Kúpeľňa

Všetko, čo potrebujete vedieť o sprchách bez dverí


Ak je kúpeľňa v hornej časti zoznamu vedier a že ste sa inšpirovali návrhmi webových stránok, nepochybne ste videli tie elegantné sprchy bez dverí, ktoré sú práve teraz žiaduce. Vytvárajúc priestranný pocit plus bonus bez dverí na drhnutie - tieto zázračné zázraky majú veľa štýlu, ale nie sú určené pre každého. Ak chcete úplne porozumieť týmto trendovým kúpeľným procedúram, prečítajte si viac, ako aj tipy na dizajn a konštrukciu, ktoré vám určite pomôžu, ak sa rozhodnete vykopať tieto dvere.

Príspevok zdieľaný spoločnosťou Tallaksen Construction (@tallaksen_construction) 21. júna 2017 o 16:07 PDT

ROZVOJ DVERÍ

Pred 60 rokmi boli kúpeľne skromné ​​záležitosti; vaňa, komoda, márnosť a možno aj ľanová skriňa, všetko stlačené do konzervatívneho priestoru päť metrov po osem metrov. V 70. rokoch začali majitelia domov do svojich domovov pridávať druhú (alebo tretiu) kúpeľňu av 80. rokoch 20. storočia sa prestavba na hlavnú kúpeľňu stala hnevom. Keďže trend do väčších domácností pokračoval aj v novom storočí, objavili sa majstrovské suity, nadštandardne veľké spálne, veľké šatníky, veľké luxusné kúpeľne a ohromujúce sprchy bez dverí. Sprchy sa spočiatku obmedzovali iba na špičkové domy, ale stavitelia a architekti ich čoskoro zahrnuli aj na výstavbu stredného rozsahu.


PROS A CONS nevýhody bez sprchy

Predtým, ako sa zbavíte toho staromódneho vane a sprchy v prospech sprchy bez dverí, pochopte výhody a nevýhody týchto módnych doplnkov.

PROS

+ Sklenené sprchové dvere vyžadujú neustále čistenie, aby sa predišlo vzniku tvrdých vodných škvŕn, takže sprchovanie bez dverí znamená, že treba vyčistiť ešte menej vecí.

+ Vďaka obmedzeniu pri vchode nie je sprchovací kút ľahko prístupný pre starších ľudí a pre tých, ktorí majú problémy s pohyblivosťou. Sprchy bez dverí sú štandardom univerzálneho dizajnu na mieste.

+ V kúpeľni sa nenachádzajú žiadne presklené dvere, ktoré by prerušovali premávku, a sú tak otvorenejšie a priestrannejšie.

+ Sprchy bez dverí sú navrhnuté špeciálne pre váš priestor a štýl. Môžete si napríklad zvoliť počet a umiestnenie výklenkov na toaletné potreby ako šampón; môžete mať nainštalované aj sprchové sedadlo.

ZÁPORY

- Sprchy bez dverí vyžadujú viac podlahového priestoru ako štandardná vaňa alebo sprchovací kút, takže sú nevhodné pre malé kúpeľne.

- Bez dverí, ktoré by sa zachytávali v pare, majú sprchy bez dverí tendenciu občas sa cítiť drastické. Priedavosť sa dá znížiť inštaláciou infračervených vyhrievacích svetiel, ohrievačov uterákov a vyhrievaných podláh.

- Existuje oveľa menej súkromia ako uzavretá sprcha.

- Výmena jedinej vane vo vašej domácnosti môže znížiť hodnotu vášho domu. Na účely ďalšieho predaja by mal mať dom aspoň jednu vaňu.

- Sprchy bez dverí sú drahé, pretože sú navrhnuté na mieru. Zatiaľ čo profesionálna inštalácia štandardnej vane alebo sprchy vedie v priemere od 1 200 do 3 000 dolárov, inštalovaná sprcha bez dverí môže ľahko stáť 5 000 dolárov v závislosti od veľkosti a materiálov.

- Zavedenie bezdverovej sprchy nie je projektom pre domácich majstrov. Klasifikácia podlahy, inštalovanie kanalizácií a inštalatérskych prác, ako aj steny budov a obkladov sú pracovné miesta najlepšie pre profesionálov. V mnohých prípadoch si inštalácia sprchového kúta bez dverí vyžaduje povolenie a pravidelné kontroly miestnym stavebným úradom.

PODROBNOSTI O KONŠTRUKCII A KONŠTRUKCII

Sprchovací kút bez dverí by mal byť funkčný a esteticky príjemný. Nasledujúce tipy na dizajn vám a vášmu dodávateľovi pomôžu zostať na tej istej stránke.

Pri sprchách bez dverí je dôležitá veľkosť. Miestne stavebné predpisy môžu špecifikovať, že sprchovací kút musí byť minimálne 36 palcov až 36 palcov, ale sprchy bez dverí, z dôvodu potreby postrekovať vodu zvyškom kúpeľne, si vyžadujú ďalší priestor. Obrázok o pridaní najmenej ďalších 24 palcov vjazdu; väčšina vstavaných spŕch má hĺbku najmenej päť stôp a päť a mnohé sú oveľa väčšie.

Postavte sprchu do rohu kúpeľne, aby ste dosiahli čo najlepšie využitie priestoru. Vďaka veľkým rozmerom sa sprchy bez dverí môžu pozerať z miesta pozdĺž stredu steny.

V blízkosti vchodu do sprchy by mal byť otvorený priestor najmenej šesť stôp. Toto je „zóna striekania“ a všetko, čo v tejto oblasti umiestnite, sa v určitom okamihu pravdepodobne navlhčí.

Zvážte viacnásobné odtoky. V sprche bez dverí je podlaha jemne odstupňovaná smerom k odtoku, ale inštalácia ďalšieho odtoku alebo dvoch ďalších znižuje riziko úniku vody na podlahe kúpeľne.

Rozhodnite sa pre dažďovú sprchu. Táto možnosť zabraňuje tomu, aby sa energický sprej odrazil od stien sprchy (alebo vás) a skončil vonku na podlahe. Ak idete s tradičnou sprchou, umiestnite ju tak, aby bol sprej nasmerovaný smerom od vstupu do sprchy.

Používajte iba vodotesné svetlá a príslušenstvo v rozprašovacej vzdialenosti od sprchovej hlavice.

Plánujte sprchu minimálne na päť stôp na päť stôp na účely mobility (t. j. kolesové sprchovacie kreslá), ktoré umožnia sprchovacím kreslám plus dostatočný priestor pre pomocníka.

Vyberte nekĺzavú podlahu. Akýkoľvek druh zasklenej dlaždice je nevhodný z dôvodu rizika pošmyknutia a pádu. Mali by ste inštalovať iba matnú podlahu, napríklad neglazovaný travertín, bridlicu alebo vápenec. V mnohých sprchách bez dverí sa dlaždica použitá na podlahu používa aj na steny sprchového kúta a niekedy dokonca aj na zvyšok podlahy a steny kúpeľne.

Prekrývajúce sa krátke steny pri vchode pomôžu udržať vodu vo vnútri, kam patrí. Jeden populárny dizajn je vytvoriť vchod, kde musíte chodiť okolo krátkej steny na jednej strane a potom ďalšej krátkej steny na druhej strane, aby ste vstúpili do sprchy. Toto pridáva modicum ochrany osobných údajov a obsahuje aj sprchovacie spreje - na jeho vytvorenie však musíte mať dostatok miesta. Budete potrebovať ďalšie štyri až šesť stôp.

Ak je vaša kúpeľňa na malej strane, choďte so sklom. Zatiaľ čo veľa sprchových kútov bez dverí má kachľové steny, jedna sklenená stena poskytuje pocit otvorenosti v malej kúpeľni. Vybudovanie sprchových stien zo sklenených tvárnic prepustí svetlo do sprchy a zároveň poskytne mieru súkromia.

Nainštalujte dobrý ventilátor. Kým sprchovanie je v každej kúpeľni zaplavené, sprchy s dverami blokujú viac vlhkosti, čo umožňuje kondenzáciu na stenách sprchy a odtoku. Sprchy bez dverí umožňujú únik väčšej pary, takže na odstránenie nadmernej vlhkosti budete potrebovať ventilátor, ktorý môže zvýšiť riziko rastu plesní.

Príspevok zdieľaný Merrill Kaufman (@merrillkaufman_realtor) 31. januára 2018 o 17:56 PST