Natieranie

Vyriešený! Najlepšie farby pre stropy


Otázka: Chcel by som znovu natrieť šedý sádrokartónový strop v mojej štúdii čerstvým bielym, aby sa rozžiarila miestnosť. Sú drahšie výrobky označené ako „stropná farba“ skutočne tou najlepšou farbou pre stropy, alebo existuje lacnejšia možnosť?

A: Aj keď označenie „stropná farba“ by mohlo viesť k tomu, že je to jediná životaschopná farba na stropy, táto špeciálna farba (od 15,98 dolárov za galón od značiek ako Valspar, dostupná na Lowes) nie je nič iné ako bežné farby formulované s viskozitou, lesklé , a farebné možnosti, ktoré umožňujú proces natierania stropov bez kvapiek a nízky vzhľad kľúča, ktorý je žiaduci na stropoch. Tieto drahšie farby si prácu určite dobre poradia, ale ak chcete ušetriť 2 až 3 doláre za galón, môžete si zvoliť pravidelnú farbu so zmesou vlastností nájdených v stropných farbách. Pokračujte v čítaní, aby ste sa dozvedeli, aký druh farby a základného náteru potrebujete na dosiahnutie lešteného a kvalitného povrchového náteru stropu.

Začnite s interiérovým latexovým základným náterom. Pri prechode z tmavšej na svetlejšiu farbu stropu sa vždy odporúča základný náter; zlepší priľnavosť náteru a zabráni tomu, aby sa tmavší starý náter prejavil cez nový ľahší náter. Pred natieraním hladkého alebo mierne textúrovaného stropu (napr. Knockdown textúry), nasaďte ho vnútorným latexovým základným náterom, ako je interiérový náter Glidden Latex Drywall (základný náter na sklade), ktorý má farbu blízku farbe. Vyberte si vysoko kvalitný základný náter, ako je KILZ High-Build Drywall Primer (dostupný na Amazone), ak má váš strop hlbšiu textúru (napr. Popcorn) - tieto produkty nielen pripravujú, ale tiež vyplňujú drážky a nedostatky v strope.

Vyberte si latexovú farbu interiéru. Zatiaľ čo interiérové ​​farby na báze oleja vytvrdzujú do tvrdšej, odolnejšej vrstvy odolnej voči dingu, ktorá ich robí ideálnymi pre vysoko dopravné priestory, lacnejšie vnútorné latexové farby na vodnej báze (od 13,98 dolárov za galón od značiek ako Valspar, dostupné na adrese Lowes). sú dostatočné. Nakoniec, stropy sa zriedka dotýkajú, a preto vidia menej denného opotrebovania. Latexová farba má tiež rýchlejšiu schnúciu dobu a do ovzdušia emituje menej prchavé organické zlúčeniny, čo je dôležitým faktorom pri vnútorných lakovacích prácach s nedostatočným vetraním. Navyše poskytuje lepšiu odolnosť proti bežným problémom s farbami, ako sú praskanie, lúpanie, blednutie a žltnutie so starnutím a / alebo vysokou vlhkosťou v miestnosti. Stručne povedané, povrchová úprava farby si lepšie zachováva svoju farbu a integritu v priebehu času.

Vyberte vysoko viskózny lak, aby ste minimalizovali kvapkanie. Aby ste pri nanášaní stropov na vás nekvapkali, vyberte si latexovú farbu interiéru s vyššou ako priemernou viskozitou (a.k.a hrúbka). Najlepšie farby pre stropy majú konzistenciu blízku konzistencii riedeného medu meraného v jednotkách Krebs (KU), čo je zvyčajne 106 KU alebo viac. Meranie KU nájdete v špecifikáciách výrobcu pre danú farbu, ak nie je umiestnená na zadnej strane samotnej farby. Mierne hrubšia farba lepí lepšie na strop a zostane tam, kým nebude úplne suchá. Zatiaľ čo farby špeciálne upravené na stropy ľahko spĺňajú alebo prekračujú toto usmernenie (napr. Interiérová farba Latex stropná farba Valspar Ultra 4000, ktorá meria 102 až 111 KU), nákup bežného latexového laku s podobnou viskozitou (napr. Interiérový lak Valspar Ultra 4000 Latex Flat) Farba, ktorá má viskozitu 97 až 107 KU) pomôže minimalizovať kvapky farby.

Rozhodnite sa pre lesk bez lesku alebo bez lesku. Farby s plochým (úplne nereflexným) alebo matným (nízko reflexným) leskom účinne maskujú nedostatky stropu a umožnia, aby všetky maľované steny pod nimi boli v strede miestnosti. Medzi nimi je matná najlepšia stávka: zaschne do mierne hladšieho povrchu, ktorý sa ľahko čistí s mydlovou vodou alebo Swifferovou prachovkou, ale stále nebude upozorňovať na praskliny na strope, hrbole alebo švy, ktoré zostávajú zle hotové škáry sadrokartónu.

Farby s nádychom lesku, ako je škrupina, satén alebo pololesk, môžete striedavo používať na ozdobách v blízkosti stropov alebo na stropoch, ako sú lišty, medailóny alebo stropné obklady z cínu, kdekoľvek chcete zámerne zdôrazniť architektúru.


Ak máte pochybnosti, biela farba ponúka víťazný povrch. Farby farieb na bielom spektre - od sviežej až po belavú - sú farbou voľby stropov v celom interiéri, pretože harmonizujú s akoukoľvek farbou steny, ktorú si môžete zvoliť, a vytvárajú ilúziu zosilnených rozmerov a pridaného svetla. Nezabudnite si vybrať studenú bielu pre miestnosti so studenými farebnými farbami na stenách alebo teplú bielu pre miestnosti s teplými tónmi.

To neznamená výraznú farbu stropu, ako je červená, tmavomodrá alebo čierna, ktorá sa nemôže páčiť: Určite sa použili na zvýšenie drámy, zvýraznenie nábytku s rovnakým odtieňom a vytvorenie kontrastu v miestnosti so svetlou farbou. steny. Tieto akcentačné stropy jednoducho vyzerajú najlepšie v priestranných dobre osvetlených izbách. Ak ide o malú alebo slabo osvetlenú miestnosť, majte na pamäti, že pop farebný vzhľad uvedený vyššie môže pôsobiť stiesnenejšie a matnejšie.

Kúpte alebo DIY textúrujte farby na stropy textúry. Mnohí majitelia domov sa rozhodnú aplikovať textúru na svoj strop, aby mu dodali väčšiu hĺbku a rozmer ako hladký lak. Ako bonus môže jeho textúra ďalej maskovať nedostatky. Ak plánujete pridať k svojmu stropu jednoduchú textúru (napr. Textúru podobajúcu sa piesku), natrite strop a natrite ho textúrou na báze vody na báze vody, ako je napríklad Behr Premium Plus, piesková povrchová farba na vnútorné čistenie (k dispozícii na adrese Home Depot). Ak chcete aplikovať textúru s väčšou zložitosťou (napr. „Postriekacia“ knockdown textúra pripomínajúca čipkový závoj), použite domácu textúrovanú farbu: Bahenný náter zo sádrokartónu a latexová farba v interiéri v pomere 1:10 schne pomalšie ako textúra, ktorá sa kúpila v obchode , Pomalší čas schnutia umožní regulovanejšiu aplikáciu zložitých textúr, ktoré si vyžadujú viac času na aplikáciu, a uľahčí odstránenie a opätovné nanesenie farby, ak urobíte chybu a budete musieť znova vykonať opätovnú úpravu textúry.