Ako na to a rýchle tipy

Ako na to: Etch Glass


Ak ste niekto, kto drží poháre a kanistre, pretože „nikdy neviete, mohlo by to byť užitočné,“ tento projekt je pre vás! Leptané sklo môže zjednotiť všetky tieto nezodpovedané sklenené nádoby jednoduchým, ale vlastným dizajnom, či už ide o monogram alebo nejaký geometrický vzor. A vďaka dnešnému výberu farieb má tento efekt veľmi ľahko dosiahnuteľné.

Tajomstvo tejto jednoduchosti je vzdanie sa tradičného leptateľského krému, ktorý pozostáva z množstva zriedených chemikálií, pre lakovanú striekanú farbu zo skla. Pri práci so leptaným krémom na sklo je potrebné nasadiť pracovné rukavice a utrieť silnú vrstvu krému na otvorených častiach šablóny a čakať, kým chemikálie leptajú sklo. Matná sklenená farba na sprej je oveľa známejším médiom. S ňou v skutočnosti nanášate plochý polopriehľadný lak, ktorý môžete odstrániť, aj keď zmeníte názor!

Naučíme vás leptať sklo a efektívne premieňať staré vázy na sviečky, ale možnosti sú nekonečné. Konzervy sa môžu stať novým nápojom. Do pekla, môžeš obliecť obyčajné staré poháre na víno! Čítajte iba štyri kroky, ktoré potrebujete vedieť.


MATERIÁLY A NÁRADIE Dostupné na Amazone
- Sklenená nádoba
- Sklenená váza
- Čistič skla
- Neopúšťaná handrička
- Painterova páska
- Nožnice
- Nôž
- Noviny
- Sprejová farba z matného skla
- Sviečky


KROK 1Skôr ako začnete s prácou, očistite pohár od prachu a odtlačkov prstov a potom osušte handričkou, ktorá nezanecháva vlákna.

Teraz, na dizajn! Na vytvorenie dizajnu nepotrebujete úplnú šablónu; môžete voľný štýl na skle pomocou maliarskej pásky. Akonáhle máte na skle základný dizajn, môžete prúžky pozdĺžne rozrezať, aby ste vytvorili tenšie a podrobnejšie línie.


KROK 2
Všetky oblasti, ktoré chcete udržiavať čisté, musia byť zakryté. Neváhajte použiť kus novín na zakrytie väčších priestorov, ktoré nechcete leptať.


KROK 3
Na sklenenú nádobu naneste zvonku alebo na dobre vetranom mieste tenkú vrstvu striekanej farby z matného skla. Spočiatku je farba takmer neviditeľná, ale objaví sa, keď začne schnúť v nasledujúcich 10 minútach.

Nastriekajte dve alebo tri tenké vrstvy (podľa odporúčaní výrobcu na dosiahnutie suchého času medzi prechodmi), až kým nebudete spokojní s výsledkom.


KROK 4
Po zaschnutí farby odstráňte pásku.

V tomto okamihu môžete vytvoriť párne viac podrobný dizajn použitím novej pásky vo viacerých vrstvách maliarskej pásky. Nebojte sa prekrývať vysušenú farbu; Nemalo by to šupinatiť, šlo ťa, nech si to. Namiesto toho, po zopakovaní krokov 1 až 4, môžete rozbaliť nový hotový dizajn s dvoma úrovňami leptania: Sklo bude najviac nepriehľadné tam, kde bolo leptané dvakrát, a len mierne matné, ak ste leptali iba raz.

Po dokončení dajte prepracované poháre do činnosti. Do týchto váz sme vložili sviečky, aby sme zapálili náš útulný kútik na terase. Ak používate sviečky s citronelou, počas letných nocí budete tiež chovať preč.


Leptané sklenené poháre a držiaky na sviečky naplnené citronelovými svetlami môžu pomôcť zmeniť váš vonkajší zábavný priestor. Vieš, čo ešte zmení priestor na terase? Chladiaci stôl pre domácich majstrov a občerstvenie a geometrické mreže. Môžete vidieť, ako sa stretávajú na fotografii nižšie a získať ich príručky (ako aj ostatné moje minulé projekty) tu.


Ama je závislák pre domácich majstrov a tvorivá myseľ za Ohoh Deco. Má rada domáce dekorácie, osvetlenie a projekty nábytku, ktoré môžu zahŕňať maľovanie, šitie, vŕtanie ... bez ohľadu na techniku! Čokoľvek má po ruke, je inšpiráciou pre vytvorenie a kŕmenie pre jej vážnu závislosť na upcycling.


Pozri si video: How to Etch Glass the Easy Way Armour Etch & Vinyl Decals! (Jún 2021).