Steny a stropy

Všetko, čo potrebujete vedieť o stropoch Beadboard


Beadboard, vynikajúci v uličkách obchodov pre domácich majstrov a populárny na domácich prestavbách, ponúka skvelý spôsob, ako obliecť fádne steny a stropy. Beadboardy sú ploché dosky s jedným alebo dvoma „guľôčkami“ - polkruhové, vyvýšené vyvýšeniny vyvýšené vertikálne do čelnej strany dosiek. Pri inštalácii na povrch dáva vzhľad dvoch alebo troch užších dosiek vedľa seba. Beadboard sa tradične používal na spodnej časti stien (t. J. Obkladoch), ale od tej doby sa stal trendom pre stropy, kde prepožičiava miestnosti pocit teplej chaty. Ak vás zaujíma myšlienka umiestnenia stropu z beadboardu, čítajte ďalej - poskytneme vám všetky podrobnosti a vysvetlíme, ako môžete vzhľad vyzerať.


Od funkčných po módne

Na konci 18. storočia bola ako obloženie vnútorných stien predstavená guľôčka (často mletá z borovice bielou). Jeho dvojakým účelom bolo pridať určitý stupeň izolácie a chrániť spodnú časť steny pred nárazmi stoličiek a odieraním topánok. Navyše to vyzeralo skvele! Beadboard zostal populárny počas viktoriánskej éry, ale jeho príťažlivosť sa mierne zhoršila počas burácania dvadsiatych rokov, keď sa v móde objavila očarujúca tapeta. Beadboard však nikdy úplne nezmizol a dodnes ho možno nájsť v domoch postavených v každej dekáde minulého storočia.

Vonkajší beadboard, vyfrézovaný z jedle odolnej voči poveternostným vplyvom alebo z borovice s dlhými listami, bol tiež základom stropov krytých verandami v štýle vidieckeho štýlu - nadčasový dizajn, ktorý nikdy nevyšiel z módy. Na vnútorných stropoch sa beadboard nezachytil až v 50. rokoch 20. storočia, keď sa stal spôsobom, ako zakryť starú omietku nevzhľadnými trhlinami. Pre vidiecke domy a farmy bol beadboard voliteľným materiálom na aktualizáciu, a preto je stále spojený s vidieckym kúzlom.


Príspevok zdieľaný spoločnosťou Michael Barnum Studio, LLC (@michaelbarnum) 28. júla 2018 o 5:41 hod. PDT

Materiálové záležitosti

Tu sú základy beadboardov, ktoré potrebujete vedieť:

• Borovica je najbežnejšie používaný materiál na výrobu dosiek z guľatiny, ktoré sú približne 5/16 ”silné, široké 3 ½” a sú k dispozícii v dĺžkach osem stôp, ako sú napríklad tieto dosky Hakwood Knotty Pine Beaded (dostupné od spoločnosti The Home) depot).

• Doskové dosky majú zostavu pera a drážky, čo znamená, že jedna strana dosky má pero (výčnelok), ktoré vedie po dĺžke dosky, a druhá strana má zodpovedajúcu drážku. Pri montáži vedľa seba vytvára spojovacie vystuženie, ktoré udržuje dosky rovné a rovné.

• Pricewise, plánujete minúť približne 1,50 dolárov za štvorcový stopa (len dosky) na pokrytie stropu. Profesionálna inštalácia by mohla pridať ďalšie 2 až 3,50 dolárov za štvorcový stopa.

• Aj keď možno poznáte inštaláciu dosiek z tvrdého dreva na pero a drážku na podlahu, inštalácia stropu je ťažšia, takže si môžete najať profesionála. V stropných doskách z beadboardu je však nový trend (ktorý je priaznivejší pre domácich majstrov), ktorý dosahuje 2,50 až 4,19 dolárov na štvorcový stopu a je k dispozícii vo viac ako desiatich odtieňoch tónov dreva, o ktorých sa budeme podrobnejšie zaoberať v sekcii inštalácie.


Príspevok zdieľaný používateľom Payne | Bouchier (@pbbuilders) 13. augusta 2018 o 8:32 hod. PDT

Klady a zápory

Kým stropy z beadboardov sú populárne, materiál prichádza s niekoľkými úvahami, na ktoré treba pamätať pred nákupom.

PROS

+ Inštalácia beadboardu na strop zmení vzhľad celého nastavenia. Strop je najväčší viditeľný povrch v miestnosti, jeho rozloha je prerušená iba svietidlom alebo ventilátorom. Beadboard priťahuje oko nahor a vytvára vizuálnu štruktúru.

+ Majitelia domov, ktorí nenávidia svoju súčasnú textúru stropu popcorn, sa môžu spoľahnúť na to, že ju úplne skryjú, čím odstránia prácu zoškrabania z rovnice.

+ Beadboard je relatívne cenovo dostupný v porovnaní s inými profesionálne inštalovanými stropnými úpravami, ako sú napríklad stropy podnosov, ktoré môžu ľahko stáť viac ako 10 000 dolárov.

+ Domáce kutilské súpravy môžu byť inštalované majiteľom domu so základnými vedomosťami stolárstva.

+ Nedokončené štandardné drevené perličky môžu byť natierané tak, aby ladili s inými doplnkami v miestnosti.

ZÁPORY

- Pokiaľ nie ste zručný remeselník, tradičné drevené guľky nie sú projektom pre domácich majstrov. Aby ste ušetrili peniaze, môžete si nechať inštalovať dodávateľa a potom ho môžete sami vymaľovať.

- Presakujúca strecha alebo chybné inštalačné práce môžu viesť k poškodeniu vodnej lišty, ktorá si môže vyžadovať výmenu.

- Aj keď sú uvedené ako znamienko plus vyššie, beadboard robí hlavné vyhlásenie, nie jemné nuansy, takže sa uistite, že je to vzhľad, ktorý chcete dlhodobo. Aj keď môžete odstrániť beadboard vypáčením každej dosky (alebo klipu), skončíte s niekoľkými otvormi na nechty v strope, ktoré bude potrebné vyplniť, aby ste ich mohli znova natrieť.


Príspevok zdieľaný spoločnosťou Meteor Jewelry Co. (@meteorjewelryco) 2. augusta 2018 o 8:03 hod. PDT

Informácie o inštalácii

Nižšie sú uvedené podrobnosti o uvádzaní štandardných beadboardov a Armstrong's WoodHaven Beadboard, vyrobených z drevovláknitých dosiek so strednou hustotou (MDF) a prakticky identických s beadboardmi z masívneho dreva pre dizajnové zámery. Bez ohľadu na to, aký typ lišty si vyberiete, budete chcieť nainštalovať zátoku (obloženie stropnej hrany) okolo horného okraja miestnosti, aby ste dosiahli dokonalý vzhľad a zakrývali malú medzeru, ktorá zostane medzi beadboardom a stenou (požadované pre expanzia).


Štandardná tabuľka: Inštalácia štandardných drevených dosiek z dreva je náročná, pretože každá doska musí byť slepo pribitá k stropným trámom alebo k okrajovým pásom (dosky inštalované na strop kolmo na trámy). Tento proces zahŕňa použitie klieští (klince na nechty, ktorý strieľa na špendlíky) do jazyka dosky, pod uhlom, ktorý preniká cez trámový alebo lemovací pás, zatiaľ čo dosák tesne prilieha k predchádzajúcej doske. Rovnaký postup sa používa na inštaláciu podlahových krytín z tvrdého dreva, ale vykonávanie režijných úloh je náročné a časovo náročné, a ak kolíky nie sú správne nainštalované, dosky sa nezmestia pohodlne a výsledky budú vyzerať amatérsky.


Beadboardové systémy: Armstrong's WoodHaven Beadboard sa inštaluje pomocou špeciálnych klipov, ktoré sa pripevňujú priamo na lemovacie pásy alebo nosníky, bez toho, aby ste museli slepiť nechty na každej doske. Dosky z guľôčkových dosiek sa potom zasunú priamo do svoriek, ktoré nie sú zdola zobrazené. Inštalácia každej rady dosiek je jednoduchá záležitosť pripevnenia svoriek a zasunutia dosiek na miesto. To vytvára „plávajúci strop“, pretože dosky sú držané na mieste pomocou svoriek, ktoré nie sú priamo pripevnené k nosníkom alebo lemovacím pásom.

S týmto systémom sú tiež k dispozícii ďalšie dva spôsoby inštalácie. Dosky z guľôčkových dosiek môžu byť tiež nainštalované pripevnením špeciálnych koľajníc na strop a následným pripevnením svoriek na koľaje pred zasunutím dosiek na miesto. Tretím vysoko inovatívnym spôsobom inštalácie WoodHaven Beadboard je pripevniť ho na mriežku existujúceho stropu. Pre obyvateľov suterénu sa tým otvára úplne nový svet možností dizajnu. Výrazné klipy Easy-Up sa pripájajú k existujúcej mriežke a dosky z guľôčkových dosiek sa ľahko zasúvajú na svoje miesto.


Príspevok zdieľaný spoločnosťou Gunn Construction & Building (@gunnconstruction) 13. júla 2018 o 19:45 PDT

Drobná údržba

Beadboardové stropy sú hračkou, o ktorú sa treba starať!

• Raz za mesiac spustite prachovku z peria s dlhou manipuláciou, aby ste odstránili všetky kúsky prachu.

• V prípade potreby utrite dosky pomocou mäkkej navlhčenej handričky.

• Okamžite opravte všetky netesnosti na streche nad alebo v inštalačných armatúrach a potrubiach, aby ste sa uistili, že nemusíte vymieňať vodou poškodené doskové dosky.


Pozri si video: Všetko čo potrebujete vedieť o novom benzíne E10 (Jún 2021).