Ako na to a rýchle tipy

Ako na to: Bicykel namontujte na stenu


Pre všetky výhody, ktoré prináša pravidelné cestovanie na bicykli (od zníženej uhlíkovej stopy po menej výletov na benzínových pumpách), tieto vozidlá poháňané nohou môžu predstavovať problém, pokiaľ ide o jej parkovanie doma. Pretože sa bicykle opierajúce sa o domáce exteriéry prosia o krádež a cykly pripútané k vonkajším stojanom na bicykle môžu vyblednúť a hrdzaviť, steny v interiéri domu zostávajú jedným z najbezpečnejších a najpohodlnejších prístreškov pre bicykle mimo službu - za predpokladu, že máte správnu montáž hardvér a vedieť, ako ho nainštalovať, aby bezpečne uložilo váš bicykel.

Ďalej zdieľame štyri spôsoby, ako pripevniť bicykle na stenu pomocou najlepších systémov na dnešnom trhu. S ktorýmkoľvek z týchto najlepších stojanov na bicykle namontovaným na stenu môže byť uloženie bicykla na stenu ešte jednoduchšie ako naučiť sa ho jazdiť na prvom mieste! Pokračujte v čítaní a zistite, ktorý mocný držiak je pre vaše potreby najlepší a ako ho nainštalovať.

Visieť z háčika

NAJLEPŠÍ BIKE RACK: Leonardo Da Vinci úložný priestor na jeden bicykel a zásobník

Potrebujete zaparkovať bicykel v úzkom priestore, ako je miestnosť alebo garážový kút, za dverami alebo v kôlni? Zvislé zavesenie na prednú pneumatiku pomocou nástenného háku je najlepšou voľbou vďaka zanedbateľnému horizontálnemu priestoru na stene, ktorý zaberajú háčiky. Tento praktický úložný systém s háčikmi a podnosmi, ktorý hodnotia 4,3 z 5 hviezdičiek recenzenti Amazonu, je vybavený červeným gumovým rukávom odolným voči poškriabaniu okolo háčika predného kolesa a podnosu zadného kolesa, ktorý sa pripevňuje dole, aby zachytil zadné koleso bicykla (a odtiahnite stopy po pneumatikách na stene). Súprava strieborných práškov potiahla tradičné háčiky na bicykel svojím vzhľadom, trvanlivosťou a ochranou steny.

Ak chcete nainštalovať tento nástenný stojan na bicykle, pomocou vyhľadávača čapov nájdite nástenný čap, na ktorý chcete namontovať; Sem umiestnite hák / držiak predného kolesa a ceruzkou označte umiestnenie svojich dvoch otvorov. Potom vyvŕtajte tieto otvory elektrickou vŕtačkou a pripevnite držiak na stenu pomocou priložených skrutiek. Pokračujte a položte prednú pneumatiku medzi dve úchytky držiaka predného kolesa a uistite sa, že sa háčik ovinie okolo prednej pneumatiky. Keď visí na svojom mieste, odlupujte lepiacu podperu zo zadného kolesa a prilepte ju dostatočne nízko na stenu, aby sa dotýkala zadného kolesa - mala by držať túto pneumatiku kolesa medzi úchytkami vane. Voila!

Háčik Da Vinci podporuje bicykle s hmotnosťou až 40 libier a so šírkou pneumatík do 2,5 palca, takže cestné aj horské bicykle sa dajú bezpečne uložiť vo vzduchu. Máte kolo? Nainštalujte niekoľko háčikov horizontálne a potom zaveste bicykle vedľa seba, aby sa vaša športová strana zobrazila.

K dispozícii na Amazone za 13,67 dolárov.

Skryť ho so závesom

NAJLEPŠÍ BIKE RACK: Spätná väzba Športový stojan na zavesenie stien

Ak hľadáte úložný priestor, ktorý uloží bicykle naplocho na stenu, aby sa ušetril priestor alebo aby sa prispôsobil náporom pešej premávky v garáži alebo blatníku, zvážte zavesenie hákov, ktoré sa otáčajú dozadu a dopredu. Velo Hinge vám umožní natočiť bicykel podľa potreby bližšie k stene alebo ďalej od steny. Tento bicykel s 4,2 z 5 hviezdičiek na Amazone sa môže pochváliť háčikom predného kolesa, ktorý sa úplne sklopí, keď sa nepoužíva, otočným držiakom, ktorý sa otáča o 45 stupňov doľava alebo doprava, a nárazníkom zadného kolesa kvôli stabilite.

Ako s akýkoľvek z týchto spôsobov, ako pripevniť na bicykle, najskôr nájdite nástennú skrutku. Potom začnite s inštaláciou oddelením držiaka závesu s dvoma klapkami a umiestnením pravej klapky držiaka nad nástenný kolík (otvory pre skrutky umiestnite na pravej strane, ak chcete, aby sa bicykel zložil doľava a naľavo, ak chcete chceli by ste bicykel zložiť doprava). Ceruzku v mieste svojich troch otvorov predvŕtajte a pripevnite k stene pomocou skrutiek. Nakoniec namontujte záves Velo na miesto na stene a prevlečte háčik cez hornú časť otočnej platne.

Keď ste pripravení namontovať bicykel (či už ide o štandardnú cestnú, horskú alebo detskú bicykel do 50 libier), stlačte sklopnú dosku, aby sa otvorila, a háčik otočte nad vrch tak, aby vyčnieval kolmo na múr. Teraz máte miesto na zavesenie špicatého predného kolesa! Pri zavesenom bicykli priskrutkujte zahnutý nárazník zadného kolesa k stene pod ním, aby zadné koleso kola dosadalo na jeho okraj. A keď je bicykel dole a držiak na stene je nie pri použití jednoducho otočte háčik späť do dvoch dosiek, aby ste ho skryli.

Dostupné na Amazone za 24,70 dolárov.

Paralelné zaparkovanie s horizontálnou montážou

NEJLEPŠÍ BIKE RACK: Ibera vodorovný nástenný držiak na bicykel

Stojany na bicykle, ktoré vám umožňujú zdvihnúť váš cyklus paralelne so stenou, zaberajú viac miesta v horizontálnej stene, a preto na stenu namontujú menej bicyklov ako háčiky. Napriek tomu môžu robiť prácu pre cyklistov - šťastných jednotlivcov, páry alebo malé domácnosti s iba niekoľkými vozidlami, ktoré potrebujú skladovanie - a urobia to s vkusom. Bicykel zdvihnutý z podlahy v bahne môže vyzerať ako sochárske umenie!

Aby ste čo najlepšie využili priestor na stene, ktorý zaberá jeden z týchto držiakov, rozhodnite sa pre ultra nastaviteľný model, ako je napríklad nástenný vešiak na bicykle Ibera Horizontal. Tento 4,3-hviezdičkový hliníkový držiak má závesný lúč, ktorý siaha od steny alebo sa sťahuje, aby sa zmestili rôzne šírky riadidiel bicyklov, ako aj držiak rámu s dvoma ramenami, ktoré je možné zdvíhať alebo spúšťať na všetky veľkosti rámov bicyklov. To znamená, že si môžete ľahko vymeniť menšie cestné bicykle za väčšie horské bicykle alebo naopak (pokiaľ nepresiahne hmotnostný limit 39,7 libier) bez nainštalovania úplne nového stojanového stojana na bicykle.

Tento drôt ide cez betónovú alebo murovanú stenu pomocou kotiev a sadrokartónu alebo sadrokartónu, ak vŕtate priamo do stien. Umiestnite nástenný stojan na bicykle tak, aby kolesá bicykla boli vodorovné a vyvýšené aspoň štyri palce nad zem, potom označte a vyvŕtajte otvory v stene, ktoré korešpondujú s otvormi na skrutky v držiaku. Potom pripevnite základňu držiaka na bicykel k stene (v kolíkoch alebo pomocou kotiev) pomocou skrutiek a zasuňte do neho dvojramennú časť držiaka na bicykel, kým dĺžka nosníka nie je približne šírkou jednej z riadidiel bicykla. , Pomocou priložených imbusových kľúčov zaskrutkujte skrutky, potiahnite obidve ramená nadol a zaistite ich na svojom mieste, potom ich položte na bicykel. Nakoniec, keď zavesíte bicykel, nezabudnite zahrnúť suchý zips kotviaci remienok okolo spodnej časti rámu a cez predné koleso bicykla, aby ste zabránili kolísaniu bicykla tam a späť.

K dispozícii na Amazone, 30,99 dolárov.

Zaveste ho od stropu

NAJLEPŠÍ BIKE RACK: Gladiator GarageWorks Claw Advanced Bike Storage

Nemôžete ušetriť centimeter stenového priestoru pre svojho roadstera? Výber stojana na bicykel namontovaný na strope vám umožní využiť skrytý úložný potenciál stropu. Vyrobený z odolného plastu, Gladiator Claw s kapacitou 50 libier udržuje všetko od dvojkolesových vozíkov až po drsné horské bicykle od podlahy, od steny a bezpečne zavesené vo vzduchu. Dômyselne skonštruovaná pazúr, ktorá sa otvára a pevne zatvára okolo zadného kolesa vášho bicykla pomocou pohodlného mechanizmu push-and-lock. Kruci, ak nainštalujete dve od seba vzdialené rámy bicykla, môžete svoje vozidlo zavesiť za obe kolesá, takže je úplne mimo cesty. Nie ste však úplne uzamknutí v horných úložných priestoroch: Ak sa neskôr rozhodnete presunúť bicykel zo stropu na stenu, pre tento úložný mechanizmus sa predáva samostatne, čo vám umožní nainštalovať pazúr na koľajnicu Gladiator Wall System (k dispozícii na Amazone).

Inštalácia pazúry je rovnako jednoduchá ako pripevnenie základne držiaka k drevenému stropnému nosníku pomocou priložených skrutiek. Jednoducho sa dotknite zadnej pneumatiky bicykla oproti strednému žltému tlačidlu, aby ste zavreli pazúry okolo neho. Znovu nadvihnite zadnú pneumatiku proti žltému gombíku, aby ste znova otvorili pazúry, stiahli bicykel a narazili na chodník.

K dispozícii na Amazone za 17,98 dolárov.


Pozri si video: Viete ako si upliesť košík na bicykel? TU JE PRE VÁS VIDEO (Jún 2021).