Nástroje a dielňa

Jediný nástroj, ktorý vaša dielňa pravdepodobne chýba


Aj keď ste hrdí na dobre vybavenú dielňu so všetkými najmodernejšími nástrojmi, ktoré potrebujete pre stavebné projekty alebo opravy automobilov, je tu jedno zariadenie, ktoré sa ľahko prehliada: pracovné svetlo. Pretože špeciálne pracovné svetlo nevykonáva konkrétnu úlohu, ako je rezanie rúrkami alebo vŕtanie dier, príliš sa na to nepremýšľa. Nakoniec si pravdepodobne spravíte všetko, čo je k dispozícii nad hlavou a prirodzeným svetlom. Ale či už je váš obchod veľkou obchodnou budovou s mnohými pracovníkmi alebo iba vyhradeným miestom vo vašej garáži, budete pracovať efektívnejšie, ak budete jasne vidieť.

„Každý, kto musel držať baterku, kým otec pracoval na aute, ti môže povedať, že v pracovnom priestore je veľmi dôležité osvetlenie,“ hovorí Daniel O'Brian, technický expert pre vodoinštalatérstvo a online predajca HVAC SupplyHouse.com. "Ak sa chystáte problém vyriešiť, musíte ho najskôr vidieť!"

Aj keď každá dielňa potrebuje dobré stropné osvetlenie, je tiež dôležité investovať do vysokokvalitného doplnkového osvetlenia, ktoré môže nasmerovať svetlo z rôznych uhlov na presnú prácu, čo je nevyhnutnosť pre mechanikov a drevárov. Neustále čítajte riešenia osvetlenia, ktorým profesionáli veria, že budú pracovať plynulejšie a efektívnejšie.

TESNÉ SPOTY

Ak ste niekedy museli pracovať na vypustení oleja z automobilu, výmene filtra alebo vykonaní pokročilých opráv motora, viete, aké ťažké môže byť vidieť všetky filtre, čerpadlá a ventily a okolo nich. Žiadna mechanická garáž by nemala byť bez dobrého zásobovania vysokokvalitných svetiel, klietkových žiaroviek, ktoré môžu visieť zavesené nad pracovným priestorom. Napríklad problémové svetlo PASCO s dĺžkou 50 stôp (dostupné od spoločnosti SupplyHouse) je ideálne na rozjasnenie tých vzdialených a nepríjemných miest, na ktoré sa stropné osvetlenie nemôže dostať. Je dodávaný s 50-nohovým káblom, ochranným krytom žiarovky, ktorý odráža a koncentruje svetlo presne tam, kde ho potrebujete, a praktickým hákom, ktorý vám umožní zavesiť svetlo všade, kde potrebujete osvetlenie. Aj keď je to nevyhnutnosť pre mechanikov, problémové svetlo je tiež skvelý nápad pre staviteľov a pretvoriteľov, ktorí potrebujú ďalšie svetlo v podkroví a plazia sa v priestoroch.

SVETELNÁ OSVEDČENIE PRACOVNÝCH MIEST

Schopnosť nasmerovať svetlo rôznymi smermi vám umožní pracovať s väčšou presnosťou, preto vyhľadajte nástroj, ktorý sa špecializuje na žiarenie vo viacerých smeroch. Osemhranný tvar svietidla LED Flood Light Milwaukee M18 mu napríklad umožňuje nakláňať a nakláňať sa presne v pravom uhle podľa vašich potrieb. Známy pre svoje elektrické náradie a pracovné vybavenie, Milwaukee vyrába aj niektoré z najpokročilejších možností osvetlenia pracovným svetlom v okolí (vrátane LED Flood Light a viacsmerového Milwaukee M18 Rocket LED Tower Light, ktoré sú k dispozícii od SupplyHouse) s batériami, ktoré sa vymieňajú s inými batériami - ovládané náradie z nabíjateľnej rady M18. Tieto výkonné LED svetlá slúžia len na zabezpečenie smerového osvetlenia v dielni.

Nezabudnite na tie malé, ale základné prenosné svetlá, ktoré vám pomôžu nájsť to, čo potrebujete, v okamihu. Vreckové svietidlo Milwaukee Rover Pocket Flood Light (dostupné od SupplyHouse) robí okamih, aby ste našli v kľúčovom alebo tmavom paneli nástrojov kľúč, ktorý hľadáte, a to vďaka silnému magnetickému klipu, ktorý umožňuje prilepenie na spodnú stranu veka skrinky na náradie. alebo akýkoľvek iný kovový povrch.

UDRŽOVANIE VAŠEHO CHLADU

Vzhľadom na to, že žiarovky generujú teplo a môžu sa dokonca nebezpečne zohriať, môže byť dlhá práca pri silnom svetle nepríjemnou záležitosťou. "Ak sa chystáte používať pracovné svetlo na dlhšiu dobu, musíte sa pozerať na teplo," radí O'Brian. A ak zvyčajne používate pracovné svetlá celé hodiny, vyberte si odvetrávané svetlá. „Jednotka s vetraným krytom vám pomôže spáliť sa,“ vysvetľuje. Pracovné svetlo Topaz HID High Bay (dostupné od SupplyHouse) je vybavené odvetrávaným predradníkom na zníženie prehrievania a bezpečnostnou klietkou, ktorá zabraňuje popáleniu. Je ľahké pochopiť, prečo je potrebná ochrana: Toto svetlo vyžaduje 400-wattovú lampu typu O - čo je viac ako šesťnásobok príkonu priemernej vnútornej žiarovky! - čo je súčasťou nákupu.

BEZ ENERGIE

Silný vietor, ľadová búrka alebo dokonca vetva stromu dopadajúca na elektrické vedenie môžu spôsobiť výpadok energie, ktorý naruší vašu prácu a nechá vás v tme. "Keď je napájanie vypnuté, potrebujete svetlo viac ako kedykoľvek predtým," hovorí O'Brian. Pri okamžitých opravách si preto vyberte niečo, na čo sa môžete spoľahnúť. Záložné osvetlenie napájané z batérie, ako napríklad prenosné svetlo FLOOD-IT PRO s magnetickými nohami Magpack (dostupné od SupplyHouse), je dôležitým nástrojom v dielni alebo mimo nej. FLOOD-IT PRO sa dodáva s vysokokvalitnými lítium-iónovými batériami, ktoré vydržia až štyri hodiny na jedno nabitie. A pre tie noci, keď ste na cestách, môže byť napájaný aj pomocou nabíjačky do auta, čo z neho robí ideálnu voľbu pre vodičov ťahačov. Ak nemáte prístup k elektrine, cesta FLOOD-IT PRO je správna cesta.

Tento článok vám priniesla spoločnosť SupplyHouse.com. Jeho fakty a názory sú názory a názory.