Podlahy a schody

5 vecí, ktoré by ste mali vedieť predtým, ako sa vytrhnete


Koberec prináša vizuálnu aj fyzickú jemnosť a teplo do miestnosti. Jeho atraktívna hromada však môže časom začať vykazovať známky opotrebenia spôsobeného hustou premávkou, škvrnami a dokonca aj čistením parou. Dom nemá žiadne dáta rýchlejšie ako špinavý alebo zafarbený koberec, takže ak bol tento rozliaty nealkoholický nápoj poslednou slamou, môžete byť v pokušení vytrhnúť ten starý koberec priamo na mieste, takže sa naň už nemusíte pozerať. ,

Našou radou je však odkladať.

Kým odstránenie a výmena koberca sa môže zdať ako relatívne jednoduchý projekt, je to čokoľvek iné. Dave Lincon, riaditeľ produktového manažmentu a rozvoja obchodu pre Sears Home Services, nás uisťuje, že výmena kobercov “je nie práca pre domácich majstrov, “citujúc niekoľko výziev, s ktorými by sa majitelia domov mohli stretnúť, ak by sami riešili túto úlohu. Skôr ako začnete skok, prečítajte si viac, aby ste sa dozvedeli, prečo by ste mali nechať profesionálov, aby to zvládli.

1. Odstránenie koberca nie je také jednoduché ako jeho vytrhnutie a vyhodenie.

Koberec je „veľký, ťažký a objemný,“ hovorí Lincon, „a iba akt jeho vytiahnutia je ťažší, ako by sa mohlo zdať na začiatku.“ Pre začiatočníkov sa koberce pripevňujú k podlahe pozdĺž okrajov stien pomocou lepidla. prúžky, úzke prúžky dreva pokryté stovkami ostrých klincov, ktoré majú dostatočnú priľnavosť, aby koberce zostali napnuté a na mieste. Akonáhle sa vám podarí vytrhnúť koberec z týchto cvočkov (čo je najlepšia úloha pre niekoho so silným chrbtom), musia sa prúžky na cvočenie priedať z podlahy a starý koberec musí byť odstránený. Podložky na koberce sa zvyčajne inštalujú so sponkami alebo lepidlom; ak ste ich použili, pred vami budete mať veľké množstvo škrabiek, aby ste dostali staré lepidlo.

Potom, čo ste zvinuté staré koberce a odstránili z miestnosti, budete mať konečne dobrý pohľad na podklad - a akékoľvek prekvapenie škody, ktoré koberec mohol skrývať.

"Mnohokrát sme videli skryté poškodenie podkladu, ktorý musel byť vyriešený pred uvedením nového koberca," hovorí Lincon s odkazom na jeho skúsenosti s prácou v oblasti výmeny kobercov pre zákazníkov spoločnosti Sears Home Services. Tieto problémy sa môžu pohybovať od popraskanej alebo delaminovanej podkladovej vrstvy po poškodenie termitmi alebo dokonca hnilobu od skrytého úniku.

Našťastie služba Sears Home Services ponúka kompletné opätovné pokrytie - od odtrhnutia po inštaláciu - a zvládne všetky potrebné opravy. Ak ste už vytrhali koberec a teraz ste v neporiadku, nebojte sa. „Pomoc je vzdialená len telefonický hovor,“ hovorí Lincon. Bezplatnú domácu konzultáciu s jedným z profesionálov spoločnosti Sears Home Services si môžete dohodnúť na telefónnom čísle (800) 495-2705.


2. Správny koberec je viac než len farebný.

Prezeranie vzoriek kobercov vo vašom miestnom dome na zlepšenie domova je skvelý spôsob, ako nasmerovať správny smer pre nový vzhľad vašej podlahy, ale nájdenie najlepšieho koberca pre váš životný štýl znamená viac ako len výber farby a výšky hromady (čo sa týka dĺžka kobercových vlákien).

„Je dôležité, aby ste si vybrali nielen ten správny koberec, ale aj to pravé podložka„Lincon zdôrazňuje, ale pre majiteľov domov, ktorí nie sú odborníkmi na podlahy, to môže byť náročná úloha. Majitelia domov, ktorí majú záujem o úsporu peňazí pomocou inštalácie do-it-sami, často robia chybu aj pri kúpe koberca vyššej kategórie a potom z neho ušetria peniaze tým, že do neho vložia lacnú podložku. Bohužiaľ, lacné čalúnenie môže stratiť svoju jar, takže váš koberec nie je podporovaný a spôsobuje rýchlejšie opotrebovanie.

Zabezpečiť konzultáciu so zástupcom Sears Home Services je ako mať „autosalón vo vašom vlastnom dome“, hovorí Lincon. Zástupcovia prichádzajú s veľkým množstvom vzoriek kobercov a podložiek, ako aj návod na ich výhody a nevýhody. Sú odhodlaní pomôcť vám vybrať správny koberec (a podložku) pre váš rozpočet, váš štýl a vaše potreby.

Tento posledný bod je rozhodujúci: Naozaj, nie každý má rovnaké kobercové potreby. „Napríklad, ak máte psov alebo mačky,“ hovorí Lincon, „budete mať úžitok z kobercovej podložky, ktorá má antimikrobiálne vlastnosti, takže nevyhnutný chaos v domácich miláčikoch nakoniec váš koberec nebude páchnuť.“ koberce sa tiež cítia rozdielne pod nohami. Pri domácej konzultácii budete presne vedieť, ako bude váš nový koberec vyzerať a cítiť sa pred jeho inštaláciou.

3. Meranie pre nové koberce je veda.

"Nie je to také ľahké, ako len prísť so štvorcovými zábermi z miestnosti," hovorí Lincon. Iste, vy štart tým, že príde na námestie zábery, ale potom musíte zvážiť, koľko roliek kobercov bude trvať, aby pokryli toto množstvo priestoru najmenším počtom (alebo najmenej viditeľným umiestnením) švov. Pretože koberec sa dodáva v kotúčoch danej šírky (najbežnejšia je 12 stôp), veľké podlahy často vyžadujú viac ako jeden kus koberca. Možno budete musieť trochu pohrať, aby ste zistili, aké usporiadanie kobercov funguje najlepšie a vytvára najmenšie švy.

Aj keď je dôležité presne zmerať, budete stále musieť pridať malý koberec navyše pre krútenie miestnosti. A keďže usporiadate jednotlivé kusy kobercov tak, aby pokrývali celú miestnosť, musíte tiež zodpovedať za to, že koberce sú smerové. Všetky kusy musia byť inštalované v rovnakom smere, aby sa hromada javila skôr ako súvislá, než aby zvýrazňovala spoj. Zaujíma vás koberec so vzorom? Potom budete musieť zistiť, koľko ďalších kobercov potrebujete, aby ste dokonale ladili s kobercovými kusmi, bez prerušenia vzoru. Trocha profesionálnej pomoci môže minimalizovať stres z počtu kusov a zaistiť presnosť, takže v deň, keď príde nový koberec, nebudú žiadne prekvapenia.


4. Švy medzi kusmi kobercov môžu spôsobiť problémy, ak neviete, čo robíte.

Vytváranie nezaznamenateľných švov môže byť najťažšou súčasťou inštalácie nového koberca. "Ak nepripojíte kusy správne, medzi nimi budete mať zjavný šev," hovorí Lincon. Nielenže vystrčí nesprávny šev, je to tiež slabá oblasť v koberci. V priebehu času sa zle nainštalované koberce pravdepodobne rozpadnú pri švíkoch a zostanú vám ešte ďalšie oči.

Dokonalosť vyžaduje odbornosť a trochu špeciálneho vybavenia, ktoré môžu mať priemerní majitelia domov len ťažko. Napríklad, kobercové vrstvy sa spoliehajú na množstvo špecializovaných nástrojov, vrátane nožov na spájanie kobercov, ktoré dokonale rezajú rovné hrany, a zahrievaných žehličiek na koberce, ktoré spájajú susediace kobercové časti, aby dosiahli bezchybný vzhľad.


5. Rezanie koberca, aby sa zmestilo, môže byť náročné.

Izba je zriedka niekedy iba krabica s dokonale rovnými stenami. Možno máte zvlnené steny, zátoky alebo okná, ktoré vytvárajú nepríjemný podlahový priestor, alebo vstavané prvky vyčnievajúce do miestnosti. Rezanie kobercov, aby sa zmestili na tieto vlastnosti, si vyžaduje zručnosť. „Zoberte napríklad zábradlie. Musíte vedieť, ako vyrezať koberec, aby sa zmestil okolo každého jednotlivého balusteru, “hovorí Lincon a do-it-yourselfers sa zriedka praktizujú natoľko, aby výsledný projekt vyzeral ostro.

Rezanie nie je jedinou zložitou súčasťou inštalácie kobercov. Koberce musia byť natiahnuté, aby sa dosiahol napätý a profesionálny vzhľad, ale väčšina majiteľov domov nemá prístup k obchodným nosidlám kobercov. Ak na jednej z nich urobia šťastie, často nevedia, ako ju čo najlepšie využiť.

Dobre vyzerajúci koberec - spolu so spoľahlivou podložkou, ktorá sa dostane dole - môže byť nákladnou investíciou, takže sa nemusíte rásť pri inštalácii pre domácich majstrov. Ak chcete zaručiť, že váš koberec vydrží, a že vaše peniaze budú mať hodnotu, zavolajte tímu služby Sears Home Services, aby ste sa dozvedeli viac o možnostiach inštalácie a získajte dnes bezplatne odhad nového koberca.