Suterén a garáž

Dos a nie vodotesné suterénne steny


Pretože sú postavené pod úrovňou, suterény majú tendenciu brať vodu. Z času na čas si môžete všimnúť vlhké suterénne steny, tu a tam vodné kaluže alebo počas dažďového obdobia zaplaviť najhorší scenár. Vlhké, vlhké alebo úplne mokré suterény môžu mať za následok odlupovanie náterov, plesní a plesní, zhnité drevo a poškodenie skladovaných predmetov.

Zatiaľ čo stavitelia počas výstavby robia kroky na nepremokavé suterény, dom sa môže časom usadiť a vytvárať trhliny v suterénnych stenách. Keď sa vonkajšia zemina nasýti, môže cez tieto trhliny presakovať voda. Dokonca aj štrukturálne zdravé suterénne steny môžu absorbovať vodu z pôdy a prenášať ju do interiéru suterénu, čo spôsobuje, že steny sú vlhké. Keď sa voda zo stien vyparuje, vzduch v suteréne sa stáva viac vlhkým. Vysoko kvalitný odvlhčovač pomôže odstrániť nadmernú vlhkosť v suteréne, ale najlepším dlhodobým riešením je vodotesnosť stien.

V závislosti od príčiny problému s vlhkosťou môže byť oprava jednoduchým opravným prostriedkom pre domácich majstrov alebo si môže vyžadovať pomoc nadácie. Ak hľadáte vodotesné suterénne steny, nasledujúce tipy vám pomôžu začať na pravej nohe.

Určite zdroj vody.

Pretože je betón pórovitý, môžete často vidieť mokré pruhy, ktoré vás informujú o tom, kam voda vchádza. Vyhľadajte pruhy pozdĺž prasklín, v rohoch okien, medzi maltovými škárami (pre steny cementových blokov) a okolo potrubí, kde vstupujú. alebo výstup, ako je vodovodné potrubie alebo kanalizácia.

Ak sú však všetky povrchy stien mokré, budete musieť urobiť ďalšie sleuthing. Na vykonanie jednoduchého testu kondenzácie osušte oblasť steny handrou a potom pripevnite k stene štvorcovú hliníkovú fóliu štvorcovou stenou lepiacou páskou. Po 24 hodinách odlepte fóliu a skontrolujte, ako vyzerá spodná strana fólie. Ak je mokrá, voda zvonka presakuje cez stenu. Ak je suchá, vlhkosť pochádza niekde inde v suteréne, s najväčšou pravdepodobnosťou zo suterénu sprchy, ktorá sa dá ľahko napraviť nainštalovaním vetracieho ventilátora v kúpeľni na smerovanie pary vonku.

NEMÁME opravy stien stojatou vodou v suteréne.

Počas obdobia dažďov môže prasklina v stene suterénu povoliť palec alebo dve vody, ale skôr, ako sa pokúsite opraviť prasklinu, odstráňte všetku vodu z podlahy. Práca v záplavovom suteréne zvyšuje riziko úrazu elektrickým prúdom alebo zásahu elektrickým prúdom. Vypnite prívod energie do suterénu a potom pomocou vodnej pumpy (s predlžovacími šnúrami, ktoré siahajú do horného vývodu), aby ste sa zbavili vody. Pumpa vypustí vodu na povrch vášho dvora pomocou záhradnej hadice. Ak je suterén bez vody, pokračujte kontrolou, upevnením a účinnou izoláciou stien suterénu.


Trhliny vyplňte hydraulickým cementom.

Ďalšou oblasťou, kde sa bežne vyskytujú trhliny, je spodná časť suterénnych stien. Keď sa nalieva základ, jeho základ - široká plochá základňa vyrobená z betónu a vystuženej ocele, určená na podoprenie stien - sa naleje najskôr, a potom sa steny stvrdnú po vytvrdnutí pätiek. Aj keď sa jedná o štandardný postup výstavby, môže vytvoriť tzv. „Studený spoj“, slabé miesto v základni medzi stenou a základňou, kde sa môžu pri prasknutí a usadzovaní základu vyvinúť trhliny, spolu s bočným tlakom od základu. pôdu.

Našťastie, tesniace trhliny sú pomerne jednoduchou úlohou pre domácich majstrov, ktorá spočíva v ich plnení hydraulickým cementom, ako je napríklad hydraulický vodný uzáver QUIKRETE (dostupný od Home Depot). Hydraulický cement, ktorý obsahuje prísady, ktoré spôsobujú, že cement expanduje a rýchlo tuhne, sa zmieša s vodou do konzistencie silného tmelu a potom sa do prstov pritlačí prstami s rukavicami alebo nožom na tmel (postupujte podľa pokynov na miešanie a aplikáciu). Keď sa hydraulický cement rozširuje, tlačí sa hlboko do trhlín a štrbín a vytvára vodotesné spojenie. Zmiešajte však iba toľko, koľko ich môžete použiť do troch minút, pretože tak rýchlo začne tuhnúť.

Nezabudnite dobre riešiť úniky z okna.

Okenné studne sú častým zdrojom netesností v suteréne, pretože majú tendenciu zadržiavať vodu, ak pri výstavbe domu nebol pod studňou nainštalovaný správny odtokový systém. To môže viesť k zhromažďovaniu vody okolo spodnej časti suterénneho okna a následnému presakovaniu.

Aj keď je po tom ťažké nainštalovať systém na odvodnenie studní, zvážte kopanie približne dvoch stôp nižšie v oblasti studne a potom vyplňte priestor štrkom, aby sa dažďová voda lepšie rozptýlila, než aby sa zhromažďovala v okne dobre. Potom zatĺknite okolo okna pomocou tesnenia vhodného na použitie na murivo, ako je 100% silikónové okno GE a tesnenie dverí (dostupné od Home Depot). Okrem toho nainštalujte cez okno šikmý kryt studne, napríklad univerzálny polykarbonátový poťah z tvarovaného produktu Universal Fit Polykarbonát (dostupný od Home Depot), aby ste dažďovú vodu nasmerovali preč.

Na holé vnútorné suterénne steny Nanášajte murivo na hydroizoláciu.

Ak váš test na fóliách ukázal, že voda presakuje cez steny suterénu a ponecháva ich mokrý, zateplte vnútro stien vysoko kvalitnou vodotesnou farbou, napríklad DRYLOK White Extreme Waterproofer (k dispozícii od Home Depot). Tento typ tmelu sa dodáva vopred zmiešaný a ide ďalej ako náter. Ak s ňou izolujete suterénne steny, natierajte alebo natrite farbu dostatočne silne, aby zaplnila všetky malé povrchové otvory, potom ju pred nanesením druhého náteru nechajte úplne vyschnúť. Po úplnom vysušení vytvorí tmel vodotesné spojenie, ktoré zabraňuje prenikaniu akejkoľvek vlhkosti. Päťgalonový kontajner spracováva približne 500 stôp štvorcových steny.


NEPOUŽÍVAJTE tmel na maľované steny alebo výkvet.

Ak ste vy alebo predchádzajúci majiteľ maľovali suterénne steny, musíte pred nanášaním tmelu odstrániť náter, ktorý dobre prilieha iba na holé murivo. Je bežné, že v starších domoch nájdete niekoľko náterov farieb, ktoré by profesionáli, ktorí sa nazývajú trhacie práce, najlepšie odstránili pomocou pieskovača. Alternatívne ho možno odstrániť drôteným kefovaním, čo je únavná, ale lacná úloha pre domácich majstrov.

Pred nanášaním izolačného tmelu je tiež potrebné odstrániť usadeniny bieleho výkvetu, ktoré sa tvoria na povrchu betónových stien vystavených konštantnej vlhkosti; urobte tak s kyselinou muriatovou (postupujte podľa pokynov výrobcu).

Urobte kroky, aby ste vodu nepribližovali k suterénu.

Niekedy je riešenie mokrých stien suterénu jednoduché. Napríklad odstráňte výsadbové výsadby, ako sú kríky a kvetinové záhony, ktoré si vyžadujú zalievanie, čo následne umožní vode presakovať do suterénu. Skontrolujte a podľa potreby opravte aj odkvapové žľaby a zvody, aby ste sa uistili, že odvádzajú vodu z domu. Je to tiež dobrý nápad vytriediť dvor od základu - najmenej dva percentá.

Okrem vyššie uvedených krokov zvážte nainštalovanie systému vonkajšej kanalizácie. Zvyčajne ide o posledný pokus, pretože je drahý, ľahko beží 10 000 dolárov alebo viac. Vyžaduje sa výkop pôdy z vonkajšej strany suterénu, aby sa dala nainštalovať perforovaný odtok v úrovni pätiek. Na vonkajšej strane suterénnej steny sa často inštaluje vodotesná membrána a systém tiež vyžaduje vloženie podzemnej pumpy, kde sa bude zhromažďovať voda a potom sa bude čerpať na povrch. Toto je prísne práca pre dodávateľa nadácie, ale mohlo by to výrazne znížiť problémy s podzemnou vodou.

Nezabudnite na vnútorné odvodňovacie riešenia.

Ďalším spôsobom dosiahnutia suchých suterénnych stien je inštalácia odtokového kanála pod podlahou vo vnútri suterénu. Odtok je podobný vonkajšej odtokovej dlaždici opísanej vyššie, ale je umiestnený priamo vo vnútri suterénnych stien; potom sa na vnútornej strane odtoku vybudujú nové steny, takže pôvodné suterénne steny nie sú viditeľné. Toto je ďalšia práca pre nadačného dodávateľa s minimálnymi nákladmi okolo 5 000 dolárov. Po dokončení budete mať nové, suché steny a všetka zvyšková voda, ktorá preteká starými suterénnymi stenami, bude nasmerovaná na odtokový kanál a prečerpaná.