Ako na to a rýchle tipy

Ako: Fix prasknuté sklo


Kamienok z kosačky na trávu hodil o okno. Na konferenčný stolík so sklenenou podložkou sa príliš silno napil nápoj. Obľúbená váza prevrátená zvedavou mačkou. Tieto a takmer nekonečné ďalšie scenáre môžu viesť k prasklinám v skle. Je smutné, že sklo, ktoré sa rozpadlo na kúsky alebo má praskliny väčšie ako palec, ako aj dvojsklo s otvorom cez obidve tabule, je do značnej miery neopraviteľné.

Dobrou správou je, že si malé sklenené trhliny v skle dokážete sami opraviť trochu viac, ako len stálymi rukami a niekoľkými základnými potrebami. Bezprostredne však musíte opraviť prasklinu v skle, pretože pri vystavení vlhkosti, výkyvom teploty, nečistotám alebo hrubému zaobchádzaniu môžu malé z nich prerásť do väčších zlomov.

Skôr ako začnete, nezabudnite:

Nasledujúca príručka o tom, ako opraviť prasklinu v skle, bude pracovať pre domáce predmety z jedného skla. Patria sem stolové dosky, sprchovacie dvere, vázy a okná s jedným sklom, ako aj dvojsklo s prasklinou iba v jednom z tabúľ. to je nie určené na opravu čelného skla prasknutého automobilu, ktoré si vyžaduje injekčnú striekačku na vstreknutie živice do trhliny a piest na udržanie vákua medzi vrstvami skla čelného skla.

Aj keď môžete pomocou tejto techniky opraviť prasknuté zrkadlo, odraz je povinný ukázať opravu o niečo viac ako na obyčajnom skle. Najlepšie výsledky získate s menšou prasklinou po stranách zrkadla mimo priamej viditeľnej čiary.

MATERIÁLY A NÁRADIE Dostupné na Amazone
- Tekuté mydlo na umývanie riadu
- Vyčistite handry
- Twopart epoxy
- Papierová doska
- Párátko
- Tmel
- Žiletka
- Acetón
- Čistič skla

KROK 1: Sklo očistite s mydlom.

Sklo okolo trhliny umyte kvapkou alebo dvoma mydlami na umývanie riadu navlhčenou utierkou. Budete chcieť odstrániť všetok prach, olej alebo odtlačky prstov a potom miesto utrite čistou vlhkou handričkou, aby ste odstránili zvyšky mydla. Nechajte sklo úplne vyschnúť.

KROK 2: Zmiešajte dvojzložkovú epoxidovú živicu.

Na dobre vetranom mieste pripravte dvojdielny epoxid na kus kartónu alebo jednorazového taniera. Tieto lepidlá (ktoré sa nachádzajú v mnohých remeselníckych predajniach, strediskách na zlepšenie domova alebo na Amazon.com) majú samostatnú živicu a tvrdidlo, ktoré sa spolu zmiešajú v čase použitia.

Aj keď je zmes často zmesou živice a tvrdidla v pomere 50/50, postupujte podľa pokynov na vašom konkrétnom produkte. Použite špáradlo na premiešanie epoxidu po dobu najmenej 20 sekúnd. Akonáhle je epoxid zmiešaný, okamžite ho pripravte na použitie, pretože rýchlo zhustne a stvrdne. Spravidla budete mať päť až desať minút pracovného času, kým bude epoxid príliš hrubý na to, aby ľahko prenikol do trhliny.

KROK 3: Naneste epoxid na trhlinu v skle pomocou stieracieho noža.

Zatlačte epoxid cez a do trhliny špachtľovým nožom. Naneste lepidlo tam a späť cez trhlinu a jemne zatlačte do poškodenej oblasti. Nechajte epoxidové vytvrdzovať najmenej päť minút.

KROK 4: Prebytočný epoxid odstráňte žiletkou a zvyšok nechajte vyliečiť.

Prebytočný epoxid zoškrabte žiletkou a potom plochu utrite čistou handrou navlhčenou acetónom, aby ste ďalej odstránili epoxidovú živicu nad trhlinou. Nechajte opravené sklo vytvrdnúť 24 hodín.

KROK 5: Natierajte povrch čistiacim prostriedkom na sklo.

Vyleštite sklo čistou handrou a čističom skla a užívajte si opravený predmet.