Kúpeľňa

5 vecí, ktoré by ste mali vedieť pred inštaláciou odtoku vody


Výmena sprchového kúta nie je zvyčajne náročná úloha, ale vždy sa vyplatí, aby ste boli pripravení na komplikácie skôr, ako začnete pracovať, najmä preto, že každý projekt je iný. Výmena odtoku v predtvarovanej sprchovej základni by mala trvať len pár hodín, ale budete si chcieť dovoliť dodatočný čas a flexibilnú súpravu nástrojov.

„S pribúdajúcim vekom sprchovania sa zvyšuje pravdepodobnosť problémov počas inštalácie,“ hovorí Daniel O'Brian, technický expert pre vedúceho online dodávateľa inštalatérskych služieb SupplyHouse.com. V priebehu času môžu staršie kovové odtoky korodovať, čo ich veľmi ťažko odstraňuje. Ak je prístup k odtoku obmedzený, môžete dokonca naraziť na problémy s inštaláciou novších spŕch. Bez ohľadu na problémy, ktorým čelíte, nasledujúce tipy pomôžu projektu zľahka ľahšie.

1. Pripravte sa na nezrovnalosti veľkosti rúr.

Väčšina odtokových rúrok má priemer dva palce, ale ak máte odtoky dva palce a narazíte na odtokovú trubicu tri palce, urobíte ďalšiu cestu do obchodu s vodovodmi. "Vždy sa poraďte s miestnymi kódmi," navrhuje O'Brian. „Väčšia veľkosť odtoku minimalizuje pravdepodobnosť pretečenia sprchy.“ A ak budete mať po ruke prívod sprchového odtoku prispôsobiteľného veľkosti, ako je napríklad Oatey 2-palcový alebo 3-palcový sprchový odtok z PVC (dostupný od SupplyHouse), nezrovnalosť veľkosti vás vôbec nespomalí. Tento zvarový odtok je vhodný pre dvoj- alebo trojpalcové odtokové potrubie. S dvojpalcovou odtokovou rúrkou sa telo odtoku zmestí na potrubie; s rúrkou s priemerom 3 palce sa vojde dovnútra. Ak má váš domov tri palcové odtokové rúrky, vyplatí sa vyzdvihnúť krabicu odtokov prispôsobiteľných veľkosti, ktoré máte po ruke.

2. Predpokladajme, že budete musieť prerezať strop.

Vo väčšine prípadov sa nebudete môcť vyhnúť prerezaniu stropu pod sprchou, aby ste získali prístup. "Ak dôjde k úniku, pravdepodobne budete musieť vymeniť sadrokartón na strope aj na odtoku a mali by ste sa oň čo najskôr postarať, aby ste minimalizovali škody," hovorí O'Brian. Výmena sadrokartónových dosiek je relatívne jednoduchý projekt na opravu domu, takže rezanie diery v strope by nemalo byť hlavným problémom. Prípadne môžete otvor zakryť mriežkou pre spätný vzduch, ktorú je možné ľahko odstrániť, ak budete v budúcnosti potrebovať prístup k inštalácii.

Jediný čas, keď nebudete musieť preťať strop pod sprchou, je výmena odtoku a základne sprchy. V takom prípade začnite vytiahnutím starej sprchovej vane a odstránením starého odtoku. Potom pripojte telo nového odtoku k novej sprchovej základni a dajte sprchovú základňu na miesto podľa špecifikácií výrobcu. Varovanie: Vyrovnanie sprchovej základne pri vyrovnávaní odtokového telesa nad potrubím bude takmer určite vyžadovať pomoc ďalšej osoby.

Najlepším typom odtoku pre túto situáciu sa často nazýva „kompresia“ alebo „trenie“, ako je tento odtok Oatey 2-palcový PVC beztokalkový sprchový odtok (dostupný na SupplyHouse), ktorý má vo vnútri odtoku gumené tesnenie. telo. Pred položením sprchovej základne odstráňte tesnenie. Po nastavení sprchovej základne namažte tesnenie inštalatérskym mydlom a zasuňte ho na miesto medzi odtokovým telesom a rúrkou. Utiahnite kompresnú maticu vo vnútri odtokového telesa pomocou skrutkovača, aby ste spoje utesnili, a potom sitko zacvaknite na miesto. Ak budete môcť odstrániť tesnenie skôr, ako nastavíte základňu sprchy, získate trochu viac priestoru na manévrovanie - vyrovnávate základňu sprchy, zatiaľ čo sa snažíte pripevniť pripojené odtokové teleso cez potrubie v podlahe.

3. Tesné miesta spôsobujú problémy.

Nestáva sa to často, ale občas pri prerezaní stropu pod sprchou nájdete káble alebo rúry, ktoré vám bránia v tom, aby ste kliešte na vodné čerpadlo pevne pripevnili na maticu, ktorá spája odtok s rúrkou. (Tieto ďalšie drôty, rúry a dokonca aj potrubia by sa pridali po inštalácii sprchy.) Ak nemôžete nájsť spôsob, ako odstrániť maticu alebo dosiahnuť rúrku na jej odrezanie pod odtokom, môžete skončiť vytiahnite základňu sprchy, aby ste mali prístup k odtoku zhora. Potom, rovnako ako to, čo malo byť jednoduchou náhradou odtoku, sa stáva veľký projekt.

Aj keď vás možno bude čakať tento neočakávaný problém, môžete mu zabrániť v budúcnosti inštaláciou vonkajšieho odtoku typu locknut, ako je napríklad sprchový odtok Sioux Chief 2-Inch JackRabbit (k dispozícii na adrese SupplyHouse).

Na rozdiel od štandardných odtokov, ktoré rozpúšťajú zvary alebo sa pripájajú maticou, sa odtok JackRabbit pripevňuje pomocou štyroch zdvíhacích skrutiek zdola. (Spravidla je oveľa jednoduchšie získať skrutkovač na tesnom mieste, kde sa kliešte na objemné vodné čerpadlo nehodia.) Odtokové teleso je vybavené tlakovým tesnením, ktoré sa pripája k odtokovej rúrke bez potreby tesnenia. Po nastavení sprchovej základne utiahnite zdvíhacie skrutky zdola, aby ste nasali prírubu smerom nadol, až kým neprilieha k podlahe sprchy.

4. Niekedy je ľahšie vymeniť celú pascu.

Kedykoľvek inštalujete sprchový odtok so zváranými spojmi, musíte odrezať odtokovú rúrku, aby ste odstránili starý odtok. Aj keď je to potrebné, zostane vám skrátená odtoková rúrka, ktorú budete musieť pred inštaláciou novej odtokovej trubice predĺžiť. Pokus o predĺženie potrubia, keď pracujete nad hlavou v stiesnenom priestore, je časovo aj fyzicky náročný, takže je často rýchlejšie (a jednoduchšie) jednoducho vyrezať celý odtokový kanál a vymeniť ho. Ak chcete nainštalovať ďalší zvarový typ odtoku, ako je tento 2-palcový Sioux hlavný PVC odtok (k dispozícii na adrese SupplyHouse), budete chcieť zostaviť a vysušiť všetky pripojenia skôr, ako ich zlepíte. Uistite sa, že uhol pádu na vodorovnej odtokovej rúre zostáva štandardný ¼ palca na lineárnu stopu.


5. Dbajte na to, aby ste neblokovali plačové otvory.

Inštalácia nového odtoku do kachľovej sprchy je ďalším scenárom, ktorý si často vyžaduje výmenu celej podlahy sprchy. Kachľové sprchy spočívajú na maltovom lôžku položenom na nepremokavej membráne (ako je napríklad sprchová vanička Oatey 5 'x 6' PVC sprchová vaňa, ktorá je k dispozícii na adrese SupplyHouse), ktorá je nainštalovaná na ďalšom malom. Vďaka tejto konštrukcii nie je možné vymeniť zasunutý sprchový odtok, pokiaľ nie sú odstránené a následne rekonštruované dlaždice a malta okolo nej.

Kachľové sprchy ponúkajú ďalšiu komplikáciu: Pretože zálievka môže prasknúť, je dôležité mať záložný plán na zachytenie akejkoľvek vody, ktorá by mohla pretekať. Z tohto dôvodu by sprchové žľaby určené na inštaláciu v kachľových sprchách mali mať v strednej časti priepusty, ktoré nasmerujú všetku vodu, ktorá sa dostane na membránu, do sprchového odtoku. Tieto aplikácie vyžadujú odtok, ktorý má plačové otvory, ako je napríklad Oatey 2-palcový alebo 3-palcový sprchový odtok z PVC (k dispozícii na adrese SupplyHouse). Ak chcete nainštalovať, pripevnite základňu trojdielneho odtoku k odtokovej rúre pred vyhladením prvého malty. Potom nainštalujte membránu cez maltové lôžko (a cez odtokovú základňu) a vystrihnite časť cez odtokový otvor, aby ste pripevnili stredovú časť odtoku, na ktorej sú umiestnené odtokové otvory. Dbajte na to, aby sa časť s otvormi pre plátky nezanášala maltou. Aby sa zabezpečilo, že voda bude môcť pretekať cez plavákové otvory, umiestnite niekoľko hrstí hrachového štrku okolo základne exponovaného odtoku, aby ste ju ochránili pred ďalšou vrstvou malty. Ak vykonáte tieto opatrenia, po obkladaní dlážky sprchy bude všetka voda, ktorá sa dostane na membránu, vychádzať cez priepasťové dierky a vypúštať odpadové vody a nebude unikať inde.

Tento článok vám priniesla spoločnosť SupplyHouse.com. Jeho fakty a názory sú názory a názory spoločnosti BobVila.com.