Kuchyňa

Všetko, čo potrebujete vedieť o betónových doskách


Betón, ktorý sa často používa v základoch, dvoroch a oploteniach, je jedným z najsilnejších stavebných materiálov v okolí. Vedeli ste však, že to môže byť jedno z najviac krásna? Vďaka formovateľnej povahe zmesi, premenlivej farbe a potenciálu pre elegantné výsledky hviezdy v domácom interiéri hrá rovnako ľahko ako v zákulisí. V skutočnosti je jedným z najlepších spôsobov, ako zdatní do-it-yourselfers využiť trvanlivosť materiálu, univerzálnosť a rozpočtovú prívetivosť, použitie v zákazkových doskách.

Nie je prekvapením, že všade sa objavujú konkrétne dosky - kuchyne, kúpeľne, dokonca aj vonkajšie plochy na prípravu potravín. Ak ste uvažovali o vytvorení vlastných elegantných pracovných plôch, čítajte ďalej. Máme tipy od profesionálov v Quikrete na vytváranie a udržiavanie týchto vlastných počítadiel.

VÝHODY BETÓNU

Ak ste stále pri oplotení o dodávaní tohto stavebného materiálu do kuchyne, zvážte mnoho funkčných a estetických dôvodov, ktoré viedli majiteľov domov k inštalácii vlastných konkrétnych dosiek:

Prispôsobiteľnosť. Kombinácia pracovnej dosky Quikrete sa dá preniesť do prakticky akéhokoľvek tvaru, aký si viete predstaviť, takže si môžete vytvoriť jedinečné konfigurácie pracovnej dosky. Pri vytváraní formulárov je ľahké zabudovať otvory pre umývadlá a vstavané dávkovače mydla a dokonca pridať polostrov.

Farebné možnosti. Zatiaľ čo štandardná farba betónu je studená šedá alebo na odtieňoch biela, pri miešaní sa môže pridať farba, aby sa získali rôzne odtiene a odtiene.

Kreatívne doplnky. Povrch pracovnej dosky môže byť vylepšený pridaním vstavaných kameňov, farebných mramorových a sklenených triesok alebo dlaždíc alebo praktickejšie vstavaných doštičiek. Keď pochopíte základný stavebný proces, môžete experimentovať a vytvoriť celý rad úžasných povrchových efektov.

DIY a priateľské k rozpočtu. Vytvorenie pracovnej dosky je prístupný projekt pre väčšinu zdvorilých majiteľov domov, najmä pre tých, ktorí majú s opaskom trochu konkrétnych skúseností. Sprievodcovia projektu a videonávody spoločnosti Quikrete môžu pomôcť aj začiatočníkom postupovať s dôverou. Ak si tiež vezmete tento projekt prestavby na seba, môžete profitovať z nižších nákladov na materiál a nulových nákladov na prácu.


POUŽITIE PRAVEJ MIXU

Skôr ako sa ponáhľate na nákup materiálov, uvedomte si, že viacúčelový betón v skutočnosti nie je najlepšou voľbou pre tento konkrétny projekt. Najlepšie výsledky dosiahnete, keď budete chcieť, aby zmes s vysokou pevnosťou bola špeciálne navrhnutá tak, aby vytvorila hladký betónový povrch, ktorý je možné vyleštiť na vysoký lesk bez praskania. Napríklad doska Quikrete Countertop Mix obsahuje menšie kúsky kameniva a superplastifikačné prísady, ktoré tvoria hustú a hladkú dosku. Zmes sa tiež samokonsoliduje, čo znamená, že ľahko steká do hrán a rohov formy a vytvára bezchybný povrch. Tento typ betónu je tiež určený na odizolovanie z foriem za 18 hodín, čím sa urýchli konečná doska.

Sila je nevyhnutná pri vytváraní konkrétnych dosiek, pretože tieto dosky sú relatívne veľké, ale tenké (približne dve palce hrubé) a pravdepodobne uvidia veľa použitia vo vašej kuchyni alebo kúpeľni. Tri dni po naliatí počítadla pomocou Countertop Mix dosiahne pevnosť dosiek v tlaku odpor rovnajúci sa 2000 libier na štvorcový palec (PSI). Po siedmich dňoch dosiahne 4 000 PSI a pri úplnom vytvrdení (28 dní) dosiahne doska pracovnej dosky 6 000 PSI. Viacúčelový betón pri úplnom vytvrdnutí dosahuje iba 4 000 PSI. Výber zmesi s vyšším PSI zaistí lepšiu ochranu proti prasklinám (a obmedzí opravu trhlín) po línii.


PLÁNOVANIE DO INTERIÉROV ALEBO ZARIADENÍ

Na rozdiel od mnohých stavebných materiálov betón toleruje klimaticky kontrolované prostredie, ako aj určité výkyvy teploty a vlhkosti. Takže zatiaľ čo konkrétne kuchynské dosky sú často ústredným bodom vnútorných kuchýň, sú rovnako doma na palube alebo na terase. A sú skvelé na viac ako len na prípravu jedla. Predstavte si, že pomocou Countertop Mix vytvoríte prekrásnu vonkajšiu dosku, ktorá bude slúžiť ako pevný pracovný povrch pre všetky vaše potreby zalievania a presádzania! Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si toto inštruktážne video na počítanie zŕn od profesionálov v Quikrete.

Snáď najobľúbenejší spôsob použitia betónovej pracovnej dosky vonku je však bar pre vonkajšiu kuchyňu. V tomto druhom videu s výukou od spoločnosti Quikrete sa presne dozviete, aké ľahké je navrhnúť tyč od nuly a začleniť pracovnú plochu betónovej dosky. Tento projekt môžete dokončiť o víkende, a to dostatočne rýchlo, aby ste ho mohli pred koncom leta stlačiť v niekoľkých grilovaniach.


PRO TIPY NA PROJEKTY pre domácich majstrov

Ak nemáte skúsenosti s prácou s betónom, je dobré naliať malú dosku skôr, ako začnete riešiť väčší projekt. Dokonca aj malá doska s rozmermi 2 palce po 3 stôp, ktorá je hrubá dva palce, váži okolo 145 libier, takže na presunutie hotovej betónovej pracovnej dosky budete potrebovať pomocníka alebo dvoch. Ale či už začínate s malými alebo sa potápate hneď, nasledujúce tipy vám pomôžu začať nalievať dosky.

Vrecko s obsahom 80 kilogramov zmesi Quikrete Countertop Mix prinesie približne 0,6 kubických stôp betónu. Napríklad, ak chcete vyrobiť uvedenú dosku s rozmermi 2 stopy po 3 stopy, budete potrebovať dve tašky s hmotnosťou 80 libier. Táto zmes je dodávaná v štandardnej šedej a bielej farbe, ktorá môže byť zafarbená zemskými tónmi farieb Quikrete Liquid Cement Color: hnedá, červená, drevené uhlie, terra cotta a buff.

Zostavte si svoje dosky na doske z drevotrieskových dosiek potiahnutých melamínom s veľkosťou 3/4 palce. Vo vode odolná melamínová strana by mala smerovať dovnútra formulára tak, že keď príde čas na odstránenie foriem, ľahko sa odlepia a zanechajú vás na hladkom povrchu. Pripevnite boky formulára k základni skrutkami zasunutými zvonka.

Po vytvorení formulárov naneste guľôčku silikónového tmelu na vnútorné kĺby. Hladkým spojom prstu do spoja utesnite škáry, aby žiadna betónová zmes nevytečila. Pomôže to tiež vytvoriť hladké hrany na doske.

Vysajte vnútro formulára. Po úplnom vyschnutí tmelu chcete, aby bol čo najčistejší.

Chráňte sa pri práci s Countertop Mix. Počas miešania betónu noste ťažké gumové rukavice a ochrannú masku proti prachu a ochranu očí.

Zmiešajte vodu s betónom. Do každého 80-kilogramového vrecka Countertop Mix budete musieť pridať asi sedem litrov vody. Miešajte buď v bubnovej miešačke betónu alebo v päťgalonovej vedre pomocou vrtáku pre vysoké zaťaženie, ktorý je vybavený betónovým lopatkovým vrtákom. Dôkladné premiešanie je nevyhnutné pre dosiahnutie dobrých výsledkov, preto miešajte minimálne päť minút.

V prípade potreby pridajte farbu. Mierne ju premiešajte, aby ste dosiahli mramorový vzhľad, alebo kým nebude pigment rovnomerne rozložený.

Nalejte betón do polovice. Navlhčite betón rovnomerne pomocou ručnej stierky a uistite sa, že vlhký betón sa plní do rohov a pozdĺž okrajov.


Vložte výstuž. V prípade malých dosiek, ako je tento postup, môžete vystuženie preskočiť, ale väčšie dosky by mali mať vrstvu z oceľovej výstuže č. 3 alebo 8 palcov # 3 alebo iný výstužový materiál, ktorý sa vloží po naliatí prvej polovice betónu.

Zvyšok vyplňte betónom. Keď je formulár úplne plný, vyhladte hornú časť potiahnutím dosky (dosť dlho, aby sa natiahla cez formulár) z jedného konca na druhý a posúvajte ju tam a späť. To je to, čo profesionáli nazývajú „potery“. Urobte niekoľko prechodov v oboch smeroch.

Pre najhladšie hrany klepnite na formulár kladivom alebo kladivom. Vibrujte betón ľahkým a opakovaným poklepaním po vonkajšej strane formulára, aby ste zistili akékoľvek vzduchové bubliny, ktoré by inak mohli poškodiť povrch.

Vyplňte vyplnený formulár plastovou fóliou. Nechajte ho v pokoji nerušene 18 hodín, kým betón dostatočne stuhne, aby odstránil formy.

Odizolujte formuláre. Odskrutkujte skrutky, ktoré držia formuláre pohromade a dosky opatrne vypáčte. Pretože ste použili drevotrieskové dosky potiahnuté melamínom, mali by sa ľahko odlepiť.

Tvrdený betón vyhladzujte. Drsné miesta pozdĺž okrajov opracujte brúsnou špongiou. Dutiny môžu byť tiež vyplnené nebrúsenou škárovacou dlaždicou a vyhladené jemným brúsnym papierom.

Uzatvorte novú dosku. Na jej ochranu použite vysoko lesklý akrylový tmel Quikrete a pridajte lesklý lesk. Najlepšie výsledky dosiahnete tak, že pred zapečatením počkáte celú 28-dňovú dobu vytvrdzovania.

PRISPÔSOBENIE POČÍTAČA

Akonáhle budete spokojní s procesom nalievania základnej dosky, môžete experimentovať s rôznymi dekoratívnymi úpravami. Pred naliatím do betónu skúste na spodok formulára posypať drobné vločky z farebných sklenených vlákien alebo triesok. Ďalšie umelecké efekty môžu byť vytvorené použitím malého množstva kameniva alebo vzájomným zmiešaním dvoch alebo viacerých farebných betónových zmesí, aby sa vytvoril jedinečný mramorový vzor.


ÚDRŽBA MUSÍ-DOS

Aj keď je betón trvanlivý, trochu špeciálnej starostlivosti o vašu novú dosku bude trvať dlhá cesta k udržaniu toho, aby vyzerala skvele roky!

• Vonkajšie dosky zalepte pomocou Quikrete High Gloss Acrylic Sealer raz ročne, aby ste zabránili škvrnám od tekutín, ako je rozliate víno.

• Na dosku nepoužívajte abrazívne čistiace prostriedky, ktoré by mohli poškodiť povrchovú vrstvu.

• Rozliate kvapaliny vždy utrite navlhčenou handrou.

• Pracovnú dosku čistite každý deň zriedeným roztokom čistého mydla a vody.

• Naneste vosk na potraviny vhodný na potraviny na dosky, ktoré budú vystavené jedlu

Tento obsah vám priniesol Quikrete. Jeho fakty a názory sú názory a názory spoločnosti BobVila.com.