Podlahy a schody

Vyriešený! Ako vybrať najlepší koberec pre schody


Otázka: Práve som sa presťahoval do dvojposchodového domu a podlahy potrebujú nejakú TLC. Schody sú pokryté kobercom, ale hromada je opotrebovaná. Niekoľkokrát som skĺzol a takmer padol. Máte nejaké tipy na výber trvanlivého nekĺzavého koberca pre schody?

A: Zameriavate sa na správne oblasti: bezpečnosť a trvanlivosť. Tieto rušné zóny musia byť pripravené tak, aby vydržali roky pešej premávky, ako aj čistenie, ktoré prichádza so zachovaním farby ako novej! Našťastie je možné nájsť cenovo dostupné riešenie bez toho, aby sme sa snažili o kvalitu. Pri nákupe náhradného dielu je najlepšie najprv porozumieť priemyselným štandardom a žargónu, aby ste sa počas procesu nákupu a inštalácie nestretli. Tu je podvádzacia listina s niektorými hlavnými úvahami - materiál, konštrukcia, hodnotenie hustoty a ďalšie - na nájdenie najlepšieho koberca pre schody, ktorý vyváži bezpečnostné potreby a vaše predstavy o štýle.

Najprv zúžte vyhľadávanie na koberec, ktorý je rovnako odolný ako odolný voči škvrnám. Aby bolo možné osloviť celý rad scenárov v domácnosti, koberce prichádzajú z mnohých materiálov, od prírodných vlákien, ako je vlna a sisal, až po syntetické materiály, ako je nylon, polyester, triexta a olefín. Z nich môže byť pre bezpečnosť, odolnosť proti škvrnám a pevnosť na schodoch najlepším syntetickým nylonovým kobercom. Tam uvidíte dve bežné variácie kompozícií nylonu - nylon 6 (ktorý sa ľahšie recykluje) a nylon 6,6 (ktorý má mierne vyššiu odolnosť) - ale obe sú dobré možnosti. Alebo zvážte zmiešaný koberec pre schody. Zvyčajne obsahujú 80 percent vlny a 20 percent syntetických materiálov, aby ponúkli to najlepšie z oboch materiálov: teplo a odolnosť.

Trvanlivosť dodáva aj materiál vášho koberca. Existujú dva hlavné typy kobercovej konštrukcie: objemové nekonečné vlákno (BCF) a striž. BCF sa používa v kobercoch s brúseným vlasom (plyšovým) a slučkových kobercoch ako Berber. Znamená to, že celá časť kobercov je vyrobená z jedného kusu vlákna. Naopak, strižové koberce používajú veľa krátkych dĺžok vlákien, ktoré sú potom navzájom tkané. BCF má tendenciu byť uprednostňovaný významnými výrobcami syntetických kobercov - uvoľňuje sa menej a ponúka väčšiu univerzálnosť dizajnu. Menej vylučovania tiež znamená menej alergénov. (Nebuďte prekvapení, ak nevidíte zmesový koberec s konštrukciou BCF: nenájdete konštrukciu BCF pre prírodné vlákna, ako je vlna.)


Najlepší koberec pre schody má nízku vlasovú ¾ palca alebo menej, aby boli stabilnejšie pod nohami a odolné voči premávke. Syntetický plyšový štýl v skrútenej alebo rezanej hromade je vždy bezpečná voľba, zatiaľ čo štýlu typu slučky, ako je Berber, sa občas zabráni (najmä ak máte domácich miláčikov, ktorých pazúry sa môžu zachytiť v slučkách kobercov). Aby táto funkcia fungovala, vyberte kvalitnú značku a zabezpečte správnu inštaláciu. Berber by mal byť inštalovaný pozdĺžne, s radmi umiestnenými zhora nadol, nie zo strany na stranu.

Viac je viac, pokiaľ ide o hustotu hromady. Výška hodnotenia kobercovej hustoty koberca berie do úvahy kombináciu hrúbky vlákna a toho, ako pevne sú pramene tkané.

Hmotnosť tváre je množstvo vlákna v unciach na yard štvorcový. Všeobecne platí, že vyššia hmotnosť tváre signalizuje kvalitnejší koberec, za predpokladu, že sa výška koberca nemení. Zamierte na koberec s hmotnosťou najmenej 35 až 40 oz. hmotnosť tváre a nižšia výška hromady.

počet všívaných riadkov na palec označuje kompaktnosť kobercovej hromady.

Tieto hodnotenia sa pohybujú od 3 do 5 000 (čo zodpovedá počtu všívaných radov na palec) a čím vyššie, tým lepšie podľa oblastí Rug and Carpet Institute. Keď ste pri tom, všimnite si chumáč stočeniaalebo počet zákrut vlákien v dĺžke jedného palca koberca. Vysoko skrútené vlákno drží svoj tvar dlhšie, takže si vyberte ten, ktorý má päť alebo viac chumáčov.

Ak chcete zjednodušiť vyhľadávanie a zabezpečiť špičkový nákup, obráťte sa na koberce v priemyselnej triede. Stupeň kobercov je skratkový systém, číslovaný od 1 do 12, na určovanie celkovej kvality kobercov od najnižšej po najvyššiu. Každý výrobca kobercov zvažuje všetky vyššie uvedené faktory kvality individuálne, aby triedil svoje vlastné výrobky, takže neexistuje štandardný systém na určovanie tried. Namiesto toho, aby ste zaistili maximálnu životnosť, požiadajte o odporúčania týkajúce sa schodov alebo dokonca o „priemyselnú triedu“, čo je druh kobercov používaných vo verejných priestoroch, ako sú divadlá a reštaurácie.

Vyberte farbu koberca, ktorá zakrýva nečistoty a škvrny. Možno milujete krémy a slonoviny, ale vaše schody nie. Vysoká pešia premávka zvyšuje pravdepodobnosť, že vaše ľahké koberce budú čoskoro vyzerať špinavo. Nájdite šťastné médium výberom hlbších neutrálnych látok, ako je taupe a káva. Niektorí výrobcovia ponúkajú heathered odtiene-jemné zmesi doplnkových farieb - ktoré budú maskovať nečistoty ľahšie ako monochromatické koberce.

Chrbát s tenkou, pevnou kobercovou podložkou skôr ako hrubou, špongiou. Nebude to poskakovanie, ale tenší vankúš (často vyrobený z peny, gumy, vlny, plsti a syntetických vlákien) bude lepšie držať a poskytne stabilnejší povrch. Odborníci z Carpet and Rug Institute odporúčajú vybrať ten, ktorý má hrúbku najviac 3/8 palca a hustotu 8 libier, aby podporil nízkoprofilový koberec používaný na schodoch. Vyberte si kvalitnú podložku, ktorá predĺži životnosť vášho koberca. Ak potrebujete ďalšie odporúčania, obráťte sa na výrobcu kobercov.

Nie každá záruka je rovnaká. Môžete nájsť koberce s 10 až 25-ročnou zárukou, dokonca aj so zárukou špecifickou pre schody. Pri porovnávaní možností však buďte opatrní a položte ťažké otázky. Čo robí výrobca naozaj pokrytie? Niekedy sa nahradia iba chyby, nie bežné opotrebenie a inokedy sa určité aspekty záruky nebudú vzťahovať na koberec na schodoch (pozri porovnávanie záruk Home Depot pre koberec, ktorý má ako príklad). Tieto záruky nemusia stáť za peniaze navyše.

Zvážte výhody a nevýhody plynúce zo značky. Značkové koberce môžu ponúknuť mnoho výhod vrátane dobrého zákazníckeho servisu (kvôli reputácii, ktorú musia dodržiavať) a dostupnosti vo veľkých obchodoch na zlepšenie domácnosti. To znamená, že humbuk nemusí stáť za peniaze navyše, ak záruky neposkytujú úplnú záruku ochrany, ktorú si prajete. Na druhej strane sa na značkové nylonové koberce pôsobí určitými technológiami na ochranu škvŕn, zatiaľ čo tie dostupnejšie všeobecné možnosti nemusia byť. Pri zvažovaní schodov myslite na dlhovekosť nad okamžitými úsporami.