Trávnik a záhrada

5 vecí, ktoré by ste mali vedieť o kŕmení vtákov v zime


Záhradné vtáky pozorované v zime sú populárnou zábavou, ktorá vám umožňuje príjemnú dávku prírody v najtvrdších ročných obdobiach. Aj keď existujú rôzne teórie o tom, či je v zimnom období najlepším záujmom voľne žijúcich vtákov kŕmiť ich počas zimy, väčšina výskumov naznačuje, že umiestnenie krmiva pre vtáky na záhrade zvyšuje ich šance na prežitie, keď chladné podmienky môžu spôsobiť ich prirodzenú stravu. , Taktiež dáva vtákom lepšiu pozíciu na úspech, keď sa počasie zahreje a začne sa rozmnožovanie. Ak teda túto sezónu pripravujete jedlo pre vtáky vo svojom vlastníctve, majte na pamäti týchto päť tipov - budete mať istotu, že vaše úsilie bude v konečnom dôsledku prínosom pre vašich pernatých priateľov.

Ak kŕmite vtáky v zime, dajte im to najlepšie, najčerstvejšie jedlo, aké si môžete dovoliť. Lacnejšie značky obsahujú výplne a osivo na odkladacej priehradke môže byť mimo svojho hlavného sídla - ani v prípade zdravých vtákov. Budete vedieť, či je semeno nižšie alebo pokazené, ak zistíte, že hojnosť zostala neobsiahnutá na zemi pod kŕmením. Ak áno, podávač vyprázdnite, dôkladne ho vyčistite a naplňte ho novým vysoko kvalitným osivom.

Rôzne vtáky majú rôzne požiadavky a preferencie, pokiaľ ide o stravovacie a stravovacie návyky. Na prilákanie rôznych druhov vtákov v zime použite rôzne druhy potravín a niekoľko druhov krmív zavesených na rôznych úrovniach - rôzne vtáky jedia v rôznych výškach. Poskytnutie niekoľkých oblastí na kŕmenie zabráni preplnenosti, zníži negatívne interakcie medzi konkurenčnými druhmi a zníži pravdepodobnosť, že si navzájom šíria chorobu.

Pri umiestňovaní kŕmidiel pre vtáky sa uistite, že neúmyselne nevytvárate vtáčie bufet pre takéto jastraby, mývaly, hady a líšky. Kŕmidlá umiestnite niekoľko stôp od prirodzeného krytu stromov a kríkov, aby sa vtáky mohli v prípade zálohy schovať, ale dosť ďaleko od nich, aby tam dravci nemohli na nich čakať. Okolo oblasti podávača by ste tiež mohli poskytnúť nejaké oká alebo dočasné oplotenie, ktoré pomôžu udržať dravcov na uzde. Taktiež sa vyhýbajte ponúkaniu vtáčích semien na zemi, pretože sa tým ľahšie lovia vtáky.


Kŕmidlá pre vtáky udržiavajte starostlivo čisté tým, že počas zimnej kŕmnej sezóny dôkladne opláchnete ich mydlom a 10% roztokom bez chlóru alebo ak zistíte, že vtáky boli vypnuté z potravy (môže sa pokaziť). Vyčistite tiež všetky zvyšky a neobalené semeno zo zeme okolo a pod kŕmnymi vozmi; neobsiahnuté vtáčie semeno môže zhniť alebo plesniť, čo by mohlo byť škodlivé pre vtáky, ktoré ho jedia. Po búrokach odstráňte sneh z kŕmnych vozov, aby semená boli suché a aby k nim mali prístup vtáky. Odložte sneh na zem okolo krmítka, aby mali vtáky tiež prístup k rozliatiu semena.

V zime sa vtáky musia správne skladovať, aby boli čerstvé a bezpečné pred chybami, hlodavcami a inými voľne žijúcimi živočíchmi, ktorí môžu tiež hľadať jedlo. Skladujte všetky semená na chladnom a suchom mieste, ako je garáž, prístrešok alebo krytá veranda. Použite uzavretú nádobu, napríklad veľkú plastovú vaňu alebo kovovú nádobu na odpadky s vekom. Doplňovanie krmív v zime bude jednoduchšie, ak si vyberiete nádobu, ktorá je ľahko dostupná, keď máte na sebe objemné rukavice a výstroj; majte po ruke veľkú lopatku.