Trávnik a záhrada

5 bežných problémov týkajúcich sa starostlivosti o dvor, vyriešených


Krásne záhrady a svieža krajina sa nestávajú náhodou. Vyžadujú časté praktické pozorovanie, aby udržali trávu v optimálnej výške, živé ploty úhľadne upravené a trávnik predbiehajúci chodníky a kvetinové záhony. Nenechajte sa odradiť od časového záväzku - krásny dvor nie je nemožným cieľom. Vyzbrojení správnymi nástrojmi a technikami môžete mať blok s najlepším vzhľadom.

Pokračujte v čítaní, ak túžite po perfektnom záhrade, ale napriek tomu chcete voľný čas robiť veci, ktoré máte radi. Ukážeme vám, ako sa vysporiadať s piatimi najbežnejšími problémami týkajúcimi sa starostlivosti o dvor a poviem vám o niektorých nástrojoch, ktoré môžu zabezpečiť úspech.


VÝZVA: Udržiavanie náradia a palív z preplnenia garáže

RIEŠENIE: Zjednodušte svoju zbierku záhradných nástrojov

Na udržiavanie udržiavaného dvora majú majitelia domov tendenciu zhromažďovať súbor nástrojov a palív, z ktorých každý je prispôsobený konkrétnej úlohe. V priebehu času sa v garáži hromadí táto motorová píla, vyžínač strun a iné poháňané náradie, ako aj nádoby na plyn a olej potrebné na ich prevádzku.

Strategický výber však môže minimalizovať neporiadok, najmä ak zostavujete zbierku nástrojov okolo niekoľkých výkonných batérií a jednej nabíjacej stanice. Pre začiatočníkov budete môcť zabudnúť na plechovky motorových olejov a benzín, ktoré môžu predstavovať nebezpečenstvo požiaru v garáži. Namiesto toho investujte do nabíjateľnej batérie (alebo dvoch, aby ste vždy mali jednu úplne nabitú), ktorú môže zdieľať niekoľko rôznych elektrických nástrojov. Ďalšie plus: Záhradné náradie poháňané batériou je zvyčajne dosť ľahké na to, aby sa dalo usporiadať s vertikálnym uskladnením - povedzme, zavesené na garážovej pegboarde - takže zostane viac vašej podlahy v garáži zadarmo. V miestnosti, ktorú ste opustili, by ste mohli byť schopní postaviť len malý pracovný stôl, ktorý ste chceli.

Najlepšia časť: Tieto výhody prichádzajú bez obetovania moci. Napríklad môžete napájať ktorýkoľvek z náradia pre údržbu záhradných batérií Husqvarna (reťazové pílky, plotostrihy, strunové kosačky, pílky na listy a fúkače listov) pomocou tej istej 40-voltovej lítium-iónovej vysoko výkonnej batérie. Batéria bude poháňať ktorýkoľvek z nástrojov v sérii tak dlho, kým by nádrž na plyn poháňala palivo poháňaný model a mohla by sa dobiť za menej ako hodinu. Ak máte celodenné záhradné projekty, investujte do batériového batohu Husqvarna, ktorý dodá vaše náradie až 10-krát dlhšie ako bežné nabitie batérie.


VÝZVA: Bezpečné riešenie úloh na dvore

RIEŠENIE: Uvedomte si skryté riziká a naučte sa správne používať elektrické náradie

Nemalo by sa to stať, ale stáva sa to: Každý rok sa majitelia domov končia v miestnych pohotovostných miestnostiach v dôsledku nehôd, ktoré sa stali pri vykonávaní rutinných údržbárskych prác a terénnych úprav. Zatiaľ čo niektoré bezpečnostné postupy sú zdravý rozum, iné sú menej zrejmé. Tu je niekoľko tipov, ktoré treba mať na pamäti pri používaní elektrického náradia na údržbu záhrad.

Oblečte sa primerane. Pri práci s elektrickým náradím noste dlhé rukávy, dlhé nohavice, topánky (nie sandále), bezpečnostné okuliare a rukavice, aby ste sa ochránili pred poletujúcimi kameňmi a úlomkami. Pri používaní vonkajších energetických zariadení by ste mali vždy nosiť ochranu sluchu.

Prijmite bezpečnostné opatrenia. Používanie úplne nového nástroja bez prečítania prevádzkových pokynov výrobcu je vážne zlý zvyk, že by ste mali prerušiť program ASAP. Nájdite si čas na prečítanie bezpečnostných pokynov - dokonca iba 10 minút by mohlo pomôcť zabrániť zraneniu.

Tempo sami. Kosenie pomocou tlačnej kosačky, orezávanie vetiev, orezávanie strún a kopanie môže byť fyzicky náročné. Robte časté prestávky a zostaňte hydratovaní.

Deti a domáce zvieratá držte vo vnútri keď prevádzkujete poháňané náradie na trávu a terénne úpravy.

Údržba náradia. Pravidelne kontrolujte svoje ručné a elektrické náradie a pred použitím ich nechajte opraviť. Zaregistrujte svoje elektrické náradie pri jeho nákupe, aby ste boli informovaný o všetkých stiahnutiach z trhu.


VÝZVA: Únavná úloha kosenia

RIEŠENIE: Automatizujte to!

Jednou z najnáročnejších úloh starostlivosti o dvor je kosenie. Ak chcete zdravý trávnik, musíte to robiť často. Trávy v teplom období by sa mali udržiavať vysoké približne 1/2 až 1 palec, zatiaľ čo trávy v chladnom období najlepšie fungujú, keď sú kosené do výšky približne 1 až 2 palce. Okrem toho je tráva najzdravšia, keď sa naraz odstráni iba malá časť listu. To znamená veľa kosenia, možno aj viac ako raz týždenne počas obdobia vrcholnej vegetácie, aby sa váš trávnik udržal v optimálnej výške. Našťastie sa môžete rozlúčiť so začarovaným cyklom kosenia, ak necháte kosačku Automower® od spoločnosti Husqvarna urobiť za vás.

Ako už názov napovedá, táto špičková robotická kosačka automatizuje prácu; stačí ju nastaviť (na smartfónoch so systémom iOS alebo Android) a zabudnúť. Najviac práce, ktorú musíte urobiť, je inštalácia a inštaláciu môžete vykonať sami alebo dokončite inštaláciu najať miestneho predajcu Husqvarna. Po stanovení hraníc kosenia a umiestnení dokovacej stanice kosačky (kde sa kosačka vracia, aby sa nabila medzi použitiami), jednoducho odovzdajte kosačky kosačke Automower a naprogramujte ju tak, aby sa dodržiavala ľubovoľný rozvrh. Bude kosiť, dážď alebo žiariť. Vlhká tráva nie je problémom ani svahy až 44 percent vďaka veľkým hnacím kolesám kosačky.

Majitelia domov si môžu vybrať z niekoľkých rôznych modelov v závislosti od veľkosti ich záhrady a na niektorých modeloch je k dispozícii navigácia pomocou GPS. Nestrávte letné kosenie! Nechajte kosačku Automower udržať váš trávnik dokonale upravený, zatiaľ čo ležíte v tieni.


VÝZVA: Udržiavanie rovnomerného trávnika

RIEŠENIE: Dodržiavajte zdravé postupy starostlivosti o trávnik

Zo všetkých prvkov vo vašej krajine je to trávnik, ktorý robí rozdiel medzi pekným a fantastickým dvorom. Ale dosiahnutie dokonalého smaragdovo zeleného koberca trávy je pre mnohých majiteľov domov veľkou výzvou. Určite by ste si mohli najať záhradnícku spoločnosť na údržbu trávnika, ale to môže byť drahšie, najmä ak vezmete do úvahy, že to môžete urobiť sami. Ak vytvoríte základný plán starostlivosti o trávnik, môžete pestovať svieži porast trávy, ktorý bude súperiť s akýmkoľvek dvorom vo vašom okolí. Nasledujúce tipy vám pomôžu začať:

Na jar prevzdušnite trávnik. Sušené listy a odrezky tráv sa časom usadzujú na úrovni pôdy a môžu tvoriť bariéru, ktorá zabraňuje živinám dostať sa ku koreňom trávy. Prevzdušňovač (k dispozícii na zapožičanie v miestnom prenájme alebo v domácom obchode) prepichne trávnik, uvoľní pôdu a umožní vode a hnojivám dosiahnuť korene.

Pri kosení neodstraňujte viac ako tretinu výšky trávy. Odstránenie viac, ako je toto, môže šokovať trávu, oslabiť ju a urobiť ju náchylnejšou na ochorenie. To môže znamenať, že budete musieť kosiť častejšie počas vegetačného obdobia.

Čepele kosačky udržiavajte ostré. Tupé nože kosačky radšej odtrhávajú trávu, než ju ostrihajú. Trhanie môže poškodiť trávu a spôsobiť jej žltnutie a odumretie.

Hnojiť na jar a potom každých šesť až osem týždňov. Používajte viacúčelové trávnikové hnojivo, ktoré obsahuje dusík, fosfor a draslík. Váš trávnik potrebuje jedlo celé leto.

Voda múdro. Väčšina trávnikov sa darí najlepšie, keď dostanú 1 až 2 až 2 palce vody týždenne. Najlepším postupom je hlboká voda iba raz alebo dvakrát týždenne, čo umožňuje vode presakovať hlboko do zeme, čo podporuje zdravý rast koreňov.


CHALLENGE: Nájdenie času na dokončenie všetkého

RIEŠENIE: Prepnite na náradie napájané z batérie a podľa toho naplánujte úlohy starostlivosti o trávnik

„Len málo času nie je deň“, čo je nálada, s ktorou sa väčšina majiteľov domov môže stretnúť. Ak však máte obmedzený čas a radšej sa staráte o prácu na záhrade jasnú a skorú, riskujete, že budete strašným susedom. Keď ostatní ešte spia, buďte ohľaduplní a skúste robiť pokojnejšie úlohy, ako je napríklad odstraňovanie buriny kvetinových záhonov alebo používanie hnojív. Potom, keď sa okolie začne prebúdzať, je najlepšie počkať do 9.00 hod., Najmä o víkende, pokojne vyradiť zvyšok starostlivosti o dvor vrátane kosenia, orezávania strún a preformovania nepravidelných živých plotov.

Pre tých najšťastnejších susedov používajte radšej nástroje poháňané batériou než poháňané palivom. Vozový park Husqvarna s nástrojmi poháňanými batériami dokáže zvládnuť úlohy rovnako efektívne ako nástroje poháňané palivom s podstatne menším hlukom. To je pravda: Tieto elektrické reťazové píly, vyžínače tráv a burín, ľahké pílky na pílky a plotostrihy fungujú na oveľa pokojnejšej úrovni. Akonáhle budete hotoví, vyčistenie je hračka s ventilátorom Husqvarna poháňaným batériami! Vždy, keď pracujete, je vždy dobré používať tiché nástroje napájané z batérie, aby ste minimalizovali prerušenie.

Pozrite sa, ako majitelia domov riešili svoje najväčšie výzvy pomocou nástrojov Husqvarna. Husqvarna v spolupráci s The Family Handyman organizuje Konečnú výzvu Yard Wars, aby predstavila tri nudné až dramatické terénne úpravy. Hlasujte za svoju obľúbenú transformáciu a dostanete šancu na výhru kosačky Automower 450X s inštalačnou súpravou. Podrobnosti nájdete v úradných predpisoch.

Toto je sponzorovaná konverzácia, ktorú som napísal v mene spoločnosti Husqvarna. Názory a texty sú moje.

-->