek šancu, že skončí vydutím v dokončenej stene. Začnite použitím tenkej vrstvy zmesi na jeden zvislý spoj pomocou kvalitného noža, ako je flexibilný čierny a strieborný nôž z nehrdzavejúcej ocele od spoločnosti Hyde Tools. Jeho flexibilná čepeľ rozloží blato rovnomerne na kĺby. Potom ihneď po nanesení bahna na celú dĺžku jedného zvislého spoja umiestnite prúžok papierovej pásky (asi o dva palce kratšie ako spoj) cez mokré blato. Ťahajte kĺbový nôž hladko a pracujte od stredu pásky po oba konce, aby ste pásku bezpečne uložili do bahna. Opakujte so všetkými zvislými spojmi. Ak páskujete vodorovné škáry, odrežte pásku tak, aby zapadla medzi zvislé škáry bez prekrývania. Ak sa prekrývajú, pravdepodobne zanechajú hrbole.

Urobte kroky na zníženie neporiadku spôsobeného vlhkou zmesou.

Pri páske zistíte, že striekance sadrokartónových zmesí idú takmer všade: vo vlasoch, na odevoch a na všetko ostatné v miestnosti. Noste čiapku, ochranné okuliare (bodláky zo sadrokartónu!) A staré oblečenie, ktoré môžete vyhodiť, keď budete hotoví. Z miestnosti vyberte nábytok a podlahu zakryte plachtou.

Počas nanášania každého náteru zmesi NEPRESAHUJTE otvory na nechty ani skrutky.

Zakrývanie hlavy spojovacieho prvku vyžaduje iba kúsok zmesi. Vyhlaste zmes pomocou 6-palcového spoločného noža. Akýkoľvek bahno nad uzáverom by malo mať akékoľvek blato - stena okolo neho by mala byť úplne čistá. Poutierajte nôž po druhýkrát v inom smere iným smerom, aby ste odstránili prebytočné bahno.

NEREZUJTE bubliny, ktoré sa tvoria v papierovej páske.

Po vyschnutí počiatočného náteru skontrolujte, či na papierovej páske nie sú bubliny. Tieto indikujú, že na stene pod páskou nebolo dosť bahna alebo že ste možno nestlačili pásku dostatočne pevným nožom. Neboj sa: Tieto bodky môžete odstrániť. Na orezanie okraja bubliny použite ostrý nástroj, ako je napríklad 18 mm nástrojový nôž Auto-Lock spoločnosti Hyde Tools, ktorý obsahuje odlamovacie nože, a potom odstráňte uvoľnený kus pásky. Na bublinu naneste kúsok čerstvého bahna, vyhlaďte a nechajte uschnúť.

NIKDY nenanášajte ďalšiu vrstvu bahna na kúsky suchej zmesi.

Aj keď je dôležité vyhladiť zmes každým náterom, je bežné, že skončí s niekoľkými ľahkými hrebeňmi spôsobenými nadmerným bahnom, ktoré uniklo rohom noža a vysušilo sa. Tieto by mali byť okrem akýchkoľvek neúmyselných škvŕn zlúčeniny odstránené pred nanesením ďalšieho náteru. Zoškriabte ich pomocou lepiaceho noža, napríklad 8-palcového noža na nehrdzavejúcu oceľ z nehrdzavejúcej ocele spoločnosti Hyde Tools. Namiesto ťahania noža, ako to robíte pri rozprestieraní zmesi, jednoducho zatlačte okraj čepele pozdĺž steny, aby ste zoškrabali všetky tvrdené kúsky zmesi.


Nanášajte viac tenkých vrstiev namiesto hrubého náteru bahna.

Najväčšie tajomstvo profesionálneho dokončenia? Namiesto jednej alebo dvoch ťažších vrstiev naneste tri alebo viac vrstiev veľmi tenkej zmesi. Áno, je potrebné, aby zmes zaschla, ale nesnažte sa ponáhľať proces lepenia sádrokartónových náterov nanesením menšej hrúbky vrstvy. Ak tak urobíte, iba sa predĺži čas brúsenia a nikdy nebudete schopní dosiahnuť dokonale hladké škáry. Rovnako tak sa zmes v priebehu sušenia mierne zmenšuje, takže hrubé vrstvy majú tendenciu pracky a osnovy, takže vám zostávajú kalené, hrboľaté neporiadky.

Nezabudnite vyčnievať z kĺbov.

„Perie“ spočíva v aplikácii náteru z bahna a potom pomocou lepiaceho noža na vyhladenie okrajov zmesi tak tenkých, že je ťažké zistiť, kde sa blato zastaví a začne stena. Je to technika, ktorá vyžaduje prax a kvalitné nástroje. Vo väčšine situácií s perím poskytuje najlepší 10-palcový lepiaci nôž, ako napríklad 10-palcový nôž spoločnosti Hyde Tools, projekt Blue Steel Extruded Backing Taping Knife, najlepšie výsledky. Držte nôž pod uhlom 45 stupňov a použite mierny tlak - len tak, aby ste vyhladili okraj, ale nie dosť, aby ste v bahne urobili hrebeň.

Na každú stranu tupých spojov pridajte ďalší riadok bahna.

Zatiaľ čo štandardné škáry sadrokartónových dosiek (kde sa stretávajú dlhé okraje dvoch panelov), majú skosenie v továrni, v ktorom je uložený štvorpalcový povlak z kompozitného materiálu, tupé spoje (kde sa stretávajú konce dvoch panelov) sa tak nestýkajú. Tam, zlúčenina, ktorú aplikujete, má tendenciu hromadiť sa nad spojom. Ak chcete, aby boli tieto spoje menej viditeľné, naneste prvú vrstvu blata a papierovej pásky obvyklým spôsobom, ale naneste dva ďalšie riadky - 8 až 10 palcov široko na obidve strany druhý bahno. Takto získate riadok so šírkou 20 až 30 palcov cez kĺb zadku. Rozložením zmesi na väčšiu vzdialenosť bude spoj menej viditeľný. Pri každom nasledujúcom plášti pokračujte v rozdeľovaní bahna rovnakým spôsobom po celom kĺbe.


NEPOUŽÍVAJTE piesok skôr, ako ochránite seba a svoj domov.

Váš vrchný kabát zaschol a pravdepodobne budete chcieť vidieť, ako hladký povrch skončil, ale nezačnite brúsiť, kým nemáte na mieste ochranu pred prachom. Pásku z plastu potiahnite cez dvere, prieduchy a registre, aby ste zabránili filtrácii prachu zo suchej steny po zvyšku domu. Noste staré oblečenie, klobúk, ochranné okuliare a respirátor. Prach zo sadrokartónu je neuveriteľne invazívny. Bude sa držať všetkého a dokonca nebude cestovať, ak si nebudete dávať pozor.

Ak máte veľa brúsenia, je dobré investovať do profesionálnej bezprašnej pólovej brúsky od spoločnosti Hyde Tools. Táto brúsna podložka sa pripája k obchodnému vákuu, ktoré nasáva väčšinu prachu, keď vyhladíte steny zhora nadol. Aj keď by ste stále mali nosiť nejaké ochranné pomôcky, bezprachová tyčová brúska odstráni až 99 percent prachu zo sadrokartónu, ktorý sa inak dostane do vzduchu.

Tento obsah vám prináša spoločnosť Hyde Tools. Jeho fakty a názory sú názory a názory spoločnosti BobVila.com.